Nicole Kidman i Keith Urban: „Spotkanie jej i małżeństwo nie zmieniło mojego życia. Było jego początkiem”
East News

Nicole Kidman i Keith Urban: „Spotkanie jej i małżeństwo nie zmieniło mojego życia. Było jego początkiem”

Kiedy się poznali, oboje czuli się bardzo samotni. „Weszliśmy do swojego życia w najlepszym czasie, gdy mogliśmy się na siebie otworzyć” — mówiła Nicole Kidman o relacji ze swoim mężem, Keithem Urbanem.
Sylwia Arlak
25.11.2020

Poznali się w styczniu 2005 roku podczas gali honorującej osiągnięcia australijskich artystów w USA. „Po raz pierwszy spotkaliśmy się na przyjęciu w Los Angeles. Pamiętam, że pomyślałem: »O rany, naprawdę chciałbym ją poznać. Oboje pochodzimy z Australii i jestem pewien, że przeszliśmy podobną drogę«. Kiedy weszła do pokoju, w którym stałem z przyjaciółmi, byłem pod wrażeniem. Przysięgam, że sunęła po pokoju, unosiła się. Nie wiem, jak to zrobiła. To było nie z tego świata. Pomyślałem. »Po prostu idź do niej i przywitaj się« — wspominał słynny muzyk country Keith Urban, dodając:

„Zebrałem się na odwagę, by iść i to zrobić. Byłem bardzo zdenerwowany, a ona bardzo miła. Powiedziałem »Miło cię poznać« i odszedłem. Dopiero potem pomyślałem: »Może powinienem powiedzieć coś więcej?«. Wróciłem, przeprosiłem i zaczęliśmy rozmawiać. Zaiskrzyło”. Nicole Kidman w wywiadzie dla Ellen DeGeneres w 2017 roku wspominała: „Podkochiwałam się w nim, a on nie był mną zainteresowany. Tak mi się wtedy wydawało. Po naszym spotkaniu nie dzwonił do mnie przez cztery miesiące”.

Odetchnij, pokochaj, usłysz siebie. Życzenia na święta i 2021 rok od „Urody Życia”

Kidman i Cruise. To miała być miłość na całe życie

Nie dzwonił ze strachu. „Ktoś dał mi kartkę z jej numerem i przez jakiś czas trzymałem ją w kieszeni. Patrzyłem na nią i myślałem: »Jeśli zadzwonię pod ten numer, ona odbierze. Nie wiem, co mam jej powiedzieć« — wspominał w australijskim talk-show Interview w 2018 roku. „Nie byłem w najlepszym miejscu w swoim życiu. Nigdy bym nie pomyślał, że Nicole zobaczy coś w takim facecie, jak ja. Ale w końcu się odważyłem. Zadzwoniłem i zaczęliśmy rozmawiać. Rozmawialiśmy i rozmawialiśmy, i rozmawialiśmy, i rozmawialiśmy. Szło nam świetnie” — dodał.

Oboje czuli się bardzo samotni. „Udało nam się spotkać w czasie, gdy mogliśmy się na siebie otworzyć. Byliśmy mieszaniną przestraszonych i odważnych osób” — wyznała Kidman w wywiadzie dla „Vanity Fair” w 2007 roku. Keith Urban był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Nicole Kidman dochodziła do siebie po burzliwym rozwodzie z Tomem Cruise’em. To miała być miłość na całe życie.

Dla Cruise’a odłożyła karierę na dalszy plan. Para bardzo chciała mieć dzieci, a ponieważ Nicole nie mogła zajść w ciążę, adoptowali dwójkę — dziewczynkę Isabell, a potem chłopca Connora. Niedługo później okazało się, że Nicole zaszła w ciążę. Wtedy Tom powiedział jej o swoim romansie z Penelope Cruz. Po 11 latach małżeństwa zażądał rozwodu. Miesiąc po jego odejściu Kidman straciła dziecko. Próbując poradzić sobie z podwójną stratą, brała coraz więcej leków uspokajających. „Przez kilka miesięcy nie wychodziłam z domu, siedziałam w piżamie, nie byłam w stanie nawet się uczesać” — wspominała w jednym z wywiadów. W innym przyznała: „Wyszłam za niego, mając zaledwie 23 lata. Sama się dziwię, że stało się to tak wcześnie”.

Czytaj też: Dlaczego już nigdy nie usłyszymy o Meg Ryan? Romans, który zniszczył jej życie

Przeżywała bardzo trudny czas jako kobieta, ale zawodowo nigdy nie miała się lepiej. W 2003 roku zdobyła pierwszego (i jak na razie jedynego) Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie „Godziny”. „Trzymałam złotą statuetkę, ale byłam przeraźliwie samotna” — przyznała lata później. „Pragnę miłości u boku człowieka, który da mi poczucie bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie, jaki konkretnie ma być. Chcę spokojnego uczucia, bez fajerwerków. Nie interesuje mnie związek, w którym jest niepewność, walka. Trudna miłość to nie dla mnie”, mówiła później.

Wiedziała, że to „ten” już po miesiącu randkowania

W dniu jej 38. urodzin Urban pojawił się u jej drzwi z kwiatami i zabrał ją na wycieczkę do Woodstock w Nowym Jorku. „Wtedy uwierzyłam, że jest miłością mojego życia. Może dlatego, że jestem wielką romantyczką, aktorką, a może przez to, że jestem człowiekiem wielkiej wiary. Pomyślałam »tak, to on«”. Początkowo zaprzeczali romansowi, ale w listopadzie paparazzi wypatrzyli u Kidman pierścionek zaręczynowy. W tym samym czasie aktorka zamieszkała w domu ukochanego w Nashville.

Kidman wiedziała, że chce poślubić Urbana już po miesiącu randkowania. Pobrali się w czerwcu 2006 roku. „Lubię najpierw się ożenić, a potem poznawać partnera. Wiem, że to brzmi niesamowicie dziwnie, ale dla mnie to jest bardziej naturalny proces” — mówiła Kidman magazynowi „Elle” w 2014 roku. Pobrali się w katedrze w Sydney. Keith zaśpiewał dla żony specjalnie skomponowany na tę okazję utwór, a potem wybrali się w podróż poślubną na Bora-Bora.

Odwyk i spełnione marzenia

Po powrocie nie było im łatwo. W październiku 2006 Urban zgłosił się na odwyk. Media już obwieściły koniec ich związku, ale Nicole nie zamierzała tak łatwo się poddać. To ona zawiozła męża do słynnej kliniki Betty Ford w Kalifornii. Zagroziła, że jeśli nie skończy z piciem whisky, z nimi koniec. Wspierała go i odwiedzała, kiedy tylko mogła. „Spotkanie Nicole i małżeństwo nie zmieniło mojego życia. Ono było jego początkiem” — przyznał Urban w wywiadzie dla CBS. „Spowodowałem eksplozję mojego młodego małżeństwa. Przetrwało, ale to cud, że tak się stało” — dodał w rozmowie z magazynem „Rolling Stone”.

Czytaj też: Trudny temat: co robić, gdy partner przesadza z piciem?

Trudne wydarzenia zbliżyły ich do siebie. Kiedy para pojawiła się na przyjęciu po rozdaniu Złotych Globów, Urban był w znakomitej formie. Wiedział, że zawdzięcza to swojej żonie. Dzięki niej nie tylko wytrzymał w klinice, ale też trzymał się w ryzach po opuszczeniu ośrodka. Kidman towarzyszyła mężowi w każdej trasie koncertowej i decydowała o tym, kto będzie z nim pracował. Muzyk, który miał w przeszłości problemy z narkotykami czy alkoholem, nie miał szans na zatrudnienie. „Jestem dumna z mojego męża. Pokazał siłę charakteru” — cieszyła się Kidman.

Wkrótce urodziła się ich córka Sunday Rose. Szczęśliwy Keith jeszcze na sali porodowej wręczył żonie wyjątkowy prezent: pierścionek od Cartiera za ponad siedemdziesiąt tysięcy dolarów. „Sunday to skarb. Nie mogę uwierzyć, że spotkało nas takie szczęście” — mówiła wówczas 41-letnia mama. Para chciała mieć kolejne dziecko, ale mimo starań Kidman nie mogła zajść w ciążę. Córkę Faith Margaret urodziła matka zastępcza. „Ci, którzy bez skutku starają się o dziecko, znają poczucie bezsilności, pustki. My pragnęliśmy rodzeństwa dla Rose bardziej niż czegokolwiek na świecie” — mówiła Kidman.

Przede wszystkim: rozmowy

Kidman i Urban trwają w małżeństwie od 14 lat. Choć oboje są wielkimi gwiazdami, gdy nie pracują, prowadzą spokojne, ciche życie. W jednym z wywiadów Kidman przyznała, że uwielbia te momenty, gdy cały dom budzi się do życia: „Wesoły gwar, krzątanina — nie mogłabym bez tego żyć”. Jaki jest sekret ich związku? Nigdy nie rozstają się ze sobą na dłużej niż trzynaście dni, choćby byli na końcu świata. „Keith twierdzi, że nie potrafiłby dłużej beze mnie wytrzymać. A ja też nie chcę tygodniami być z dala od osoby, którą kocham” — przekonywała Kidman. Nigdy też nie wysyłają sobie SMS-ów. Ważna jest dla nich komunikacja werbalna. „Miałam takie sytuacje, w których odczytywałam wiadomości, zastanawiając się: »Ale co to właściwie znaczy?«. A potem czytałam je innym ludziom i pytałam: »Czy możesz to zinterpretować?«. Nie chcę tego pomiędzy mną a Keithem” — mówiła Nicole.

Oboje powtarzają w wywiadach, jakie mają szczęście, że mają siebie „To moja najlepsza przyjaciółka. Nikt nie zna mnie tak, jak ona. Związek wymaga pracy, ale nasze małżeństwo jest łatwe, bo uwielbiamy być ze sobą” — przyznał Urban, dodając: „Robię to samo, co na początku, kiedy zaczęliśmy się spotykać”.

„Jestem żoną naprawdę dobrego mężczyzny. A dzieci mają wspaniałego ojca” — rozpływała się z kolei Kidman. Wyrażała też żal, że nie spotkała go wcześniej. „Mogłabym mieć z nim o wiele więcej dzieci” — powiedziała. Rozmawiając z brytyjskim, „Glamour” dziękowała mężowi za jego wsparcie. „On pomaga mi być lepszą aktorką. Kiedyś zanurzając się w role, trudno mi było dojść do siebie. Teraz mam kogoś, na kim zawsze mogę się oprzeć. Mój zawód to bardzo samotny świat. Mam duże szczęście, że mam Keitha”.

53-letnia Kidman wydaje się największą fanką swojego męża. W okresie pandemii towarzyszy mu podczas zabawnych koncertów na Instagramie. On występuje, a ona tańczy do jego muzyki. „Cieszę się, że mogę być twoją zastępczą wokalistką, twoją fanką. Kimkolwiek mam być” — mówiła.

Obecnie Nicole Kidman możemy oglądać u boku Hugh Granata w serialu HBO „The Undoing” („Od nowa”).

Czytaj też: Dom z kultowego serialu „Od Nowa” z Nicole Kidman może być Twój!

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Jane Fonda i Roger Vadim, rok 1967 / East News

Jane Fonda o Rogerze Vadimie: „Jadłam tylko skórki z jego chleba i okrawki z jego camemberta"

„Dlaczego kobiety robią tyle hałasu o zdradę?”, dziwił się Roger Vadim. Dla Jane Fondy było jasne, że aby zatrzymać go przy sobie, musi zostać królową antyburżujstwa. Wszystko wybaczać. I hojnie dawać mu pieniądze.
Anna Zaleska
25.11.2020

Jane Fonda stwierdziła po latach, że mogłaby napisać dwie historie małżeństwa z Rogerem Vadimem. W jednej jawiłby się jako okrutny, mizoginiczny i nieodpowiedzialny nicpoń. W drugiej byłby czarującym, czułym mężczyzną. Obie byłyby równie prawdziwe. Jane Fonda: „O Boże, jaki on jest przystojny!" To był dzień jej urodzin, Paryż, rok 1963. Francuska agentka Jane zorganizowała z tej okazji imprezę. Wśród gości był Roger Vadim – sławny 36-letni reżyser. Już po dwóch małżeństwach: z Brigitte Bardott i duńską aktorką Annette Strøyberg. Już ojciec dwójki dzieci, w tym jednego z Catherine Deneuve. O dziesięć lat młodsza Jane Fonda patrzyła na niego myśląc: „O Boże, jaki on jest przystojny!” Siedzieli razem i rozmawiali, potem zaczął śpiewać sprośne piosenki. Cieszył się sławą wspaniałego kochanka. Już przy drugim spotkaniu poszli do hotelu. „Zaczęliśmy się namiętnie pieścić, ale gdy w końcu dotarliśmy do łóżka, on już nie był podniecony”. Niezbyt doświadczona w damsko-męskich sprawach 26-latka uznała, że to jej wina. Gdy sytuacja powtarzała się przez kolejne trzy tygodnie, czuła się okropnie. Przysięgała sobie: „Naprawię to, potrafię to naprawić!”. Gdy w końcu wszystko między nimi zadziałało, przez dwie doby nie wychodzili z łóżka. „Jeśli kobieta jest dokonałą gospodynią, mężczyzna jej nie porzuci” Miała wrażenie, jakby poza Vadimem życie dla niej przestało istnieć. Straciła zainteresowanie pracą, Paryżem, ludźmi, nawet jedzeniem. „Jadłam tylko skórki z jego chleba i okrawki z jego camemberta”, wspominała w autobiografii „Moje życie”. Nie zauważała sygnałów ostrzegawczych – ile czasu spędzał w klubie, ile pił, ile pieniędzy wydawał na obstawianie wyścigów kolejek...

Czytaj dalej
East News

Mentor i jego muza: Pedro Alomodovar i Penelope Cruz. Nie istnieliby bez siebie

O swojej relacji mówią, że jest jak związek, tylko bez seksu. On, jeden z najwybitniejszych reżyserów na świecie jest gejem, ona, najpopularniejsza hiszpańska aktorka — szczęśliwą mężatką. A jednak Penelope Cruz i Pedro Almodovar to duet idealny.
Sylwia Arlak
01.07.2020

Ktoś zapytał mnie kiedyś: »Czy ona jest dla ciebie muzą?« — mówił Pedro Almodovar o Penelope Cruzpodczas jednego z wywiadów. – No tak. Jest dla mnie muzą, bo czyni mnie lepszym, niż jestem w rzeczywistości. Myślę, że jestem lepszym reżyserem, bo wierzy, w to, że jestem lepszy. Ta ślepa wiara daje mi dużo siły” — dodał. „Nie, nie” — odpowiedziała siedząca obok niego Cruz, kręcąc głową i uśmiechając się spokojnie. „Wiem dokładnie, jak dobry jesteś”. Czułość, jaką sobie okazują, mogłaby sugerować, że 70-letni Almodovar i 46-letnia Cruz są w sobie zakochani. Tymczasem on nigdy nie ukrywał, że jest gejem, a ona od lat pozostaje w szczęśliwym związku małżeńskim z aktorem Javierem Bardemem. Ich czuła relacja rozpoczęła się, gdy Cruz miała zaledwie 17 lat. Wówczas po raz pierwszy spotkała uznanego już reżysera. Starała się o rolę 35-letniej kobiety w komedii „Kika” (film ujrzał światło dzienne w 1993 roku), ale Almodovar odrzucił jej kandydaturę. Powiedział jej jednak, że zadzwoni za kilka lat. Reżyser, który stworzył Penelope Cruz Zanim Penelope Cruz ujrzała Almodovara na żywo, obejrzała wszystkie filmy, które nakręcił. Dzisiaj śmieje się, że miała na jego punkcie obsesję. Kiedy dowiedziała się, gdzie mieszka, przez jakiś czas wystawała nawet pod jego domem.  To dzięki niemu już w wieku 14 lat wiedziała, że chce zostać aktorką – w jej rodzinie nikt nigdy nic nie miał do czynienia ze sztuką. „Wyszłam z seansu filmu »Zwiąż mnie« i coś mnie tknęło. Zrobiłam sobie długi spacer, pomyślałam, że muszę przynajmniej spróbować zostać aktorką. Chciałam poznać Pedra i podziękować mu za ten film. A także pracować z nim” — wspominała po latach w wywiadzie dla...

Czytaj dalej
East News

Sophia Loren i Carlo Ponti – ich miłość potępił Watykan, jego za bigamię ścigał sąd. Byli razem 40 lat

Ich związek bulwersował, nikt nie wierzył, że im się uda. Wbrew temu ich miłość trwała 40 lat. Po śmierci Carla Pontiego, Sophia Loren powiedziała: „Nigdy nikogo nie pokocham tak, jak kochałam jego”.
Sylwia Arlak
16.09.2020

Sophia Loren bała się, że powtórzy los swojej matki – Romilda Villani też była piękną, aspirującą aktorką, która wpadła w oko bogatemu mężczyźnie z dobrej, włoskiej rodziny. Ale chociaż urodziła mu dwójkę dzieci, nigdy nie wziął z nią ślubu. Gdy znalazł sobie nową kobietę, zapomniał o niej i swoich córkach. Romilda, pozbawiona środków do życia, żebrała na ulicach, żeby wykarmić córki. Przez lata żyły w ubóstwie. Sophia Loren nigdy nie wybaczyła tego swojemu biologicznemu ojcu. Ale Carlo Ponti, choć żonaty i z dwójką dzieci, w oczach Sophii był ideałem. „Przy nim czułam się stabilnie w świecie, który był niepewny i wydawał się wciąż wirować” — mówiła lata później w jednym z wywiadów. To on zrobił z Loren międzynarodową gwiazdę Poznali się podczas konkursu piękności. 16-letnia Sophia była jedną z kandydatek, włoski reżyser i producent filmowy 37-letni Carlo Ponti, sędzią. Tuż po konkursie, zaprosił ją na spacer. Zaproponował, by następnego dnia spotkali się w jego biurze, gdzie będą mogli na spokojnie porozmawiać. Od kiedy tylko ją ujrzał, wiedział, że dziewczyna z taką urodą i charyzmą na pewno znajdzie miejsce branży. Sophia natychmiast się zgodziła. Starszy mężczyzna imponował jej wiedzą i doświadczeniem. Chciała go lepiej poznać, choć dobrze wiedziała, że jest żonaty z piękną prawniczką Giulianą Fiastri, z którą ma  dziecko. Ponti chciał uczynić z młodej dziewczyny międzynarodową gwiazdę. „On razu wiedziałem, że jest kimś niezwykłym. Bił od niej niezwykły blask” — przyznał lata później. To dzięki niemu Sophia zaczęła statystować w filmach i zmieniła nazwisko na bardziej światowe. W gabinecie uznanego producenta wisiał plakat znanej aktorki...

Czytaj dalej