Czujesz się zestresowana? Wypróbuj ćwiczenie Agnieszki Maciąg
Robert Wolański

Czujesz się zestresowana? Wypróbuj ćwiczenie Agnieszki Maciąg

Ostatnie tygodnie wszystkim nam dały się we znaki. Agnieszka Maciąg, autorka inspirujących książek dla kobiet, dzieli się z nami swoim sposobem na walkę ze stresem.
Sylwia Arlak
05.11.2020

Pandemia, rosnąca liczba zachorowań na COVID-19, kolejny lockdown, a do tego strajki na ulicach polskich miast. Zrobiło się naprawdę gorąco. Nic dziwnego, że czujemy się zmęczone, sfrustrowane, przebodźcowane.

Agnieszka Maciąg w akcji „Urody Życia” #wpełnidlasiebie – zobacz wideo

Sposób na stres? Ćwiczenia oddechowe

Nawet jeśli w ciągu dnia mamy mnóstwo obowiązków, a w międzyczasie „scrollujemy” Internet w poszukiwaniu kolejnych newsów, wieczorem tuż przed snem znajdźmy czas tylko dla siebie. I nie szukajmy wymówek. Żeby złapać równowagę, wystarczy zaledwie kilka minut dziennie. Agnieszka Maciąg, autorka poczytnych książek dla kobiet, m.in. „Smak życia” oraz „Miłość. Ścieżki do wolności”, proponuje proste ćwiczenie oddechowe.

Czytaj też: „Menopauza to dla kobiety złoty czas” — przekonuje Agnieszka Maciąg

„Abyśmy były w pełni sobą, musimy być połączone ze swoim sercem i z wewnętrznym spokojem. On jest w każdej z nas, ale oczywiście nie mamy z nim kontaktu, kiedy jesteśmy pełne życiowych wyzwań. Pełne stresu związanego z pracą i z życiem osobistym. Bardzo ważne jest to, aby każdego dnia poświęcić dla siebie chociaż parę minut i zrobić technikę oddechową” — mówi nam Maciąg i dodaje:

„Chciałam wam przedstawić pranayamę naprzemienną, która jest bardzo prosta i niezwykle dla nas korzystna. Bardzo pomaga nam przed snem uspokoić się, ale również w czasie wyzwań w ciągu całego dnia nabrać dystansu i spokoju wewnętrznego”.

Pranayama. Ćwiczenie oddechowe Agnieszki Maciąg

Jak tłumaczy Maciąg, bierzemy wdech lewą dziurką, zatykając przy tym prawe nozdrze, a następnie zatykamy lewe nozdrze i robimy wydech prawą dziurką. Tym samym nozdrzem robimy wdech i znowu zmiana — wydech. I tak przez trzy minuty. „Po tym czasie będziesz zupełnie innych człowiekiem. Gwarantuję ci to i trzymam za ciebie kciuki” — dodaje Maciąg.

12 listopada nakładem Wydawnictwa Otwarte ukaże się najnowsza książka Agnieszki Maciąg „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”. Tym razem autorka pisze o tym, jak odnaleźć się w świecie pełnym wyzwań i niepewności. Jak znaleźć w sobie siłę do działania, ale również jak nauczyć się odpuszczać.

Mat.prasowe

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
agnieszka maciag
Zuza Krajewska/LAF

Agnieszka Maciąg poleca najlepszy lek dla ciała i duszy. Nie żałuj go sobie…

Bezsenność i problemy ze snem to rzeczywistość wielu kobiet, szczególnie w okresie menopauzy. Ale – jak przekonuje Agnieszka Maciąg – żadna z nas nie jest na nie skazana. Sen to lek dla duszy i ciała, zadbaj o niego.
Sylwia Arlak
05.08.2020

Pędzimy w życiu, ciągle na wszystko brakuje nam czasu i nadrabiamy zaległości kosztem naszego własnego odpoczynku. Wyśpimy się w grobie – żartujemy i lekceważymy niewyspanie. Napędzamy się kawą, napojami energetycznymi, na niewyspaną, bolącą głowę łykamy tabletki. A potem, wieczorem, jeszcze rozpędzone i nakręcone, próbujemy z piskiem opon wyhamować. Znowu – kolejne tabletki, a zamiast kawy kieliszek wina „na lepszy sen”. Godzimy się z tym, że nie śpimy zdrowo i przyzwyczajamy się do bezsenności, która jeszcze nasila się, kiedy wchodzimy w okres premenopauzy i menopauzy.  Możemy tak funkcjonować nawet całymi latami, tylko – po co? Sen, odpoczynek to czas wyciszenia nie tylko biologicznego, ale umysłowego. To czas, kiedy umysł porządkuje nagromadzone informacje, kiedy ciało się regeneruje najintensywniej, kiedy nasza odporność działa na najwyższych obrotach.  „Z pewnością nieraz słyszałaś, że na problemy ze snem w czasie menopauzy nic nie można poradzić. To nieprawda” — pisze Agnieszka Maciąg w swojej najnowszej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Przestrzega kobiety przed przyjmowaniem farmakologii, wieczornym piciem alkoholu „na lepszy sen” i jadaniem późnych kolacji. Jak pisze, skutki tych działań są odwrotne: „Nasza dusza pragnie się z nami skontaktować i przekazać nam cenne informacje, a usypianie siebie na siłę mocną farmakologią lub alkoholem to próba odcięcia się od tego przekazu. Rozwiązaniem jest współpraca ze sobą — niezbędna przemiana. Po to tutaj jesteśmy: aby się rozwijać, zmieniać” — pisze. Zatroszcz się o dobry sen Po wypiciu wina szybko zaśniemy, ale nasz sen nie potrwa długo. Kiedy kilka godzin później, poziom alkoholu we krwi spadnie, obudzimy się z uczuciem niepokoju....

Czytaj dalej
maciag aga
Robert Wolański

Agnieszka Maciąg: „W tych szalonych czasach pielęgnuj swój spokój”

„W spokojnym centrum swojego serca możecie odpocząć, uzdrowić się, nabrać dystansu, perspektywy i odnaleźć siłę” – przekonuje Agnieszka Maciąg, autorka poczytnych książek dla kobiet.
Sylwia Arlak
20.11.2020

Brak słońca, pandemia, natłok obowiązków i zmartwień. Tegoroczna jesień jest jeszcze trudniejsza niż zwykle. Jak dbać o siebie w tym trudnym czasie? Jak nie zwariować? „W tych szalonych czasach pielęgnuj swój spokój. Nie licz na innych ludzi, nie oczekuj, że stworzą spokojny świat dla Ciebie i wokół Ciebie” — podkreśla Agnieszka Maciąg na swoim profilu na Instagramie. Autorka takich książek jak „Pełnia życia” i „Smak zdrowia” przekonuje, że osoba, która nie ma w sobie spokoju, harmonii i miłości, nie da ich też innym ludziom. Spokój i zaufanie „Dlatego nie czekaj na to, że ktoś Cię uszczęśliwi. Zamiast tego pielęgnuj spokój i zaufanie do Stwórcy. On pomoże Ci przejść zwycięsko przez wszystkie przeciwności losu. Każdy problem może okazać się dla Ciebie szansą i błogosławieństwem, pod warunkiem, że pielęgnujesz odpowiednie nastawienie i zaufanie. Zachowasz w sobie spokój i pozytywne nastawienie — pomimo licznych, obiektywnych, racjonalnych przeszkód, problemów i trudności” — pisze Maciąg, dodając: „Jeśli pragniesz cudów w swoim życiu, pielęgnuj w sobie zaufanie ponad logiką. Kiedy świat jest niestabilny i szalony, niezwykle potrzebna jest równowaga — znajdziesz ją w swoim sercu. Naucz siebie i swoje dzieci odnajdowania spokoju w sobie, pomimo szalejącego świata. W spokojnym centrum swojego serca możecie odpocząć, uzdrowić się, nabrać dystansu, perspektywy i odnaleźć siłę”. Czytaj też:   Czujesz się zestresowana? Wypróbuj ćwiczenie Agnieszki Maciąg         Wyświetl ten post na Instagramie.                ...

Czytaj dalej
maciag aga
Robert Wolański

„Menopauza to dla kobiety złoty czas” — przekonuje Agnieszka Maciąg

To nie menopauza jest przyczyną chorób i złego samopoczucia. Jak pisze Maciąg w swojej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości” — to czas radości i wielkiej przemiany, któremu nie muszą towarzyszyć przykre dolegliwości fizyczne.
Sylwia Arlak
06.08.2020

Często mówimy o menopauzie, jako o „końcu kobiecości”. Boimy się jej, przygotowując się na najgorsze: wahania nastrojów, problemy ze snem, obniżone libido, zły stan zdrowia. Joginka, autorka książek, Agnieszka Maciąg rozprawia się z tymi mitami w swojej najnowszej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Menopauza to czas przemiany duchowej „Zgodnie z podejściem ajurwedyjskim menopauza to dla kobiety »złoty czas«. Początek promiennego okresu mądrości i łaski. Jeśli zdołamy weń wkroczyć z odpowiednim nastawieniem, będzie to dla nas etap pełen nie tylko spokoju i zdrowia, ale również rozwoju i radości. Może nas odnowić, odświeżyć, odrodzić i... odmłodzić” — przekonuje Maciąg. Autorka podkreśla, że w czasie menopauzy nasze ciało ma do wykonania potężną transformację, ale jak zauważa — nie po raz pierwszy. Dzieciństwo, okres dojrzewania, ciąża, połóg, comiesięczna menstruacja — całe nasze życie podlega nieustannych przemianom. A nasze ciało poddawane jest wyzwaniom. „Dostrzegamy to dopiero z dystansu, który daje nam właśnie menopauza. Ona przygotowuje nas do okresu stabilności i uwolnienia od dotychczasowych wyzwań” — pisze Agnieszka Maciąg. Z punktu widzenia ajurwedy („matki” medycyny indyjskiej) menopauza to czas przemiany duchowej, której nie muszą towarzyszyć przykre dolegliwości fizyczne. „To nie menopauza jest przyczyną chorób i złego samopoczucia. Kobieta „pracuje” na nie we wcześniejszych latach życia, a podczas menopauzy jedynie doświadcza konsekwencji szkodliwych nawyków” — podkreśla autorka. Objawy menopauzy to nad sygnał, że musimy zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie. „Jeśli nie dbałaś o siebie po przekroczeniu trzydziestki,...

Czytaj dalej
Damian Klamka/ East News

Agnieszka Maciąg: „Przed nami rok pełen ważnych przemian”

„Ten rok pokazał nam wiele, m.in. jak ważne jest nasze zdrowie i że tworzymy je każdego dnia, dokonując codziennych wyborów” — podsumowała Agnieszka Maciąg na swoim profilu na Instagramie.
Sylwia Arlak
31.12.2020

2020 rok był trudny dla wielu z nas. Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że musiałyśmy nauczyć się żyć na nowo. Martwiłyśmy się o pracę, zdrowie i naszych bliskich. Ale — jak przekonuje pisarka Agnieszka Maciąg, autorka takich książek, jak „Miłość. Ścieżki do wolności” i „Smak życia” — ostatnie miesiące przyniosły nam też wiele dobrego. Czytaj też: Medytacja na Nowy Rok: o marzeniach i błogosławieństwach Rok pełen ważnych przemian „Przed nami rok pełen ważnych przemian, a jego jakość będzie zależała od tego, jak dobrze przepracowaliśmy nasze lekcje w roku 2020. Ten rok pokazał nam wiele, m.in. jak ważne jest nasze zdrowie i że tworzymy je każdego dnia, dokonując codziennych wyborów. Ludzie zaczęli niemal masowo morsować (w naszym kraju chyba nigdy nie było tak wiele osób, które to robią), wybierać dietę wegetariańską, używać leczniczych przypraw i ziół. Zaczęliśmy doceniać, jak ważny jest oddech, czyste powietrze oraz nasza wolność, coś, co dotychczas wydawało się tak oczywiste” — pisze Maciąg na swoim profilu na Instagramie, dodając: „Przekonaliśmy się, że pod względem praw natury wszyscy jesteśmy sobie równi — tak samo może zachorować sławny aktor, prezydent, jak każdy innych człowiek. Przekonaliśmy się, jak ważna jest rodzina, dom i bliskość. Oraz to, że mądra natura świetnie radzi sobie bez nas i należy ją szanować. Nauczyliśmy się, jak to jest płynąć z nurtem rzeki przemian, jak to jest ufać”.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony...

Czytaj dalej