Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: „Moja żona to siła, bez której bym nie przetrwał”
East News

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: „Moja żona to siła, bez której bym nie przetrwał”

W 1991 roku Pierce Brosnan stracił żonę. Trzy lata później poznał Keely Shaye Smith. „Wiem, co to znaczy być wdowcem i wiem, co to znaczy znaleźć nową miłość” – mówił aktor.
Sylwia Arlak
14.12.2020

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith poznali się na imprezie branżowej w Cabo San Lucas w Meksyku, trzy lata po tym, jak aktor pochował swoją pierwszą żonę, Cassandrę Harris. Dziennikarka przeprowadzała wywiad z aktorem Tedem Dansonem. Brosnan nie czuł się jeszcze gotowy na nową relację, ale kiedy natknął się na Smith, poczuł, że chce ją lepiej poznać. „Miał figlarny błysk w oczach. Był urzekający. Wysoki, ciemny i przystojny. Taki zestaw spodobałby się każdej kobiecie” – opowiadała Smith.

Odetchnij, pokochaj, usłysz siebie. Życzenia na święta i 2021 rok od „Urody Życia”

Najpierw stracił żonę, potem córkę

Kilka dni później poszli na pierwszą randkę. Patrzyli w gwiazdy, trzymali się za ręce i rozmawiali do trzeciej nad ranem. Od tamtej pory spotykali się regularnie. „Keely pomogła mi uporać się z żałobą po stracie Cassie. Zawsze była dla mnie miła i współczująca. Zachęcała, żebym dzielił się z nią tym, co czuję” – mówił aktor w jednym z wywiadów, a w innym wspominał: „Kiedy patrzysz, jak ktoś, kogo kochasz, z każdym dniem gaśnie coraz bardziej przez podstępną chorobę, już zawsze będziesz nosił w sobie smutek. Nie jestem optymistą. Mam w sobie wiele melancholii”.

Z aktorką Cassandrą Harris, która zmarła na raka jajnika, spędził jedenaście lat. „Cassie uczyniła mnie mężczyzną, którym jestem, aktorem, którym jestem, ojcem, którym jestem” – mówił magazynowi „People” w 1992 roku. Razem wychowywali syna Seana, a także dzieci Cassandry z poprzedniego małżeństwa, które adoptował: Charlotte i Christophera. W 2013 roku Charlotte zmarła na tę samą chorobę, co matka. „Trzymałem  silną, piękną dłoń mojej pierwszej żony Cassie, gdy choroba za wcześnie odebrała jej życie. […] Trzymałem za rękę moją zabawną, cudowną córkę, zanim i ona ode mnie odeszła” – zwierzał się. Z Christopherem nie utrzymuje kontaktów, od kiedy syn zaczął nadużywać narkotyków.

Głośny ślub i życie z dala od reflektorów

Brosnan i Smith pobrali się po siedmiu latach związku, w 2001 roku, w opactwie Ballintubber w Irlandii (aktor z pochodzenia jest Irlandczykiem). Jeszcze przed ślubem na świat przyszło ich dwóch synów: Dylan Thomas (urodzony w 1997 roku) i Paris Beckett (urodzony w 2001 roku). Dzisiaj Pierce jest dumnym dziadkiem trójki wnuków – Marley May Cassandry, Isabelle i Lucasa.

Oprócz kwiatów weselnych wartych 100 tys. funtów i siedmiopiętrowego ciasta Brosnan wynajął helikopter, żeby eskortować nim do opactwa 100 gości. Zorganizował także pokaz sztucznych ogni za 30 tys. funtów, jako prezent niespodziankę dla ukochanej, a ona wręczyła mu wyszukaną lodową rzeźbę, „Pocałunek” Augusta Rodina. Mówiło się, że ślub kosztował parę 1,5 miliona funtów. Ceremonię relacjonował magazyn „Hello”. Brosnan i jego świeżo poślubiona małżonka większość wynagrodzenia przekazali na budowę szkoły dla tybetańskich dzieci.

„Znalazłem wspaniałą kobietę. Nawet gdybym szukał jeszcze przez milion lat, nie znalazłbym nikogo lepszego” – mówił w dniu ślubu aktor. Po latach wypowiada się równie ciepło: „Myślę o niej cały czas. Myślę, że Keely jest moją Gwiazdą Północną. Zawsze się o mnie troszczy”. A ona nie pozostaje mu dłużna: „Jesteś najlepszą, najpiękniejszą i najbardziej czułą osobą, jaką kiedykolwiek poznałam” – zwracała się do męża, gdy świętowali dziewiętnastą rocznicę ślubu.

Rzadko pokazują się na czerwonym dywanie i mocno strzegą swojej prywatności. Nie wywołują skandali. Od kiedy Brosnan wszedł do świata show-biznesu, wygrywa rankingi „najseksowniejszych mężczyzn świata”. Wie, że podoba się kobietom, ale nie przykłada do tego większej wagi. Na ekranie partnerowały mu najpiękniejsze aktorki, m.in. Halle Berry i Izabella Scorupco w serii o agencie 007 Jamesie Bondzie, ale on od lat jest zapatrzony tylko w jedną kobietę. „Uwielbiam witalność Keely i jej pasję życia. Kiedy na mnie patrzy, słabną mi kolana” – przyznał w jednym z wywiadów, a w innym dodał: „Gdziekolwiek byłem, tęskniłem za nią i wysyłałem bilety, żebyśmy mogli być razem. Jesteśmy wyjątkowo dobrze dopasowani”.

Dla Brosnana istnieje tylko Keely

Keely od lat mierzy się z krytyką – niektórzy sugerują, że powinna przejść na dietę. Ona jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. Jak sama mówi, za bardzo ceni makarony, białe pieczywo i wieczorne spotkania przy dobrym winie ze swoim mężem. Choć lubi aktywny tryb życia (paparazzi często fotografują parę w trakcie ich wycieczek rowerowych), nigdy nie katowała się na siłowni. Po każdym niepochlebnym komentarzu mąż staje w jej obronie. „Tak błyskotliwego umysłu, poczucia humoru i dobrego serca, jak ma Keely, nie znalazłem w żadnym wychudzonym ciele. Przy niej mogę być sobą” – mówił, dodając, że pomimo upływu lat wciąż ma ochotę na swoją „namiętną żonę”. W mediach co jakiś czas pojawiają się zdjęcia pary, na których trzymają się za ręce czy namiętnie całują.

„Moja żona jest cudowna. Ma świetnie poczucie humoru, poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa, a także dużo wiary we mnie” — komentował Brosnan w jednym z wywiadów. Keely doskonale zdaje sobie sprawę, jakie zainteresowanie budzi jej słynny mąż. Ale nawet to zdaje się jej nie przeszkadzać. „Doskonale rozumiem, dlaczego kobiety uważają go za seksownego mężczyznę. Jest pociągający. Naprawdę lubi i ceni kobiety” — mówiła. 

Brosnan i Smith mieszkają w ekskluzywnej posiadłości w Malibu o wartości 13 milionów funtów. Na 1200 metrach kwadratowych znajduje się łącznie pięć sypialni oraz dziewięć łazienek. Jest również apartament dla gości z oddzielnym wejściem, sala kinowa, biblioteka, siłownia, a nawet SPA z łaźnią parową i suchą sauną. Z okien widać Ocean Spokojny i jedną z najładniejszych plaż w Malibu. W ogrodzie znajdują się misternie rzeźbione drzwi i posągi Buddy. Brosnan i Smith to zapaleni ekolodzy, którzy walczą z wielorybnictwem i zabijaniem stworzeń morskich. We wrześniu tego roku para poinformowała, że sprzedaje posiadłość i przenosi się na Hawaje.

Czytaj też: Andrea Bocelli i Veronica Berti: wielka miłość i życie jak z bajki

Dwadzieścia pięć lat miłości

W kwietniu Brosnan i Smith świętowali 25. rocznicę związku. „Dziękuję, kochanie, za ostatnie 25 lat miłości. I za następne też” — napisał Brosnan na Instagramie. Chociaż zdarza się, że ich harmonogram dnia pęka w szwach (Keely jest nie tylko osobowością telewizyjną i dziennikarką, ale także autorką), dbają o czas tylko dla siebie. Pierce opowiadał, że to sekret ich szczęśliwego związku. „Wybraliśmy się z żoną na krótką, romantyczną wycieczką do Santa Barbara. Będziemy odpoczywać i pić dobre wino. Nie włączamy żadnej muzyki. Zamiast tego słuchamy swoich głosów i porządku świata” – pisał w mediach społecznościowych.  

Wciąż czule nazywa swoją żonę „moją dziewczynką” i za każdym razem podkreśla, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przerwał”. Zapytany w jednym z wywiadów, jaka jest recepta udanej relacji, Brosnan przyznał: „Po prostu kochajcie się. Kochajcie się każdego dnia”.

Czytaj też: Agnieszka Fitkau-Perepeczko i Marek Perepeczko: „To była nie tylko miłość, ale także niezwykła przyjaźń”

Mimo podwójnej tragedii w życiu Brosnan wie, że ma sporo szczęścia: „Wiem, co to znaczy być wdowcem i wiem, co to znaczy znaleźć nową miłość. […] Miałem wspaniałe małżeństwo, które niestety miało swoje własne zakończenie i miałem szczęście, że znów znalazłem miłość. Tak miało się zdarzyć. Mieliśmy się znaleźć. Dziękuję Bogu za moją żonę każdego dnia”. Cynicy mogą pomyśleć, że te wszystkie wyzwania to tylko sztuczka marketingowa, ale przyjaciele pary nie mają wątpliwości: „Naprawdę są sobie głęboko oddani. To prawdziwe bratnie dusze” – opowiadali w mediach. 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
East News

Paul Newman i Joanne Woodward: „Mam w domu stek. Dlaczego mam wyjść na hamburgera?”

Paul Newman i Joanne Woodward byli ze sobą ponad 50 lat. Ich pierwsze spotkanie nie zwiastowało jednak wielkiej miłości.
Sylwia Arlak
17.11.2020

On miał 28 lat, ona 22. Oboje pracowali nad broadwayowskim dramatem romantycznym „Piknik”. Paul Newman grał drugoplanową rolę, a Joanne Woodward była dublerką kobiecych postaci. W dniu, w którym się poznali, panował wyjątkowy — nawet jak na sierpień — upał. Woodward chciała schronić się w klimatyzowanym biurze swojego agenta. Gdy dotarła na miejsce, ze zdziwieniem odkryła, że ktoś już wcześniej wpadł na ten sam pomysł. On żonaty, ona zaręczona Kiedy spojrzała na Newmana, pomyślała, że wygląda jak „reklama lodów”. „Paul w jasnoszarym garniturze wyglądał nieskazitelnie. Zapamiętałam koszulkę, jego duże niebieskie oczy i mnóstwo kręconych włosów. I pomyślałam: »Fu! To jest obrzydliwe!«” — wspominała Woodward. Dla niej był po prostu ładną buzią. Newman wyznał lata później, że zakochał się w niej w chwili, gdy ją zobaczył. „Była nowoczesna i niezależna, podczas gdy ja byłem nieśmiały i trochę konserwatywny. Długo mi zajęło przekonanie jej, że nie jestem taki tępy, na jakiego wyglądałem” — miał powiedzieć aktor. Wiedział, jak działa na większość kobiet. „Po raz pierwszy zauważyłem to, kiedy kręciliśmy film »Hud, syn farmera« w Teksasie. Kobiety dosłownie próbowały przedrzeć się przez rygle w motelu, w którym się zatrzymałem. Na początku to bardzo łechce ego. Na początku. A potem zdajesz sobie sprawę, że mylą mnie z postaciami, które gram — postaciami stworzonymi przez pisarzy, którzy nie mają nic wspólnego z tym, kim jestem” — mówił. Czytaj też :  Andrea Bocelli i Veronica Berti: wielka miłość i życie jak z bajki Był wtedy jednak w związku. Z ówczesną żoną Jackie Witte miał troje dzieci. Woodward to nie przeszkadzało, bo w ogóle...

Czytaj dalej
Woody Allen i Mia Farrow z córką Dylan /East News

Woody Allen i Mia Farrow. Miłość, zdrada i zemsta

Czy Woody Allen naprawdę jest niewinny, a wszystkie zarzuty to zemsta Mii Farrow za jego zdradę? Oskarżony o molestowanie seksualne adoptowanej córki reżyser w autobiografii „A propos niczego” przedstawia swoją wersję wydarzeń.
Anna Zaleska
09.12.2020

Od czasu, gdy Woody Allen został oskarżony przez Mię Farrow o molestowanie seksualne ich córki Dylan, minęło 28 lat. W swojej autobiografii „A propos niczego” (wyd. Rebis) reżyser zdecydował się opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Książka wzbudziła kontrowersje jeszcze zanim się ukazała – wydawnictwo Hachette, z którym podpisał umowę, ostatecznie odmówiło jej wydania. Allen przywykł do podobnych sytuacji. Aktorzy, którzy kiedyś z nim pracowali – między innymi Mira Sorvino, Greta Gerwig, Colin Firth, Timothée Chalamet i Rebecca Hall – publicznie za to przepraszają. Ci, którzy tego nie zrobili – Diane Keaton, Alec Baldwin, Alan Alda czy Scarlett Johansson – są za to potępiani. Allen dziękuje im za ich wsparcie, pisząc: „Zapewniam, że nie jest to coś, czego powinniście się wstydzić”. Czy autobiografia jest w stanie oczyścić jego imię z zarzutu molestowania seksualnego? Woody Allen i Mia Farrow – jak się poznali Po raz pierwszy spotkali się na małym przyjęciu w Hollywood w 1979 roku. Allen był ciekaw Mii Farrow, uważał ją za piękną i bardzo utalentowaną. Pamiętał też list, który kilka lat wcześniej od niej dostał. Z entuzjazmem pisała o jego filmach, a zakończyła zdaniem „Po prostu kocham pana”. Wtedy na przyjęciu pogawędzili uprzejmie, ale „ziemia nie zadrżała”. Zaczęli się spotykać kilka lat później. Był oczarowany Mią Farrow. Okazała się inteligentna, piękna, utalentowana i najmilsza na świecie. Fakt, że miała siedmioro dzieci – troje biologicznych i czworo adoptowanych – uznał za „niecodzienny, ale nie za złowieszczy”. Sam siebie pyta dzisiaj, czy powinien był już na początku zauważyć znaki ostrzegawcze? „Z perspektywy czasu widzę, że czerwone flagi powiewały co kilka stóp, ale...

Czytaj dalej
Brigitte i Emmanuel Macron:
Forum

Brigitte i Emmanuel Macron: ich miłość zaczęła się, gdy on miał 15 lat

Związek, który tworzą Emmanuel i Brigitte Macron, jest wyjątkowy. Czy tylko z powodu różnicy wieku?
Dorota Szuszkiewicz
03.12.2020

Emmanuel Macron, prezydent Francji, zwycięża nie tylko w polityce. Największe zwycięstwo odniósł w życiu prywatnym, zdobywając miłość kobiety starszej o 24 lata. Związek, który tworzą Emmanuel i Brigitte, jest wyjątkowy. Czy tylko z powodu różnicy wieku? Okazują sobie uczucia zawsze i wszędzie. Także na wiecu w noc po wyborczym sukcesie. Zawsze są blisko, publicznie trzymają się za ręce, przytulają. Kiedyś on był 16-letnim uczniem liceum w Amiens, w którym ona uczyła literatury i prowadziła zajęcia teatralne. Emmanuel i Brigitte Macron: nietypowy związek „Nie jesteśmy typową rodziną, nie da się temu zaprzeczyć, ale czy w naszej rodzinie jest mniej miłości? Wątpię. Może jest nawet więcej” – powiedział Emmanuel Macron na jednym z wieców wyborczych. To prawda, nie są typowi. On jest od niej młodszy o 24 lata. No i co z tego?To jest ich sprawa. Jak widać, na decyzje wyborcze Francuzów życie prywatne polityków nie ma wielkiego wpływu. Wybrali jego, a może właściwie ich, na prezydenta, bo Macron nie ukrywa, że żona nie będzie w Pałacu Elizejskim tylko paprotką. Choć prawo francuskie nie przewiduje stanowisk dla pierwszej damy, Brigitte będzie miała swój gabinet. Zajmie się sprawami młodzieży. Będzie pracować za darmo. Gdyby nie ta nietypowa różnica wieku, historia ich miłości byłaby banalna. Spotkali się, zakochali, pokonali przeciwności losu, a w końcu się pobrali. Tylko że ich związek łamał przyjęte od wieków zwyczaje i konwenanse. Mogli spodziewać się szyderstw i ostracyzmu. Zwłaszcza Brigitte. To wymagało od niej niezwykłej odwagi i siły, a od niego wielkiej determinacji. Musiał ją przekonać, że jego uczucie nie jest tylko młodzieńczym zauroczeniem. Ona zaś walczyła z własnym lękiem i wątpliwościami. Przecież miała męża, dzieci, dostatnie życie,...

Czytaj dalej