Odzież używana z Zalando? Tak! Platforma rusza z ofertą Pre-owned. Niedługo także w Polsce!
mat. prasowe

Odzież używana z Zalando? Tak! Platforma rusza z ofertą Pre-owned. Niedługo także w Polsce!

Największa platforma sprzedażowa w Europie uruchamia właśnie sekcję, w której każdy może kupić i sprzedać ubrania z drugiej ręki! To kolejny krok ku bardziej zrównoważonej modzie!
Zuzanna Szustakiewicz
21.09.2020

Jeszcze niedawno mówienie o tym, że ubieramy się w second-handach, nie było popularne. W ciągu ostatnich kilku lat podejście do zakupów z drugiej ręki zmieniło się diametralnie, a kryzys klimatyczny i ten wywołany pandemią tylko przyspieszyły zmiany. Dzisiaj upolowanie jedwabnej sukienki, swetra z kaszmiru czy wełnianego płaszcza w sklepie vintage to fakt, którym można pochwalić się w gronie przyjaciółek. Dzięki temu czujemy się trochę mniej winne i mamy pewną namiastkę nieulegania konsumpcjonizmowi, przynajmniej ja tak mam...

Jak wystylizować białą koronkową sukienkę?

Odzież z drugiej ręki jest trendy!

Rynek odzieży używanej jest jednym z prężniej rozwijających się sektorów w modzie. Wg badania GlobalData szacuje się, że wartość rynku „resale” wzrośnie z 24 miliardów $ w 2018 do 51 miliardów $ w 2023 roku. Trend ten widać też gołym okiem — modne jest choćby korzystanie z francuskiego Vestiaire Collective, amerykańskiego RealReal czy polskiego Vinted. Warszawski Bazar Miejski jest tak popularny, że ostatnio otworzył swoją trzecią lokalizację w popularnej galerii handlowej i jak grzyby po deszczu powstają kolejne podobne miejsca. Swój kawałek tortu w sektorze pre-owned chcą mieć też najwięksi gracze. Grupa H&M we wrześniu tego roku uruchomiła serwis Resell z używanymi ubraniami COS. Choć bardziej sceptyczni eksperci mody zrównoważonej i modelu zamkniętego obiegu w modzie twierdzą, że takie działania nie są motywowane etycznymi przesłankami, to jednak są pozytywne skutki takich ruchów, jak choćby wzrost zainteresowania odzieżą używaną i rezygnowanie z zakupów ubrań w pierwszym obiegu.

Pre-owned na Zalando

Modowa i lifestyle’owa platforma Zalando dołącza do nurtu sprzedawania odzieży używanej i uruchamia swoją nową ofertę Pre-owned. Ogłoszona po raz pierwszy w lutym tego roku nowa oferta skierowana jest zarówno do klientów, którzy chcą kupować, jak i do tych, którzy zamierzają sprzedawać używane artykuły na Zalando. Oferta została przygotowana spójnie z wyglądem, wrażeniami i wygodą znaną z platformy Zalando i będzie dostępna dla milionów klientów w całej Europie.

platforma Zalando rusza z sekcją odzieży używanej
mat. prasowe
Na razie sekcja ta rusza w Niemczech i Hiszpanii, ale na początku października oferta Zalando Pre-owned zostanie uruchomiona także w Polsce, Belgii, Francji i Holandii. „Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród pokolenia milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie” - mówi Torben Hansen, VP Recommerce w Zalando.

Zalando Pre-owned to proste!

Dzięki Pre-owned klienci Zalando będą mogli z łatwością sprzedawać artykuły bezpośrednio na Zalando, korzystając z darmowej wysyłki. Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom zarządzanie swoją garderobą, Zalando zaktualizowało funkcję listy życzeń. Klienci od razu będą mogli zobaczyć wszystkie artykuły, które kupili na Zalando, a także dodać artykuły kupione gdzie indziej, by potem sprzedać je w zaledwie kilku kliknięciach. Po sprzedaży odzieży klienci mogą wybrać, czy wolą otrzymać kartę podarunkową na Zalando o odpowiedniej wartości, czy chcą wesprzeć jedną z dwóch partnerskich organizacji charytatywnych, Czerwony Krzyż lub WeForest.

platforma Zalando rusza z sekcją odzieży używanej
mat. prasowe
Wszystkie artykuły używane są sprawdzane pod kątem jakości i stają się asortymentem dostępnym dla milionów klientów, z gwarancją wygody wysyłki, wielu opcji płatności i darmowych zwrotów. W komunikacie prasowym czytamy, że uruchomienie tej oferty Zalando to kamień milowy w drodze spółki do zostania tzw. Starting Point for Fashion. „Już teraz każdego dnia miliony osób odwiedzają platformę Zalando, aby znaleźć spersonalizowane inspiracje, porady i rozrywkę. Oferta Zalando Pre-owned to jedna z naszych głównych inicjatyw mających na celu budowanie coraz lepszych doświadczeń klientów na naszej platformie” - mówi Robert Gentz, współzałożyciel i jeden z CEO Zalando.

Zrównoważone podejście do mody

Umożliwiając swoim klientom danie drugiego życia ubraniom bezpośrednio na platformie, nowa oferta Pre-owned jest częścią strategii do.MORE Zalando. Celem tej strategii zrównoważonego rozwoju jest przedłużenie życia 50 milionów artykułów i wyeliminowanie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku do 2023 roku. Zgodnie z polityką Zalando, wspierającą zrównoważony rozwój, we wszystkich zamówieniach z kategorii Pre-owned wykorzystywane są wolne od plastiku opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu. Uruchomieniu oferty Pre-owned towarzyszy kampania marketingowa zatytułowana Zmień[my] świat mody, zachęcająca klientów do sprzedawania, znajdowania i nadawania nowego stylu unikalnym artykułom modowym.

platforma Zalando rusza z sekcją odzieży używanej
mat. prasowe
Kampania prowadzona będzie na kanałach Zalando i w mediach społecznościowych na wszystkich sześciu rynkach oferty odzieży używanej.

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
odzież używana - trend czy przyszłość mody
mat. prasowe Vinted

Miłość z drugiej ręki – kupujemy w secondhandach, czekamy na vintage z prawdziwego zdarzenia

Wzrost świadomości konsumentów oraz nasze kurczące się budżety spowodowały, że rynek odzieży używanej ma przed sobą tłuste lata. Czy jest się z czego cieszyć?
Zuzanna Szustakiewicz
16.12.2020

Ten dreszczyk emocji towarzyszący przesuwaniu ściśniętych wieszaków i przewracaniu ubrań w tzw. „grzebadłach”. „Dzisiaj wszystko za 5 zł! Cena dnia 29 zł za kg!” Ja nie potrzebuję dodatkowej zachęty, by regularnie co środę odwiedzić kilka ulubionych lumpeksów na warszawskiej Ochocie. Wiem, że wytrwałą poszukiwaczkę czeka zawsze nagroda: kaszmirowy sweter, wełniany płaszcz, jedwabny top, designerka sukienka – wszystko za grosze. Lumpeksy odwiedzam nie tylko tam, gdzie mieszkam – każdy wyjazd to świetna okazja, by zwiedzić lokalne ciucholandy – niektórzy wybierają Kopenhagę, a ja mam swoje ulubione miejsca w Wejherowie i w Opolu Lubelskim. Koleżanka z kolei już któryś raz namawia mnie na wyprawę do jej ukochanego wakacyjnego „lumpka” w Piszu – chyba pojedziemy na wiosnę. Uzależnienie? Znam gorsze... Mogłabym z czystym sumieniem zatytułować ten tekst – „Second-hand moja miłość”. I choć trudno zachować dziennikarską obiektywność, to o boomie na używaną odzież nie piszę po to, by zaklinać rzeczywistość, ale dlatego, że zmieniająca się sytuacja na świecie, w tym kryzys klimatyczny i pandemia sprawiły, że prędzej czy później większość z nas pokocha modę z drugiej ręki, z wyboru albo konieczności. Second-hand w liczbach Vinted, największy europejski serwis, na którym ludzie sprzedają odzież z drugiej ręki, niedawno ogłosił, że w Polsce ma już 3 mln zarejestrowanych użytkowników, a tzn., że jedna na dziesięć dorosłych osób w Polsce sprzedaje lub kupuje używane rzeczy na Vinted! Największa platforma sprzedająca modę z drugiej ręki na świecie – amerykański ThredUp w swoim dorocznym badaniu Fashion Resale Report publikuje dane, z których czarno na białym wynika, że rynek second-hand w USA w 2019 roku rósł 25...

Czytaj dalej
moda zalando sustainability wiosna spring 2020
mat. prasowe Zalando, fot. Brett Lloyd

Pracownicy bohaterami akcji „Działamy Razem. Zrównoważona moda na Zalando”

Platforma sprzedażowa Zalando stawia na modę etyczną. W najnowszej kampanii występują pracownicy firmy, którzy i zawodowo i prywatnie dbają o środowisko.
Zuzanna Szustakiewicz
05.05.2020

Zalando ma ponad 30 mln klientów na 17 rynkach. Dla firmy to więcej niż imponujące liczby. To potencjał, który można wykorzystać w słusznej sprawie, np. po to, by zbudować większą świadomość ekologiczną wśród tych 30 mln ludzi. My także wierzymy w metodę „baby steps” – małe kroki składają się na coś o wiele większego. Zalando w stronę zrównoważonego rozwoj Marka od 2016 roku prowadzi szereg działań promujących modę bardziej etyczną. Cel jest jeden — być platformą zrównoważonej mody z pozytywnym wpływem na ludzi i planetę. Opakowania z materiałów z recyclingu czy umożliwianie klientom kompensacji śladu węglowego za ich zakupy to niektóre przykłady bardziej odpowiedzialnego podejścia do zakupów. „Chcemy umożliwić klientom odkrywanie i kupowanie bardziej zrównoważonej mody: ponad 30 tys. produktów w naszym asortymencie oznaczyliśmy flagą przyjazność środowisku oraz udzielamy informacji ułatwiających podjęcie świadomych decyzji zakupowych” – mówi Kate Heiny, dyrektor zrównoważonego rozwoju w Zalando. Ten projekt to trzecia odsłona strategii do.MORE, kontynuacja pierwszej kampanii oraz kapsułowej kolekcji premium „Małe kroki. Duża zmiana”, stworzonej przy współpracy z dziewięcioma skandynawskimi markami w styczniu 2020. Działajmy razem z Zalando! Hasłem przewodnim najnowszej kampanii jest „Działamy Razem. Zrównoważona moda na Zalando”. Na zdjęciach tym razem nie zobaczymy modelek ani influencerów, ale pracowników firmy. Kampania przedstawia działania związane ze zrównoważonym rozwojem z punktu widzenia siedmiu osób z różnych działów Zalando, takich jak Sustainability, Partner Communications, Marketing, Category Management, Tech czy...

Czytaj dalej
Nowe marki na Zalando jesień 2020
fot. Felix Cooper

Zalando — nowe luksusowe marki i nowi niezwykli bohaterowie kampanii

Platforma sprzedażowa Zalando pyta bohaterów swojej kampanii — zwykłych ludzi, czym jest dla nich luksus i moda. Przy okazji wprowadza nowe modowe marki m.in. Victorię Beckham, Roksandę i Mary Katrantzou.
Zuzanna Szustakiewicz
07.09.2020

Zalando rozszerza katalog luksusowych marek, by móc zaoferować swoim klientom jeszcze większy wachlarz mody i związanych z nią emocji. Nowe marki, nowa nazwa działu i nowa kampania, w której, podobnie jak wiosną, występują prawdziwi bohaterowie . Luksus dla wszystkich według Zalando Zalando właśnie pokazało swoją kampanię na sezon jesień-zima 2020/21. Nosi ona nazwę „Real life luxury”, jej reżyserem i autorem zdjęć jest pochodzący z Wielkiej Brytanii Felix Cooper, a jej bohaterami nie są profesjonalni modele, ale autentyczni, zwykli ludzie, a konkretnie mieszkańcy małego holenderskiego miasta Monnickendam.   Kampania opowiada o tym, że luksus może mieć wiele znaczeń i dla każdego może oznaczać co innego. To bohaterowie zdjęć opowiadają o tym, czym jest dla nich „real life luxury”, czyli luksus w życiu codziennym. Dla jednych jest ucieczką na łono natury, dla drugich czasem spędzony z rodziną, dla jeszcze innych spełnianiem marzeń z przyjaciółmi czy wolnością w wyrażaniu własnej tożsamości, także tej wynikającej z korzeni kulturowych.                               Nawet pozornie zwykłe, codzienne doświadczenia, mogą być odbierane jako luksusowe. „Praca nad tą kampanią dała mi mnóstwo radości. Czas spędzony z każdym z jej bohaterów, poznawanie ich i obserwowanie ich relacji były po prostu piękne.  Cieszę się, że mogłem zobaczyć, jak każda z tych osób zmienia swoje postrzeganie siebie i co daje im moda” – mówi autor zdjęć i filmu. Felix Cooper towarzyszył przez kilka dni: grupie obserwatorów ptaków, ekipie młodych kreatywnych twórców, rodzinie z burundyjskimi korzeniami i kapeli muzycznej. Dokumentował ich codzienne życie, odwiedzał ważne...

Czytaj dalej
Nowa modna marka z grupy H&M na Zalando
mat. prasowe

Ta marka z grupy H&M dołączy do Zalando. Znasz ją?

Szwedzka marka Arket niedługo dostępna będzie na największej platformie sprzedażowej w Europie. My nie możemy się doczekać!
Zuzanna Szustakiewicz
20.07.2020

Zalando , europejska platforma modowa i lifestylowa, nawiązuje współpracę z marką  Arket . Kolekcje damska, męska i dziecięca tego skandynawskiego brandu będą dostępne na platformie od 21 sierpnia . Arket — czyli market bez „M” Pamiętam, że gdy trzy lata temu grupa H&M ogłosiła otwarcie pierwszego salonu swojej nowej marki Arket przy Regent Street w londyńskim Soho, akurat byłam w Londynie, więc szybko pobiegłam na zakupy. Jeśli chodzi o koncept i wystrój sklepu to Arket skojarzył mi się z Muji. Ciuchom blisko było do COSa, Acne czy założonej przez Elin Kling marki Totême. Całość stylowa, praktyczna, uniwersalna . Parkę, którą wtedy kupiłam noszę do dzisiaj i co ciekawe wciąż znajduje się ona w ofercie marki. Bo o to chodzi w Arket — po pierwsze marka ma kolekcję bazową , która nie zmienia co sezon, a ciuchy, które są bardziej trendy i sezonowe są na tyle dobre jakościowo, że możesz je nosić latami. W ofercie Arket znajdziecie także zapachy, kosmetyki i wybór produktów do domu . „Naszym celem jest oferowanie pięknie wykonanych przedmiotów codziennego użytku : prostych, funkcjonalnych i wszechstronnych elementów, które łatwo wkomponować w swoją garderobę lub dom, a które przetrwają wiele sezonów . Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z Zalando i czekamy z niecierpliwością na okazję, aby zaprezentować nasze kolekcje szerokiej grupie świadomych i dociekliwych klientów” – mówi Dyrektor Zarządzająca ARKET Pernilla Wohlfahrt. Zalando poszerza ofertę grupy H&M Na platformie Zalando są już dostępne marki ze stajni szwedzkiego giganta odzieżowego...

Czytaj dalej