Najpiękniejsze cytaty o rodzinie – do Dalajlamy po Lwa Tołstoja
Adobe Stock

Najpiękniejsze cytaty o rodzinie – do Dalajlamy po Lwa Tołstoja

O rodzinie najczęściej słyszy się, że najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciu, ale czy na pewno? Co o rodzinnych więzach sądzą pisarze i inne znane postaci? Oto dziesięć najciekawszych cytatów o rodzinie.
Karolina Morelowska-Siluk
03.11.2020

Cytaty i aforyzmy o rodzinie są dobre na każdą okazję, ale też i bez niej. Idealne, żeby zatrzymać się na chwilę i docenić ludzi wokół nas, odczuć wdzięczność za bliskie nam relacje i podziękować swojej rodzinie za to, że jest, tak po prostu. Czym jest rodzina? Spojrzyj na nią okiem pisarzy i innych znanych postaci. Poznaj garść najpiękniejszych cytatów. 

„Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób”

Lew Tołstoj

 

„Małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co sami z nich czynimy. Bo inaczej stają się szopką hipokryzji. Rupieciarnią i gołosłowiem. Ale jeśli jest w tym prawdziwa miłość, o której się nie gada i nie rozgłasza na wszystkie strony świata, którą czuć i którą się okazuje…”

Carlos Ruiz Zafón
 

„Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić”.

Maxime Chattam

 

„Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej”.

Stephen King

 

„To odróżnia rodzinę od znajomych. Rodzinę ma się na zawsze, bez względu na wszystko, nawet jak słabną kontakty, bo te można zawsze z powrotem zacieśnić. Zwłaszcza kiedy człowiek pojmie, jaka jest ważna”.

Nicholas Sparks

 

„Wielu ludzi zdaje się zapominać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Koncentrują się na karierze, zdobywaniu bogactwa i sławy – bliskich pozostawiając samym sobie. Miłość ograniczają do kilku słów skreślonych pospiesznie na urodzinowej karcie z życzeniami. A przecież żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc”.

Dalajlama

 

„Rodzina to nie przeszłość, nie można o niej nie myśleć. Człowiek ma ją w sercu, dokądkolwiek idzie”.

M.L. Stedman

 

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim”.

Michael J. Fox
 

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś, co chroni, co daje siłę”.

Sophia Loren

„Rodzina może rozpaść się na różne sposoby. Wystarczy źdźbło egoizmu, pech i szczypta chciwości. Ale ściśle utkana tworzy więź, której nic nie pokona”.

Jodi Picoult

 

„Rodzina to zespół, drużyna, samodzielne państwo, jedyna część tożsamości, która pozostaje niezmieniona przez resztę życia”.

Laura Lippman

 

„Rodzina to niekoniecznie ci ludzie, wśród których człowiek się rodzi. Można ją sobie znaleźć samemu. Tam, gdzie jest bezpiecznie i ciepło. Tam, gdzie człowiek czuje, że właśnie tu jest jego miejsce”.

Judy Westwater

 

„Przechodzisz przez życie, zastanawiając się, o co w tym wszystkim chodzi, ale pod koniec dnia wiesz, że chodzi o rodzinę”.

Rod Steward

 

„Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta, w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś”. 

Peter Sellers

 

„Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to, że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie. To cudowne – ponieważ możemy je zmieniać”.
Diane Chamberlain
 

„Więzy krwi nie gwarantują miłości bliźniego”

Stieg Larsson

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Cytaty o jodze
Adobe Stock

Inspirujące cytaty o jodze. Od joginów dla joginów

Motywują, uczą, ale też pozwalają spojrzeć na praktykę jogi od nieco innej strony i bardziej doświadczonym okiem. Najpiękniejsze cytaty o jodze, które zainspirują każdego!
Karolina Morelowska-Siluk
02.11.2020

Inspirujące cytaty o jodze, które zachęcą cię do codziennej praktyki i troski o siebie. Cenne słowa od joginów dla joginów, które nie tylko zmotywują do działania, ale również do odkrywania swojego wewnętrznego świata. „Nie musisz być rozciągnięty, żeby praktykować jogę – wystarczy, że chcesz otrzepać się z kurzu… i zobaczyć, co się stanie”. David Good    „Joga jest metodą naturalnego opanowania niepokoju myśli, który nie pozwala przebłysnąć prawdziwej naturze człowieka”. Paramahansa Jogananda   „Joga to wzmocnienie w odpoczynku. To wolność w rutynie. To pewność poprzez samokontrolę. Energia w środku i na zewnątrz”. Ymber Delecto   „Dobrze wykonane pozycje, akrobatyczne ruchy i poruszające się dłonie pozostaną tylko ozdobnikami, jeśli nie dołączymy skupienia na oddechu, które stanowi serce jogi”. Kino MacGregor   „Nieważne jak głęboko wejdziesz w asanę. Liczy się to, kim jesteś, będąc w niej”. Max Strom   „Joga nie zabiera czasu, lecz go daje”. Ganga White   „Joga jest potężnym narzędziem zmiany. W miarę jak budujesz swoją siłę, zaczynasz też coraz bardziej wierzyć w swój potencjał”. Tiffany Cruikshank   „Tak to właśnie działa w jodze. Miejsca, w których napotykasz największy opór, są płaszczyznami, w których odnajdziesz największe wyzwolenie”. Rodney Yee   „Oddech jest esencją jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie”. Tirumalai  Krishnamacharya   „Stary człowiek, sztywny człowiek, słaby człowiek, chory człowiek – każdy z nich może praktykować, z...

Czytaj dalej
Cytaty o miłości
Adobe Stock

Cytaty o miłości – co mówią filozofowie, artyści i psycholodzy?

Potrafią ukoić złamane serce, dodać otuchy, a także przypomnieć nam o sile tego uczucia. Oto najpiękniejsze cytaty o miłości. 
redakcja „Uroda Życia”
22.09.2020

Każdy cytat o miłości, to ogrom emocji schowany za jedną sentencją. Miłość niejedno ma imię. Jak nazywają to popularne uczucie filozofowie, artyści i psycholodzy? 1. „Niedojrzała miłość mówi: kocham cię, ponieważ cię potrzebuję. Dojrzała mówi: potrzebuję cię, ponieważ cię kocham”. Erich Fromm 2. „O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki”. Andrzej Sapkowski 3. „Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić – nieraz na zawsze”. Marek Hłasko 4. „Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili”. Jan Twardowski 5. „Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko”. Józef Tischner 6. „Miłości się nie znajduje; na miłość się nie trafia; miłość to nie jest »objet trouve«, to nie »ready-made«. Miłość jest czymś, co należy stwarzać i odtwarzać każdego dnia, o każdej porze na nowo i od podstaw; miłość jest czymś, co należy nieustannie wskrzeszać i potwierdzać, otaczać niesłabnącą troską i uwagą”. Zygmunt Bauman 7. „Wolność jest ważnym uzupełnieniem miłości. Gdyby miłość do drugiej osoby zabierała jej wolność, to byłaby bardzo ułomna. W tym tkwi paradoks: mówimy o więzi, która w pewnym sensie tworzy uszczerbek na wolności, a z tego wynika, że kochając, nie można być kimś absolutnie wolnym. Kluczowe więc jest utrzymywanie – choćby chwiejnej – równowagi między tymi dwoma stanami”. Bogdan de Barbaro 8. „Miłość to dbanie o drugą osobę w taki sposób, by to, co w niej najlepsze...

Czytaj dalej
unsplash
unsplash

Cytaty o szczęściu – co mówią filozofowie, artyści i psycholodzy?

Poniższe cytaty o szczęściu warto znać i pamiętać. Najlepiej sięgać po nie, gdy potrzeba nam iskry motywacji do działania i inspiracji. Poznaj najciekawsze sentencje o szczęściu i jego poszukiwaniu.
redakcja „Uroda Życia”
10.09.2020

Codziennie uczymy się, że radość i szczęście są wyborem. Co mówią na jego temat artyści i psycholodzy i filozofowie? Słowa innych potrafią skłonić do nabrania nowej perspektywy i próby zrozumienia, czym szczęście jest dla nas. 1. „Odwaga jest początkiem działania, szczęście jest jego końcem” Demokryt 2. „Zachowuj się tak, jakbyś już był szczęśliwy, a zobaczysz, że faktycznie będziesz szczęśliwy”. Dale Carnegie 3. „Szczęście nie jest czymś, co przychodzi gotowe. Ono pochodzi z Twoich własnych działań”. Dalajlama  4. „Szczęśliwy jest ten, kto umie wykorzystać sytuację”. Goethe 5. „Szczęście ma miejsce, kiedy pojawia się okazja i jesteś na nią przygotowany”. Denzel Washington 6. „Nie ma większej radości, niż nie mieć powodu do smutku. Nie ma większego bogactwa, niż zadowolenie z tego co się ma”. Meryl Streep Czytaj także: Meryl Streep:  „Pracuj ciężko, podbijaj świat, ale sama ugotuj zupę – to moje życiowe motto” 7. „Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć”. Eurypides 8. „Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie”. Erich Fromm 9. „Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania”. Margaret Lee Runbeck 10. „Co jest szczęściem? Uczucie, że moc rośnie, że przezwyciężasz opór”. Fryderyk Nietzsche 11. „Ludzie idą różnymi drogami w poszukiwaniu spełnienia i szczęścia. To, że nie idą Twoją, nie oznacza, że się zgubili”. Dalajlama 12. „Odważnym szczęście sprzyja”. Wergiliusz 13. „Nasze szczęście...

Czytaj dalej