
Modny minimalizm i artyści, czyli kampania „New Perspectives” marki COS na sezon jesień-zima 2020
W dzisiejszych czasach, by skutecznie sprzedawać ubrania, bez względu na to, czy są to sukienki, marynarki, T-shirty czy dżinsy trzeba opowiedzieć klientowi pewną historię. Gdyby nie stojące za marką wartości ciuchy byłyby tylko kawałkami materiału. Świetnym tego przykładem jest najnowsza kampania marki COS.
Filozofia siostry H&M
Należąca do giganta fast fashion H&M, marka COS od początku, czyli od 2007 roku stawia na nowoczesną klasykę, świetną jakość i ponadczasowy design. Budując konsekwentnie swoje DNA, ten brand współpracuje z artystami na całym świecie, wspiera młodych designerów i angażuje się w przeróżne kreatywne inicjatywy. Inspirowane sztuką i kulturą projekty COS owszem prezentowane są co sezon, ale założenie jest takie, że zgodnie z etycznym podejściem marki mają wytrwać wiele sezonów.
Niezwykła jesień-zima 2020 u COS
Tej jesieni, znana z minimalizmu, marka stawia na różnorodność. W najnowszej kampanii na jesień-zimę 2020 COS przedstawia serię portretów „New Perspectives” autorstwa Jacka Davidsona. Do sesji zaproszone piętnastu przedstawicieli i przedstawicielek kreatywnej społeczności (głównie z Londynu, w którym pochodząca ze Szwecji marka ma swoją siedzibę). W stylizacjach Clare Richardson wystąpili m.in. stylista Ibrahim Kamara, modelka Lara Stone, poetka Greta Bellamacina i artystka Rhea Dillon.
Ubrania z najnowszej kolekcji na jesień-zimę 20-20/21, w których wystąpili bohaterowie kampanii, łączą tradycyjne krawiectwo i innowacyjne pomysły. W kolekcji znajdziemy znane u COS oversizowe kroje, asymetrie, cięcia i przeszycia w nieoczywistych miejscach. Gama kolorystyczna to złamana biel, beże, szarości przełamane mocnym błękitem, oranżem i zielenią. Na zdjęciach COS ważna jest nie tylko moda, ale przede wszystkim wartości, za którymi opowiadają się bohaterowie zdjęć.
Supermodelka
Lara Stone urodziła się i wychowała w miasteczku Mierlo na południu Niderlandów. Współpracowała z najlepszymi twórcami świata mody, pozowała takim fotografom i fotografkom jak Stevel Meisel, Mert & Marcus, Inez & Vinoodh, David Sims, Craig McDean i Mario Sorrenti.
Aktywistka i tancerz baletu
Jako założycielka inicjatywy Inc Arts, Amanda Parker jest aktywistką, która wspiera różnorodność w świecie sztuki. Współpracuje z przedstawicielami rządu i liderami branży artystycznej nad zróżnicowaniem programów teatru, opery, muzeów i sztuk wizualnych. Rozpoczynała karierę w dziennikarstwie telewizyjnym i pracowała przy tworzeniu rozgłośni BBC Radio 1xtra. Była przewodniczącą pierwszego badania poświęconego dyskryminacji płciowej w przemyśle telewizyjnym, które zwróciło uwagę na nierówności w rekrutacjach reżyserskich i doprowadziło do zmian wewnątrz branży. Amanda jest także kuratorką Londyńskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i angażuje się we wsparcie stylu i piękna niezależnych od wieku.
Modelka
Marte Mei van Haaster jest modelką i połową artystycznego duetu Max/Mei, tworzonego wspólnie z Maxem Daalhuizenem. W rdzeniu ich sztuki tkwi zainteresowanie przemianami natury w kulturę, sztucznej produkcji w naturalny wzrost, a kontroli w przypadek.
Poetka i stylista
Greta Bellamacina to brytyjska poetka, aktorka i autorka filmów. Urodzona w Londynie uczyła się w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (RADA), zanim rozpoczęła studia licencjackie z anglistyki na King’s College. Pierwszy film dokumentalny „The Safe House: A Decline of Ideas” prezentowała w maju 2016 r. Napisała i reżyserowała także swój debiutancki pełen metraż – „Hurt by Paradise” – w którym zagrała główną rolę. Wkrótce wystąpi w filmie „Venice at Dawn” Jamiego Adamsa. W 2014 roku Greta trafiła do ścisłej czołówki kandydatów do nagrody młodych poetów Londynu, a jej poezja stała się rozpoznawalna na całym świecie.
Artystka
Rhea Dillon jest artystką, pisarką i poetką z Londynu. Wykorzystuje instalacje, fotografię, malarstwo i olfaktorię, by badać i interpretować „zasady reprezentacji”, czym podważa utarte schematy kultury zachodniej. Interesuje ją zwłaszcza autorskie pojęcie „afrofuturyzmu humanistycznego”, którym opisuje przybliżanie ludzkiej i równościowej perspektywy wizualizacji czarnoskórego ciała.
Modelka i artystka
Sora Choi występowała na niezliczonych wybiegach i zbudowała portfolio najbardziej imponujących edytoriali. Pozowała do amerykańskiego, koreańskiego, włoskiego i chińskiego Vogue, magazynu i-D i wielu innych oraz występowała w kampaniach najlepszych projektantów. Obecnie świat Sory wypełnia to, co kocha najbardziej: moda, przyjaciele i mąż. Jest fanką komiksów, gier RPG, mangi i anime.
Sharon Alexie to dziewiętnastolatka z Reims we Francji. Jej rodzina pochodzi z Kamerunu. Dzięki nowym mediom zafascynowała się ruchem na rzecz praw człowieka w Ameryce – oraz muzyką, sztuką i literaturą, które z niego wynikają. Swoją kreatywność i cyfrowe narzędzia wykorzystuje do dzielenia się wszystkim, czego się uczy, i przedstawienia własnych doświadczeń związanych z rasą i różnorodnością. Pracuje nad projektem, który ma wywołać zmiany społeczne we Francji i wspierać systemowo dyskryminowaną młodzież.
Muzyczka
Urodzona w New Jersey, Kaya Wilkins dorastała na półwyspie na obrzeżach Oslo. Tam uczyła się grać na gitarze od braci, członków lokalnej kapeli blackmetalowej. Nowatorski, przestrzenny styl muzyczny Kayi ukształtowały surowe norweskie zimy.