Jak joga wpływa na życie seksualne?
Adobestock

Jak joga wpływa na życie seksualne?

To sposób na poprawę swojej sprawności fizycznej. Również w sypialni
Urszula Wilczkowska
14.02.2012

Podczas kiedy ciągle poszukujemy sztucznych „polepszaczy” naszego życia seksualnego, ponad tysiącletnia filozofia podsuwa odpowiedź. Jest nią joga. To naturalny i niezwykle przyjemny sposób na poprawę swojej sprawności fizycznej. Również w sypialni!

O zbawiennym działaniu sportu na nasze ciało i psychikę nie trzeba nikomu przypominać. Dziś doskonale wiemy, że ćwiczenia fizyczne mają służyć nie tylko utracie nadprogramowych kilogramów, ale również a może przede wszystkim, naszemu lepszemu samopoczuciu. Doskonale wiedzą o tym ci, który trzy razy w tygodniu uprawiają jogging, chodzą na basen lub wylewają siódme poty w siłowni. Coraz ciaśniej robi się również na zajęciach z jogi, która święci triumfy na całym świecie. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że pozycje jogi mają znacznie większy wpływ na nasze życie seksualne niż może się pozornie wydawać. Wiedzą o tym gwiazdy Hollywood, dowiedzmy się i my.

Po pierwsze jakakolwiek aktywność fizyczna, usprawnia krążenie, zwiększając przepływ krwi i limfy. Jesteśmy lepiej dotlenieni, mamy więcej energii, radości życia i co za tym idzie, ochoty na seks. To jednak jest w stanie dać nam każdy jeden sport. Na czym polega wyjątkowość jogi w kształtowaniu naszego życia seksualnego?


1. Joga relaksuje. Banalne, prawda? Jednak to właśnie stres, nagromadzone negatywne emocje i napięcia, mogą powodować spadek formy w sypialni lub wręcz niechęć do współżycia. Dlatego pod łóżkiem warto trzymać matę do jogi. Zachwiana równowaga – oto wyzwanie dla jogi. Jeśli zatem poszukujesz harmonii, również tej seksualnej, koniecznie zacznij ćwiczyć!
2. Joga uczy świadomości ciała. Chyba żadna inna forma aktywności fizycznej nie pozwoli nam się dowiedzieć tyle o własnym ciele, jego barierach i ograniczeniach. I co więcej, stopniowo, we własnym tempie – pozwoli nam je pokonywać. Bez rywalizacji i „ciśnienia” na wyniki. Nabierzemy świadomości ruchów, gibkości, giętkości i elastyczności ciała. Dzięki praktyce jogi zwiększycie repertuar swoich miłosnych pozycji. A te nowości, jak wiadomo, są nieocenione podczas igraszek w sypialni.
3. Wzmacnia relację partnerską. Spróbujcie poćwiczyć razem. Obserwujcie swoje ciała, swoje postępy i swoje reakcje na praktykę jogi przez partnera. To na pewno wzmocni więź między wami. Niektóre pozycje jogi wykonuje się w parach. Może skończy się na pozycjach nie na macie, lecz w sypialni...
4. Joga hormonalna pomaga w okresie menopauzy. Istnieją odmiany jogi skierowane do kobiet w okresie pokwitania, u których zmiany hormonalne w organizmie często powodują kompletny brak zainteresowaniem seksem. Wówczas joga idzie z pomocą. Specjalnie pozycje, koncentrujące się na potrzebach kobiet w okresie menopauzy, mogą pozytywnie wypłynąć na ich libido oraz być pomocne w zwalczaniu charakterystycznej dla tego etapu życia, suchości pochwy.
5. Joga poprawia jakość orgazmów! To fakt! Pozycje jogi wpływają pozytywnie nie tylko na harmonię ciała i umysłu, ale również na ukrwienie dolnych partii ciała, dzięki czemu są one bardziej podatne na bodźce. Wzmocnione i uelastycznione mięśnie, odpowiedzialne za „te” doznania to nieomal gwarancja sukcesów w sypialni.
6. Joga pozwala wyzbyć się zahamowań w sypialni. Harmonia ciała, umysłu i ducha, która jest celem praktyki jogi, ma zwiększać naszą pewność siebie oraz otwiera umysł, przez co pozwala wyzbyć się wielu zahamowań w życiu seksualnym.

Czy zatem warto spróbować jogi, celem poprawienia jakości życia seksualnego? Owszem. Jednak nie traktujcie jogi jako terapii na nieudany seks. Może ona mieć działanie uzupełniające, wspomagające, lecz traktowanie jogi instrumentalnie jest niezgodne z jej filozofią, więc nie traktujcie jej jak „naturalnej Viagry”. Zatem przy poważnych problemach w tej dziedzinie, najpierw marsz do seksuologa, a dopiero potem do studia jogi.

Powodzenia w praktyce pozycji! W jodze i seksie! 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Adobestock

Joga na wesoło

Hasya joga to połączenie klasycznej gimnastyki relaksacyjnej ze śmiechem
Urszula Wilczkowska
25.11.2008

Hasya joga to połączenie klasycznej gimnastyki relaksacyjnej ze śmiechem – jeden z najlepszych sposobów na redukcję stresu i wspaniałe zdrowie. Poprawa odporności, wzmocnienie funkcjonalności naczyń krwionośnych, dotlenienie całego organizmu, poprawa krążenia, trawienia i samopoczucia – to wszystko pozytywne skutki uprawiania jogi z elementami śmiechu. Nasze dorosłe życie jest zwykle dość ponure. Gdy porównamy średnie 15-20 razy dziennie, kiedy się śmiejemy, z 300-400 razami dziecka widać, że potencjał zwiększenia radości jest jednak ogromny. Na tym właśnie opierają swoją filozofię prekursorzy tej jogi. Jak to wygląda w praktyce? Seans zaczyna się od rozgrzewki, która polega na klaskaniu, skandowaniu i ćwiczeniach oddechowych. Dalej następuje seria tradycyjnych ćwiczeń rozciągających, a następnie rozśmieszające zabawy. Na początku ten śmiech wydaje się nieco wymuszony, ale w krótkim czasie ludzie pozbywają się typowych zahamowań i wesołość staje się zaraźliwa. Wprawieni mówią o niesamowitych doświadczeniach z połączenia medytacji z beztroskim, uwalniającym emocje śmiechem. Faktycznie, nawet gdy sztucznie stymulujemy chichot, ciało nie potrafi tego rozpoznać i zachowuje się w taki sam sposób jak w przypadku spontanicznych wybuchów radości – uwalniane są endorfiny, które stymulują cały system hormonalny i pobudzają połączenia neuronowe w mózgu. Hasya joga wypracowała wspaniałe techniki łączenia naturalnego napięcia mięśni brzucha wywołanego śmiechem z ćwiczeniami rozciągająco-wzmacniającymi. Dzięki temu poprawia się metabolizm i nasza sylwetka. Inne, potwierdzone obserwacjami, korzyści ze śmiechowej jogi to uśmierzanie chronicznych bólów, łagodzenie stresu, pobudzanie kreatywności, obniżanie ciśnienia krwi i ryzyka zawału serca, pokonywanie...

Czytaj dalej
Fotolia

Joga - oczyszcza umysł i ciało oraz... zapewnia udany seks!

Marzysz o satysfakcjonującym seksie? Uprawiaj jogę!
Urszula Wilczkowska
03.10.2016

O prozdrowotnych właściwościach jogi wiadomo nie od dziś. Jej regularne uprawianie niesie za sobą szereg korzyści, dlatego grono zwolenników tej staroindyjskiej praktyki stale się powiększa. Okazuje się, że ma ona nie tylko pozytywny wpływ na ciało i umysł, lecz także poprawia jakość seksu. Pragniesz doświadczać chwil uniesienia w sypialni? Zamiast zażywania leków, które mogą wywołać szereg skutków ubocznych, zapisz się na zajęcia jogi! Możesz również trenować w domu! Przedstawiamy, że joga i seks mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się wydawać! 6 korzyści płynących z jogi, które mogą polepszyć seks 1. Podniesienie poziomu libido Stres to jeden z zabójców numer jeden popędu seksualnego. W wyniku jego działania ochota na seks maleje, w wielu przypadkach drastycznie. Jednym z najskuteczniejszych pogromców stresu jest joga. Dzięki ćwiczeniom oddechowym, które odgrywają w niej kluczową rolę, dochodzi do rozładowania napięcia emocjonalnego. Za ich sprawą osiągamy spokój wewnętrzny, czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani. Z badań wynika, że regularne uprawianie jogi obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu). W efekcie wzrasta nasz apetyt na miłosne igraszki w sypialni. 2. Zwiększenie wrażliwości na dotyk Uprawianie tej formy gimnastyki ma zbawienny wpływ na układ krążenia, co stanowi kolejny argument na to, że joga i seks idą w parze. Podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych zwiększa się przepływ krwi do narządów płciowych , co sprawia, że stajemy się wrażliwsi na dotyk, który, jak wiadomo, jest jednym z najbardziej aktywnych zmysłów w sypialni... 3. Wzmocnienie orgazmu  Niektóre pozycje jogi działają podobnie jak ćwiczenia Kegla, mianowicie wzmacniają mięśnie dna miednicy. Im silniejsze i elastyczniejsze mięśnie, tym...

Czytaj dalej