8. marca startuje nowy kanał TVP Kobieta!

Filmy, seriale, programy lifestylowe, poradnikowe i ciekawe dokumenty – wszystko, co interesuje kobiety teraz znajdziemy w jednym miejscu. TVP Kobieta będzie pierwszym kanałem adresowanym do pań, dostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Materiał partnera
03.03.2021

Oferta programów TVP Kobieta jest adresowana do wszystkich pań, niezależnie od wieku, wykształcenia, stylu i miejsca życia. Będzie inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek. Co konkretnie znajdzie się w ramówce? Programy, które zainteresują wszystkie kobiety, zarówno te skupione na rodzinie – w tym młode mamy, ale też aktywne zawodowo, zainteresowane podróżami, kuchnią, urządzaniem wnętrz, modą, ciekawymi ludźmi, własnym zdrowiem i rozwojem. Każdego poranka będzie można poćwiczyć z TVP Kobieta. Nie zabraknie też ciekawych filmów dokumentalnych i reportaży dotyczących ważnych kwestii społecznych. 

Spot TVP Kobieta

TVP Kobieta stawia głównie na własne produkcje i programy autorskie 

  • „Ulepieni z pasji” poprowadzi Miłka Raulin, która w 2018 roku jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi. Dokonała tego, godząc pracę, obowiązki domowe ze swoją pasję. Do swojego programu będzie zapraszać gości tak samo niebanalnych, jak ona sama.
  • „Podróże Małej i Dużej” to cykl udowadniający, że da się podróżować: z małym dzieckiem, z niewielką walizką i za nieduże pieniądze. Rodzina wymyśla kierunek, Monika Witkowska planuje trasę, a jej mąż nosi ciężary. To będzie program o podróżach od Kaszub, przez Rzym, Lizbonę, Maroko, aż po Buenos Aires.
  • „Kwiaty na warsztat”. Tu Joanna Lewandowska, dyplomowana florystka i ogrodnik, będzie naszą charyzmatyczną przewodniczką po świecie roślin. Prowadząca w urokliwej scenerii będzie odpowiadać, jak uprawiać najpiękniejsze kwiaty w domu, na balkonie i w ogrodzie.  
  • "Kobiety w drodze” znana, lubiana i niezwykle empatyczna Marta Manowska będzie rozmawiać z kobietami na peronach i w pociągach. Będzie śmiech i łzy, poczucie wdzięczności, żalu i wszystkie emocje, które pokażą prawdziwego człowieka i to, jak wielobarwne jest nasze życie. Rozmowy dowiodą, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko wystarczająco czegoś pragniemy i odważymy się działać. 

Spot TVP Kobieta

  • W „Pięknie przyprawionej” Agnieszka Mielczarek, znana i lubiana propagatorka zdrowego stylu życia, będzie gotować i udowodni, że przyrządzanie zdrowych i urozmaiconych potraw nie wymaga dużo czasu.   
  • „Trenuj z TVP Kobieta” to codzienne pasmo poranne. Każdy dzień, od poniedziałku do piątku, przywitamy z gwiazdami internetu i telewizji, które będą propagować różne formy aktywności – .m. in.: jogę, pilates, fitness, czy różne style tańca. Do wspólnych ćwiczeń zaproszeni będą zarówno zaawansowani jak i początkujący.  
  • W programie „Ziołowa apteka” – Zbigniew Tomasz Nowak, popularyzator wiedzy z zakresu ziołolecznictwa, w rozmowach z Aleksandrą Kostką, będzie opowiadał o roślinach, które mają korzystny wpływ organizm i mogą pomóc w leczeniu chorób. Przedstawi  też sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

Spot TVP Kobieta

W TVP Kobieta obejrzymy też sprawdzone produkcje zagraniczne 

Wśród nich będzie między innymi popularny brytyjski program „Najlepsze pod słońcem”, o poszukiwaniu idealnych nieruchomości w pięknych lokalizacjach pełnych słońca. 

Z pewnością w napięciu będzie trzymał „The Real Housewives” – światowy hit, który doczekał się kilkudziesięciu edycji w wielu krajach. Tym, co tak emocjonuje widzów jest tu opowieść o zamożnych gospodyniach domowych, ukazująca ich życie rodzinne i towarzyskie. 

W nowym kanale TVP znajdziemy też randkowy program „Piękne i samotne”, modowy „Na tropie stylu” oraz serial dokumentalny „Ofiary operacji plastycznych”. 

Wieczorne pasmo filmowe 

Widzowie zobaczą tu największe filmowe przeboje, w tym już w marcu m.in.: „La La Land”, „Dirty Dancing”, „Pozycja obowiązkowa”, „Czekolada”, czy „Whitney”. 

Na antenie TVP Kobieta pojawi się też popularny serial „Velvet" – opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego. Akcja tej opowieści rozgrywa się w Hiszpanii w latach 50. i 60. XX wieku. 

Spot TVP Kobieta

Serwis internetowy 

TVP Kobieta, to nie tylko telewizja, ale i serwis internetowy. Będzie on stanowił uzupełnienie oferty kanału i znajdziemy w nim mnóstwo interesujących treści o programach emitowanych na antenie, jak również wiele ciekawostek ze świata gwiazd oraz praktycznych porad. Publikacje o tematyce lifestyle’owej wzbogacone będą zdjęciami oraz materiałami video. Serwis dostępny będzie już od 8. Marca pod adresem: kobieta.tvp.pl. 

Materiał powstał z udziałem TVP

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
joga dla biegaczy
Adobe Stock

Joga dla biegaczy zwiększa siłę i koryguje postawę ciała

Jeśli biegasz regularnie, powinnaś dodać praktykę jogi do swoich treningów. Poświęć na nią przynajmniej 10 minut dziennie, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać.
Kamila Geodecka
03.03.2021

Bieganie wzmacnia całe ciało, poprawia kondycję, jest świetnym pogromcą stresu, a przy tym daje wiele radości. Warto jednak dodać do treningów praktykę jogi, która jest bardzo dobrym uzupełnieniem samego joggingu. Dlaczego? Przerwa w bieganiu Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z bieganiem lub wracasz do tej aktywności po dłuższej przerwie, jest bardzo prawdopodobne, że po pierwszych treningach będziesz obolała, zmęczona i odczujesz zakwasy. Wtedy należy zrobić sobie dzień lub dwa odpoczynku i... sięgnąć po matę do jogi. Praktyka jogi to dobry sposób na rozruszanie twojego ciała. Wykonując kolejne asany, rozluźniasz napięte mięśnie oraz wprowadzasz ciało w stan spokoju. Gdy twój organizm zregeneruje się i odpocznie, będziesz mogła wrócić do biegania. Czytaj także:  Dlaczego warto praktykować jogę o poranku? Bo to lepsze niż kawa! Świadomość ciała Dzięki regularnej praktyce jogi możesz lepiej poznać swoje ciało oraz nauczyć się, jak odczytywać subtelne sygnały, które ono do ciebie wysyła. Bycie świadomym swojego organizmu jest ważne w każdym sporcie – także w bieganiu. Dzięki jodze będziesz w stanie szybciej reagować na tworzące się kontuzje, zauważysz, kiedy jesteś przetrenowana lub wypalona oraz gdzie dokładnie przebiega granica twojej wytrzymałości fizycznej. Nauka koncentracji Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. To także nauka koncentracji oraz wyciszenia myśli w chwilach, gdy cały świat chce cię bombardować wiadomościami i bodźcami. Zdolność kontrolowania swojego umysłu jest szczególnie ważna wtedy, gdy bierzesz udział w biegach miejskich lub wyścigach. Jeżeli jogging to twoje hobby i nie lubisz rywalizować z innymi, wyciszenie się przed treningiem może sprawić, że bieganie będzie dla ciebie po prostu przyjemniejsze. Wzmacnianie mięśni Gdy biegasz,...

Czytaj dalej