Joga - oczyszcza umysł i ciało oraz... zapewnia udany seks!
Fotolia

Joga - oczyszcza umysł i ciało oraz... zapewnia udany seks!

Marzysz o satysfakcjonującym seksie? Uprawiaj jogę!
Anna Feliga
03.10.2016

O prozdrowotnych właściwościach jogi wiadomo nie od dziś. Jej regularne uprawianie niesie za sobą szereg korzyści, dlatego grono zwolenników tej staroindyjskiej praktyki stale się powiększa. Okazuje się, że ma ona nie tylko pozytywny wpływ na ciało i umysł, lecz także poprawia jakość seksu.

Pragniesz doświadczać chwil uniesienia w sypialni? Zamiast zażywania leków, które mogą wywołać szereg skutków ubocznych, zapisz się na zajęcia jogi! Możesz również trenować w domu! Przedstawiamy, że joga i seks mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się wydawać!

6 korzyści płynących z jogi, które mogą polepszyć seks

1. Podniesienie poziomu libido

Stres to jeden z zabójców numer jeden popędu seksualnego. W wyniku jego działania ochota na seks maleje, w wielu przypadkach drastycznie. Jednym z najskuteczniejszych pogromców stresu jest joga. Dzięki ćwiczeniom oddechowym, które odgrywają w niej kluczową rolę, dochodzi do rozładowania napięcia emocjonalnego. Za ich sprawą osiągamy spokój wewnętrzny, czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani. Z badań wynika, że regularne uprawianie jogi obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu). W efekcie wzrasta nasz apetyt na miłosne igraszki w sypialni.

2. Zwiększenie wrażliwości na dotyk

Uprawianie tej formy gimnastyki ma zbawienny wpływ na układ krążenia, co stanowi kolejny argument na to, że joga i seks idą w parze. Podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych zwiększa się przepływ krwi do narządów płciowych, co sprawia, że stajemy się wrażliwsi na dotyk, który, jak wiadomo, jest jednym z najbardziej aktywnych zmysłów w sypialni...

3. Wzmocnienie orgazmu 

Niektóre pozycje jogi działają podobnie jak ćwiczenia Kegla, mianowicie wzmacniają mięśnie dna miednicy. Im silniejsze i elastyczniejsze mięśnie, tym dłuższe i intensywniejsze orgazmy. Warto dodać, że dzięki wzmocnieniu tej partii mięśniowej nie tylko panie, lecz także panowie będą osiągać pełnię rozkoszy z seksu.

4. Poprawa sprawności fizycznej

Systematyczne uprawianie ćwiczeń jogi podnosi sprawność fizyczną. Dzięki nim nasze stawy i mięśnie stają się silne i elastyczne. Poczucie wytrzymałości i gibkości własnego ciała to jeden z najlepszych afrodyzjaków. Dobra kondycja sprawia, że mamy ochotę na testowanie nowych pozycji seksualnych, a jak wiadomo eksperymentowanie w sypialni to klucz do długiego i udanego życia erotycznego.

5. Zwiększenie pewności siebie

Wiele kobiet nie czerpie satysfakcji z seksu z powodu niskiego poczucia własnej wartości. Kompleksy na punkcie własnego ciała powodują, że traktujemy zbliżenia jak przykry obowiązek, a nawet ich unikamy. Joga to najlepsze lekarstwo na zwiększenie pewności siebie. Regularne ćwiczenia uczą samoakceptacji, która wywiera korzystny wpływ zarówno na naszą kondycję psychiczną, jak i życie seksualne. Tylko kobieta, która czuje się dobrze we własnej skórze, może czerpać z seksu prawdziwą radość.

Zobacz także: Głaskaj, tul, dotykaj: sekret dobrego związku polega na bliskości, a nie na seksie

6. Zacieśnienie więzi między partnerami

Uprawianie dyscypliny sportowej z partnerem niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim stanowi jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu we dwoje. Wiele pozycji jogi wykonuje się w parach, dlatego jeśli chcesz, aby wasze więzi uległy zacieśnieniu, namów swojego mężczyznę, aby ćwiczył z tobą. Niewykluczone, że któregoś razu z maty przeniesiecie się do sypialni...

Więcej o tym, jak joga może wpłynąć na wasze życie znajdziecie w pierwszym numerze Magazynu JOGA.
W tym dwumiesięczniku oprócz przykładowych zestawów asan, znajdziecie także lekcje medytacji, zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z ajurwedą. W każdym numerze znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów jogi. Nie zabraknie w nim także wskazówek jak żyć bardziej slow i uprościć codzienny plan dnia oraz informacji o terapiach naturalnych, eko-kosmetykach i trendach w modzie. Pierwszy numer już do kupienia w salonikach prasowych i na hitsalonik.pl! 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
screen: Facebook

"Piwna joga" to nowy sposób na idealną sylwetkę. Słyszałyście o tych zajęciach?

To jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych na świecie
Urszula Wilczkowska
28.08.2017

Każdy wielbiciel i propagator zdrowego stylu życia doskonale wie, że uprawianie sportu i alkohol nie idą w parze. Jest jednak jeden wyjątek. W Niemczech powstała właśnie nowa forma aktywności fizycznej - piwna joga. Joga jest jedną z najbardziej popularnych form ćwiczeń, a w połączeniu z piwem może okazać się prawdziwym hitem. To idealna połączenie przyjemnego i pożytecznego. Jak powstała "piwna joga"? Pewnie nikt nie będzie zdziwiony, że pomysł na „piwną jogę” powstał w Niemczech, gdzie wytwarza się najwięcej piwa w Europie. Na początku były to niezobowiązujące spotkania miłośników jogi, którzy są również miłośnikami piwa. Ludzie ubrani w sportowe stroje wykonywali asany z butelkami w dłoniach. Trend przetrwał próbę czasu i zdobył ogromną popularność. Obecnie „piwną jogę” ćwiczy się w Rosji czy Australii, a wszystko zaczęło się niedawno, bo latem 2016 roku.   It's all about balance. Next BierYoga session this Thursday, 7pm at Hänsel & Brezel. More details in link in bio. Cheers! #bier #Berlin #party #fitness #beer #yoga #bieryoga #beeryoga #yogainporation #balance Post udostępniony przez BierYoga (@bieryoga) 26 Lip, 2016 o 6:27 PDT Propagatorką „piwnej jogi” jest joginka Jhula, która wyjaśnia, że tutaj chodzi o połączenie filozofii jogi z przyjemnością towarzyszącą piciu piwa. Uważa, że najważniejszą korzyścią płynącą z uprawiania tej aktywności jest redukcja codziennego stresu. Jak wygląda „piwna joga”? Jesteś zmęczona po pracy i najchętniej wróciłabyś do domu, wzięła gorącą kąpiel lub obejrzała dobry film? A przed tobą jeszcze zajęcia fitness? Teraz możesz łączyć to, co lubisz z tym, co musisz robić. Najkrócej mówiąc, zajęcia polegają na wykonywaniu...

Czytaj dalej
Adobestock

Joga dla początkujących - oto 7 pozycji, od których warto zacząć!

Joga wcale nie jest trudna - wystarczy, że przygodę rozpoczniesz od odpowiednich pozycji
Urszula Wilczkowska
23.08.2016

Joga zdobywa coraz większą popularność, a za jej uprawianie zabierają się nawet ci, którzy nie mogą pochwalić się zwinnością geparda. Jeśli zastanawiasz się więc nad tym, czy zacząć trenować jogę, lecz boisz się, że sobie nie poradzisz - porzuć wszelkie obawy! Wystarczy, że zaczniesz od podstawowych pozycji i stopniowo będziesz przechodzić do coraz bardziej zaawansowanych! Dlaczego warto trenować jogę?  Joga to idealny sposób na osiągnięcie harmonii ciała i duszy . Ćwiczenia odbywają się w pełnym skupieniu i koncentrują się na głębokim relaksie. Ta forma aktywności przynosi wiele korzyści: uspokaja ciało i umysł pozwala "wsłuchać" się w swój organizm relaksuje poprawia koncentrację odstresowuje poprawia sprawność ruchową wzmacnia mięśnie. Pomaga również odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię, nastrajając optymistycznie. Jogę może uprawiać każdy, dostosowując techniki do swoich możliwości i umiejętności!   Joga dla początkujących -zacznij od pozytywnego nastawienia! Nie bój się braku kondycji i gibkości - zdobędziesz je z czasem, zaczynając od podstawowych, prostych pozycji, z czasem przechodząc do coraz bardziej zaawansowanych technik. Przede wszystkim baw się dobrze i skup się na słuchaniu swojego organizmu , a nie obawach! Zanim zapiszesz się na zajęcia możesz potrenować w domu. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń jogi dla początkujących, które możesz wykonywać w zaciszu własnego mieszkania. Dzięki nim poprawisz koordynację ruchową i samopoczucie. Zobacz naszą galerię, w której prezentujemy 7 pozycji. Poradzisz sobie z nimi nawet, jeśli nie uprawiasz żadnego sportu!  

Czytaj dalej