Agnieszka Maciąg: „Przed nami rok pełen ważnych przemian”
Damian Klamka/ East News

Agnieszka Maciąg: „Przed nami rok pełen ważnych przemian”

„Ten rok pokazał nam wiele, m.in. jak ważne jest nasze zdrowie i że tworzymy je każdego dnia, dokonując codziennych wyborów” — podsumowała Agnieszka Maciąg na swoim profilu na Instagramie.
Sylwia Arlak
31.12.2020

2020 rok był trudny dla wielu z nas. Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że musiałyśmy nauczyć się żyć na nowo. Martwiłyśmy się o pracę, zdrowie i naszych bliskich. Ale — jak przekonuje pisarka Agnieszka Maciąg, autorka takich książek, jak „Miłość. Ścieżki do wolności” i „Smak życia” — ostatnie miesiące przyniosły nam też wiele dobrego.

Czytaj też: Medytacja na Nowy Rok: o marzeniach i błogosławieństwach

Agnieszka Maciąg w akcji „Urody Życia” #wpełnidlasiebie – zobacz wideo

Rok pełen ważnych przemian

„Przed nami rok pełen ważnych przemian, a jego jakość będzie zależała od tego, jak dobrze przepracowaliśmy nasze lekcje w roku 2020. Ten rok pokazał nam wiele, m.in. jak ważne jest nasze zdrowie i że tworzymy je każdego dnia, dokonując codziennych wyborów. Ludzie zaczęli niemal masowo morsować (w naszym kraju chyba nigdy nie było tak wiele osób, które to robią), wybierać dietę wegetariańską, używać leczniczych przypraw i ziół. Zaczęliśmy doceniać, jak ważny jest oddech, czyste powietrze oraz nasza wolność, coś, co dotychczas wydawało się tak oczywiste” — pisze Maciąg na swoim profilu na Instagramie, dodając:

„Przekonaliśmy się, że pod względem praw natury wszyscy jesteśmy sobie równi — tak samo może zachorować sławny aktor, prezydent, jak każdy innych człowiek. Przekonaliśmy się, jak ważna jest rodzina, dom i bliskość. Oraz to, że mądra natura świetnie radzi sobie bez nas i należy ją szanować. Nauczyliśmy się, jak to jest płynąć z nurtem rzeki przemian, jak to jest ufać”.

Maciąg przypomina, jak ważna jest umiejętność dostosowania się do rzeczywistości i radzenie sobie z rozczarowaniami. „W przyszłym roku te cenne umiejętności oraz sztukę totalnego zaufania będziemy podnosili do rangi mistrzowskiej. Ale zanim wejdziemy w nowy rok, podsumuj swoje lekcje, policz swoje błogosławieństwa i zabierz w dalszą podróż swoją świadomość. Ostatecznie tylko ona jest ważna, cenna, trwała i wieczna” — podkreśla Maciąg.

Najważniejsza jest świadomość

Ma dla nas jedną radę. „Dzisiaj, zamiast narzekania, patrzmy z perspektywy mądrości duszy. […] Podsumuj swoje lekcje, policz swoje błogosławieństwa i zabierz w dalszą podróż swoją świadomość. Ostatecznie tylko ona jest ważna, cenna, trwała i wieczna”.

Czytaj też: Agnieszka Maciąg: „W tych szalonych czasach pielęgnuj swój spokój”

12 listopada nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się najnowsza książka Agnieszki Maciąg „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”. Tym razem autorka pisze o tym, jak odnaleźć się w świecie pełnym wyzwań i niepewności. Jak znaleźć w sobie siłę do działania, ale również jak nauczyć się odpuszczać.

Mat.prasowe

Czytaj też: Agnieszka Maciąg poleca najlepszy lek dla ciała i duszy. Nie żałuj go sobie…

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
maciag aga
Robert Wolański

Agnieszka Maciąg: „W tych szalonych czasach pielęgnuj swój spokój”

„W spokojnym centrum swojego serca możecie odpocząć, uzdrowić się, nabrać dystansu, perspektywy i odnaleźć siłę” – przekonuje Agnieszka Maciąg, autorka poczytnych książek dla kobiet.
Sylwia Arlak
20.11.2020

Brak słońca, pandemia, natłok obowiązków i zmartwień. Tegoroczna jesień jest jeszcze trudniejsza niż zwykle. Jak dbać o siebie w tym trudnym czasie? Jak nie zwariować? „W tych szalonych czasach pielęgnuj swój spokój. Nie licz na innych ludzi, nie oczekuj, że stworzą spokojny świat dla Ciebie i wokół Ciebie” — podkreśla Agnieszka Maciąg na swoim profilu na Instagramie. Autorka takich książek jak „Pełnia życia” i „Smak zdrowia” przekonuje, że osoba, która nie ma w sobie spokoju, harmonii i miłości, nie da ich też innym ludziom. Spokój i zaufanie „Dlatego nie czekaj na to, że ktoś Cię uszczęśliwi. Zamiast tego pielęgnuj spokój i zaufanie do Stwórcy. On pomoże Ci przejść zwycięsko przez wszystkie przeciwności losu. Każdy problem może okazać się dla Ciebie szansą i błogosławieństwem, pod warunkiem, że pielęgnujesz odpowiednie nastawienie i zaufanie. Zachowasz w sobie spokój i pozytywne nastawienie — pomimo licznych, obiektywnych, racjonalnych przeszkód, problemów i trudności” — pisze Maciąg, dodając: „Jeśli pragniesz cudów w swoim życiu, pielęgnuj w sobie zaufanie ponad logiką. Kiedy świat jest niestabilny i szalony, niezwykle potrzebna jest równowaga — znajdziesz ją w swoim sercu. Naucz siebie i swoje dzieci odnajdowania spokoju w sobie, pomimo szalejącego świata. W spokojnym centrum swojego serca możecie odpocząć, uzdrowić się, nabrać dystansu, perspektywy i odnaleźć siłę”. Czytaj też:   Czujesz się zestresowana? Wypróbuj ćwiczenie Agnieszki Maciąg         Wyświetl ten post na Instagramie.                ...

Czytaj dalej
Mat.prasowe kolaż

Najlepsze książki na zimę. Sprawdzą się jako prezenty pod choinkę

Sezon czytelniczy w pełni. Sprawdzamy, co warto przeczytać w najbliższych tygodniach albo zostawić bliskim pod choinką.
Sylwia Arlak
26.11.2020

Grudzień to czas prezentów. Przyjaciółkę może ucieszyć książka o rozwoju osobistym, a mamę — pozycja, która pozwoli jej się oderwać od otaczającego świata. Obdarowując bliskich, nie zapominajmy także o sobie samych. Sprawdźcie, jakie książki warto przeczytać w najbliższych tygodniach. „Nic się nie dzieje”, Kathryn Nicolai, Wydawnictwo Insignis Pandemia, niepewność jutra, a do tego strajki na ulicach polskich miast. 2020 rok nie był dla nas łaskawy. Nic dziwnego, że tak często cierpimy na zaburzenia snu. Przy zarwanych nocach nie ma mowy o dobrym samopoczuciu. Warto więc poznać nawyki wspomagające zdrowy i spokojny sen. Na pomoc przychodzi książka „Nic się nie dzieje” autorki Kathryn Nicolai. Znajdziemy w niej pokrzepiające opowiadania z pięknymi ilustracjami Léi Le Pivert, pomysły na relaksujące rytuały i medytacje, a także przepyszne przepisy. „Odrobina czarów”, Michelle Harrison, Wydawnictwo Literackie Grudzień to czas magii. Książka „Odrobina czarów” Michelle Harrison, kolejna część opowieści o rodzinie z wyspy Wronoskał, idealnie wpasuje się w ten świąteczny, wyjątkowy klimat. Charlie przez pomyłkę zostaje porwana. Jej siostry wyruszają na poszukiwania pełne przygód i niebezpieczeństw. Wbrew pozorom — opowieść wciąga nie tylko nastolatki. „Twoja wewnętrzna moc”, Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte Agnieszka Maciąg od lat uczy nas, jak żyć pełniej, głębiej, bardziej świadomie. W swojej najnowszej książce „Twoja wewnętrzna moc” pokazuje, jak radzić sobie w czasach kryzysu. Uświadamia nam, że największe ograniczenia tkwią w naszej głowie i że przy odrobinie wysiłku każda z nas może wieść takie życie, na jakie zasługuje. Jak przekonuje autorka, słowo wyzwanie zamieńmy na wezwanie do...

Czytaj dalej
maciag aga
Robert Wolański

„Menopauza to dla kobiety złoty czas” — przekonuje Agnieszka Maciąg

To nie menopauza jest przyczyną chorób i złego samopoczucia. Jak pisze Maciąg w swojej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości” — to czas radości i wielkiej przemiany, któremu nie muszą towarzyszyć przykre dolegliwości fizyczne.
Sylwia Arlak
06.08.2020

Często mówimy o menopauzie, jako o „końcu kobiecości”. Boimy się jej, przygotowując się na najgorsze: wahania nastrojów, problemy ze snem, obniżone libido, zły stan zdrowia. Joginka, autorka książek, Agnieszka Maciąg rozprawia się z tymi mitami w swojej najnowszej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Menopauza to czas przemiany duchowej „Zgodnie z podejściem ajurwedyjskim menopauza to dla kobiety »złoty czas«. Początek promiennego okresu mądrości i łaski. Jeśli zdołamy weń wkroczyć z odpowiednim nastawieniem, będzie to dla nas etap pełen nie tylko spokoju i zdrowia, ale również rozwoju i radości. Może nas odnowić, odświeżyć, odrodzić i... odmłodzić” — przekonuje Maciąg. Autorka podkreśla, że w czasie menopauzy nasze ciało ma do wykonania potężną transformację, ale jak zauważa — nie po raz pierwszy. Dzieciństwo, okres dojrzewania, ciąża, połóg, comiesięczna menstruacja — całe nasze życie podlega nieustannych przemianom. A nasze ciało poddawane jest wyzwaniom. „Dostrzegamy to dopiero z dystansu, który daje nam właśnie menopauza. Ona przygotowuje nas do okresu stabilności i uwolnienia od dotychczasowych wyzwań” — pisze Agnieszka Maciąg. Z punktu widzenia ajurwedy („matki” medycyny indyjskiej) menopauza to czas przemiany duchowej, której nie muszą towarzyszyć przykre dolegliwości fizyczne. „To nie menopauza jest przyczyną chorób i złego samopoczucia. Kobieta „pracuje” na nie we wcześniejszych latach życia, a podczas menopauzy jedynie doświadcza konsekwencji szkodliwych nawyków” — podkreśla autorka. Objawy menopauzy to nad sygnał, że musimy zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie. „Jeśli nie dbałaś o siebie po przekroczeniu trzydziestki,...

Czytaj dalej
agnieszka maciag
Zuza Krajewska/LAF

Agnieszka Maciąg poleca najlepszy lek dla ciała i duszy. Nie żałuj go sobie…

Bezsenność i problemy ze snem to rzeczywistość wielu kobiet, szczególnie w okresie menopauzy. Ale – jak przekonuje Agnieszka Maciąg – żadna z nas nie jest na nie skazana. Sen to lek dla duszy i ciała, zadbaj o niego.
Sylwia Arlak
05.08.2020

Pędzimy w życiu, ciągle na wszystko brakuje nam czasu i nadrabiamy zaległości kosztem naszego własnego odpoczynku. Wyśpimy się w grobie – żartujemy i lekceważymy niewyspanie. Napędzamy się kawą, napojami energetycznymi, na niewyspaną, bolącą głowę łykamy tabletki. A potem, wieczorem, jeszcze rozpędzone i nakręcone, próbujemy z piskiem opon wyhamować. Znowu – kolejne tabletki, a zamiast kawy kieliszek wina „na lepszy sen”. Godzimy się z tym, że nie śpimy zdrowo i przyzwyczajamy się do bezsenności, która jeszcze nasila się, kiedy wchodzimy w okres premenopauzy i menopauzy.  Możemy tak funkcjonować nawet całymi latami, tylko – po co? Sen, odpoczynek to czas wyciszenia nie tylko biologicznego, ale umysłowego. To czas, kiedy umysł porządkuje nagromadzone informacje, kiedy ciało się regeneruje najintensywniej, kiedy nasza odporność działa na najwyższych obrotach.  „Z pewnością nieraz słyszałaś, że na problemy ze snem w czasie menopauzy nic nie można poradzić. To nieprawda” — pisze Agnieszka Maciąg w swojej najnowszej książce „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Przestrzega kobiety przed przyjmowaniem farmakologii, wieczornym piciem alkoholu „na lepszy sen” i jadaniem późnych kolacji. Jak pisze, skutki tych działań są odwrotne: „Nasza dusza pragnie się z nami skontaktować i przekazać nam cenne informacje, a usypianie siebie na siłę mocną farmakologią lub alkoholem to próba odcięcia się od tego przekazu. Rozwiązaniem jest współpraca ze sobą — niezbędna przemiana. Po to tutaj jesteśmy: aby się rozwijać, zmieniać” — pisze. Zatroszcz się o dobry sen Po wypiciu wina szybko zaśniemy, ale nasz sen nie potrwa długo. Kiedy kilka godzin później, poziom alkoholu we krwi spadnie, obudzimy się z uczuciem niepokoju....

Czytaj dalej