Kup torebkę Chylak, wesprzyj Instytut Matki i Dziecka!
fot. Stanisław Boniecki

Kup torebkę Chylak, wesprzyj Instytut Matki i Dziecka!

O it bag od Chylak marzysz od dawna? Teraz cały dochód ze sprzedaży ośmiu modeli, zostanie przekazany na Instytut Matki i Dziecka. Zrób sobie stylowy prezent na... Dzień Dziecka!
Zuzanna Szustakiewicz
29.05.2020

Nic tak nie poprawia nam nastroju, jak kupno nowej pary butów lub torebki. Często jednak po zakupach cichutki głosik w naszej głowie pyta: czy będziesz to nosić dłużej niż jeden sezon i czy na pewno tego potrzebujesz. W przypadku ponadczasowych torebek ze złotym tłoczeniem „Chylak. Made in Poland” odpowiedź na oba te pytania brzmi tak. Zawsze! Teraz jest dodatkowy argument przemawiający za kupnem jednego z ośmiu wybranych modeli od Zosi, bo ich zakup to bezpośrednie wparcie dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

 

Chylak solidarnie z mamami i dziećmi

 

Na stronie marki czytamy „Ostatnie tygodnie pokazały nam, ile można zdziałać razem i jak ważne jest poczucie wspólnoty. Chcemy być razem i pomagać razem. Możemy to robić dzięki Wam. Marka Chylak została stworzona dla kobiet przez kobiety. Chcemy okazać solidarność z rodzicami walczącymi o zdrowie swoich dzieci. Poczucie bezpieczeństwa jest szczególnie istotne w miejscu, w którym leczą się najmłodsi pacjenci, dlatego wspieramy instytucję wyjątkowo bliską naszemu sercu – Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji dzieci, ich rodzice i personel szpitala będą mogli poczuć się bezpieczniej i skupić na walce o zdrowie. Bądźmy razem i pomagajmy razem”. Cały dochód ze sprzedaży 8 modeli, wśród których znalazły się 3 kultowe modele marki „Półksiężyc” oraz 3 najmodniejsze w tym sezonie torebki — kubełki, trafi do Instytutu Matki i Dziecka. Akcja trwa do niedzieli 31 maja. Warto się pośpieszyć, by później nie żałować!

 

Kampania Celebrating Motherhood

 

Kampanię towarzyszącą akcje sfotografował Stanisław Boniecki. O ile poprzednie kampanie dla marki Chylak fotografował na ulicach Nowego Jorku, Paryża i Londynu, a ostatnią w willi „Pod Jedlami” w Zakopanem zaprojektowanej przez Stanisława Witkiewicza tym razem zdjęcia powstały w domowych warunkach. Boniecki wykonał je podczas przymusowego lockdownu w swoim nowojorskim mieszkaniu, a w roli modelki wystąpiła jego żona, w ciąży z ich synem.

.

Chylak bags kampania na Dzień Matki 2020 celebrating motherhood
fot. Stanisław Boniecki

Chylak bags kampania na Dzień Matki 2020 celebrating motherhood
fot. Stanisław Boniecki

Chylak bags kampania na Dzień Matki 2020 celebrating motherhood
fot. Stanisław Boniecki

 

Ulubione torebki influencerów

 

Torebki Zosi Chylak cenimy nie tylko za to, że noszą je Alexa Chung czy Blanca Miró. Uwielbiamy je dlatego, że mają ponadczasowy design, świetną jakość i wykonywane są w Polsce. Marka Chylak, założona w 2014 roku jest wizytówką polskiej mody na świecie, od 2018 roku jest dostępna na Net-a-Porter oraz w kilku prestiżowych butikach m.in. Rinascente przy Piazza Duomo w Mediolanie. Zosia Chylak skończyła historię sztuki, początkowo marzyła o karierze projektanta ubrań i uczyła się fachu m.in. u duetu Proenza Schouler w Nowym Jorku. Po powrocie do Polski zdecydowała się jednak na projektowanie torebki, na szczęście, ponieważ okazało się, że ma do tego wyjątkowy talent!

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Zalando.pl moda zrównoważona nowa współpraca z markami
mat. prasowe Zalando.pl

Zalando promuje zrównoważony rozwój i wymaga tego od marek

Do 2023 roku Zalando będzie współpracowało tylko z firmami, które spełnią kryteria dotyczące norm etycznych i środowiskowych. Jakie? Jeśli leży ci na sercu los planety, sprawdź.
Zuzanna Szustakiewicz
29.05.2020

Wczoraj duńska platforma sprzedażowa wraz z Sustainable Apparel Coalition (SAC) i firmą technologiczną Higg Co. ogłosiła, że zamierza przyspieszyć tworzenie globalnego standardu zrównoważonego rozwoju w branży mody.   Czym jest zrównoważony rozwój w modzie?   Moda jest jedną z najbardziej szkodliwych dla środowiska branż gospodarki. Zmaga się także z problemami natury etycznej — brakiem transparentności, jeśli chodzi o pozyskiwanie zasobów, produkcję i łańcuch dostaw. O tym, jak ważna jest przejrzystość działań marki, przekonała się ostatnio boleśnie Jessica Mercedes Kirschner, kiedy wokół  koszulek z metką Veclaim rozpętała się burza . Samo pojęcie „zrównoważony rozwój” ma wiele znaczeń, trudno je jednoznacznie zdefiniować, a jeszcze trudniej zrozumieć. Działania są rozproszone, na rynku istnieją setki certyfikatów, etykiet i inicjatyw, a ich podejście do zrównoważonego rozwoju bywa różne. Marki i detaliści mają własne oceny i różne cele. Branży brakuje wspólnej metody pomiaru zrównoważonego rozwoju . Higg Brand & Retail Module (w skrócie Higg BRM) to narzędzie, które zapewnia markom i sprzedawcom kompleksowy sposób oceny ich działalności pod kątem takich aspektów jak prawa człowieka, uczciwe płace i emisja CO2 . Dzięki modułowi Higg BRM Zalando będzie pozyskiwać porównywalne dane od swoich marek partnerskich. Dzięki temu rozwiązaniu współpraca z markami partnerskimi ulegnie istotnej i trwałej poprawie. Łatwiej będzie też zrozumieć wyzwania branży, zarówno na poziomie poszczególnych firm, jak i całego przemysłu. Wszyscy członkowie koalicji SAC, zarówno marki, jak i detaliści, będą używać narzędzia Higg BRM do mierzenia wyników i postępów w zakresie...

Czytaj dalej
H&M Conscious wiosna 2020 dress collection sukienki
mat. prasowe

Najpiękniejsze sukienki w nowej kolekcji H&M Conscious

Nowa kolekcja szwedzkiej sieciówki z ekologicznej linii Conscious to idealne sukienki na wiosenne i letnie wyjścia. Ceny modeli zaczynają się już od 69,99 zł!
Zuzanna Szustakiewicz
27.05.2020

Na każdą kolekcję H&M ze znaczkiem Conscious czekamy z niecierpliwością. Tegoroczna wiosenna odsłona Conscious Exclusive była absolutnie zjawiskowa. Powiedzmy sobie jednak szczerze — ceny rzeczy z tej luksusowej linii są spore i możemy sobie pozwolić góra na jedną, niech będzie dwie sukienki. Za to z najnowszej ekologicznej kolekcji możemy kupić kilka, a najchętniej wszystkie sukienki. W dodatku nie będziemy mieć ekologicznych wyrzutów sumienia.   Conscious Dress Collection od H&M   W kolekcji znajdziemy kilka modeli sukienek od długości mini do maksi. Inspirowane latami 80. fasony są ultrakobiece, ale jednocześnie luźne i wygodne. Dominują trapezowe kroje, bufiaste ramiona i zwiewne falbany . W palecie kolorystycznej rządzą lila, soczysty róż i uniwersalna czerń . W wiosennej linii nie mogło zabraknąć kwiatowych printów. Najważniejsza jednak w tej kolekcji jest ekologia. Większość elementów kolekcji została wykonana w całości z materiałów pochodzących z recyklingu lub zrównoważonych źródeł. W składach znajdziemy organiczną bawełnę, TencelTM i poliester z recyklingu.   H&M na drodze do mody zrównoważonej   Szwedzka sieciówka jest w czołówce dużych marek modowych, jeśli chodzi o wprowadzanie zrównoważonych praktyk w swojej działalności. W opublikowanym w marcu przez Fashion Revolution „The Fashion Transparency Index 2020” marka H&M zajęła pierwsze miejsce. Awansowała z zeszłorocznej piątej lokaty, a jej wynik poprawił się o 12 punktów z 61% do 73%.   Na chwilę obecną udział materiałów pochodzących z recyklingu oraz zrównoważonych źródeł w ubraniach H&M wynosi 50%. Do roku 2030 marka planuje, że będzie to 100%. Do końca 2020 roku z kolei 100% bawełny...

Czytaj dalej
iStock

Prezent na Dzień Dziecka. Najlepsze książki dla dzieci i nastolatków!

Mądre, zabawne, rozbudzające pasję i pięknie zilustrowane. Dla maluchów, ciekawych świata przedszkolaków i wybrednych nastolatków. Oto nasz top 10 najlepszych książek dla dzieci.
Anna Zaleska
27.05.2020

Nasz top 10 pod hasłem: najlepsze książki dla dzieci i nastolatków powstał na podstawie rozmów z młodymi czytelnikami i ich rodzicami. Nie ma tu klasyków w rodzaju „Kubusia Puchatka”, „Mikołajka” czy „Muminków”, są rzeczy mniej znane, które ostatnimi czasy skradły serca najmłodszych wielbicieli literatury. Wszystkie będą idealnym prezentem na Dzień Dziecka. Mama Gęś, Małgorzata Strzałkowska (wiek 0+) Wydawnictwo Bajka Te wierszyki są fantastyczne! Choćby ten o Wacku: „Ciekawiło bardzo Wacka / kto to mieszka w środku placka / więc zapukał puk! puk! puk! / I do placka włożył kciuk…” Popularne w krajach angielskojęzycznych rymowanki ze skarbnicy Mamy Gęsi (Mother Goose) po mistrzowsku przełożyła na polski Małgorzata Strzałkowska. Każde dziecko je pokocha i zapamięta na całe życie. Do tego pełne angielskiego humoru ilustracje Adama Pękalskiego. Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych (wiek 7+) Tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry Duet Mizielińskich znów przygotował dla dzieci rzecz niezwykłą. Para przyjaciół z Puszczy Białowieskiej – nieśmiały żubr Kuba i przebojowa wiewiórka Ula – wyruszają w podróż przez osiem parków narodowych, od amerykańskiego Yellowstone przez Grenlandię po indonezyjskie Komodo. Odwiedzają amazońską puszczę, afrykańską pustynię i chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotykają lokalne zwierzęta, przeżywają mnóstwo przygód i oczywiście dowiadują się ciekawych rzeczy. Na przykład jak zwierzęta radzą sobie z upałem afrykańskiej pustyni, a jak – z mrozami Arktyki? Skąd się wzięły nieloty na Nowej Zelandii? Dlaczego panda musi ciągle jeść? Dowcipny i wciągający komiks z efektownymi planszami...

Czytaj dalej