Co zrobić, by czuć się swobodniej w towarzystwie?
Fotolia

Co zrobić, by czuć się swobodniej w towarzystwie?

Zyskaj większą swobodę i pewność siebie wśród ludzi
Marta Wilczkowska
04.06.2014

Chciałabyś czuć się pewniej w towarzystwie? Z zazdrością zerkasz na ludzi, którzy swobodnie czują się nawet wśród nowo poznanych osób? Poznaj 6 prostych rad, dzięki którym zwalczysz uczucie niezręczności! Zyskaj większą swobodę i pewność siebie w towarzystwie!

Katarzyna Miller: „Romantyczna miłość jest tylko na chwilę, jeśli w nią wierzycie, przegracie”

1. Nie przejmuj się tym, co pomyślą inni

Nie potrafisz przestać myśleć o tym, co powiedzą (a raczej pomyślą) o tobie inni?  Zwykle przeceniamy ilość czasu, jaki inni ludzie poświęcają myśleniu o nas. Przestań się nad tym ciągle zastanawiać, a poczujesz się zdecydowanie lepiej!

2. Nie bój się, że strzelisz gafę

Zastanów się, ile razy twoim znajomym zdażyło się strzelić gafę, z której później śmialiście się wspólnie? Niezręczne sytuacje zdarzaja się każdemu, dlatego przestań analizować wszystko, co chcesz zrobić lub powiedzieć. A jeśli zdarzy ci się strzelić gafę? Trudno! Przeproś, obróć ją w żart i po prostu zmień temat.

Zobacz także: Kiedy porównujesz się z innymi, żyjesz w piekle

3. Pracuj nad swoją pewnością siebie

Korzystaj z technik pozwalających poprawić samoocenę. Budowanie pewności  siebie czasem może zająć dłuższą chwilę czasu, jednak gra jest warta świeczki. Myślisz, że to nie dla ciebie? Każdy z nas może popracować nad pewnością siebie, wystarczy tylko chcieć!

4. Stawiaj sobie wyzwania

Pokonywanie własnych barier i słabości buduje wiarę w siebie i własne możliwości. Zacznij od małych rzeczy, stopniowo zwiększając "kaliber" swoich celów. Zanim się spostrzeżesz, stres związany z poznawaniem ludzi zmieni się w przyjemną ekscytację przed nowym wyzwaniem!

5. Bądź interesujący

Im więcej wiesz, tym więcej wspólnych tematów znajdziesz z innymi. Staraj się być na bieżąco z nowinkami ze świata kultury i sztuki. Wynajduj i czytaj o ciekawostkach na każdy temat. Albo znajdź coś, co stanie się twoją pasją i zarażaj nią innych!

6. Naśladuj innych

Przypatrz się uważnie zachowaniu osób, które uważasz za pewne siebie. Co dokładnie robią? Jak się zachowują w różnych sytucjach? Jeśli wyłapiesz konkretny model zachowania, następnym razem w ramach eksperymentu spróbuj go powtórzyć... na sobie! A nuż pewne siebie zachowanie nie okaże się tak trudne, jak ci się wcześniej wydawało? 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG