Netflix udostępnia ponad 30 tytułów zupełnie za darmo. Co obejrzymy?
Mat.prasowe

Netflix udostępnia ponad 30 tytułów zupełnie za darmo. Co obejrzymy?

W czasie narodowej kwarantanny dorośli… się nudzą. Z pomocą przychodzą nam popularne serwisy z filmami i serialami, które co chwila kuszą nowościami. Nie wszyscy mamy jednak do nich dostęp. Nic straconego. Netflix postanowił bowiem podzielić się swoimi tytułami zupełnie za darmo. Aż 30 z nich odnajdziemy teraz na YouTube.
Sylwia Arlak
27.04.2020

Narodowa kwarantanna oznacza dla wielu z nas nadrabianie filmowych, serialowych i książkowych pozycji. Część chętnie korzysta z wszelkich platform streamingowych, ale część wciąż nie może się do nich przekonać. Dla tych drugich mamy dobrą wiadomość. Netflix postanowił udostępnić swoje tytuły zupełnie za darmo. Pełnometrażowe dokumenty obejrzymy więc bez zakładania konta. Aż 34 z nich znajdziemy teraz na Youtube.

W całości obejrzymy więc m.in. niezwykły serial przyrodniczy „Nasza planeta”. Ośmioodcinkowa produkcja zabiera nas w podróż po wszystkich kontynentach (po wodach, po pustyniach i sawannach, po dżunglach i tropikalnych lasach, po górach i archipelagach) pokazując z bliska rzadko spotykane gatunki zwierząt. Zachwycamy się niezwykłymi kadrami i przejmujemy losem istot tak bardzo zależnych od działań ludzkości. Ten film zmusza do refleksji.

Za darmo obejrzymy serial dokumentalny o tym, jak zachowują się niemowlęta – „Babies” oraz dokument „Zion” o urodzonym bez nóg chłopcu, który zamierza zostać zapaśnikiem. Netflix udostępnił też serial „The White Helmets” opowiadający o grupie bohaterów ratujących przed śmiercią syryjskich cywilów. Jest „Podbić kongres” o kobietach, które stanęły w 2018 roku do wyścigu o miejsca w Kongresie USA i „Wyjaśniamy”. Ten drugi – w krótkim odcinkach wyczerpująco odpowiada na wiele różnorodnych pytań m.in. dlaczego nie jesteśmy stworzeni do monogamii albo dlaczego tak często nie działają na nas diety. Dostępny jest też serial „Abstract”, w którym poznajemy najbardziej nowatorskich projektantów z różnych branż. 

Wszystkie 34 tytuły dostępne są na kanale Youtube w języku angielskim oraz z napisami. 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Friends
Mat.prasowe

Jennifer Aniston i reszta „Przyjaciół” dołączają do walki z pandemią

Sylwia Arlak
24.04.2020

Najpierw Leonardo DiCaprio, Ellen DeGeneres, Matthew McConaughey, a teraz także ekipa kultowego serialu „Przyjaciele” – Jennifer Aniston i spółka zapraszają swoich fanów na wyjątkowe spotkanie na planie specjalnego odcinka, który pojawi się na platformie HBOMax. Każdy z nas (tak, to prawda!) może wziąć udział w charytatywnej loterii, wygra dzień z „Przyjaciółmi” i wspólną kawę w Central Perk – i pomóc ofiarom pandemii. Tym samym gwiazdy dołączyły do akcji „All In Challenge”, z której dochód zostanie przeznaczony na walkę ze skutkami koronawirusa.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   We are all in. We hope you will be too. #ALLINCHALLENGE Post udostępniony przez Matthew Perry (@mattyperry4) Kwi 21, 2020 o 10:00 PDT Do akcji „All In Challenge” do tej pory dołączyło już wiele postaci ze świata show-biznesu. L eonardo DiCaprio i Robert De Niro dają możliwość zagrania u swego boku w najnowszym filmie Martina Scorsese. Matthew McConaughey zaprosił nas na mecz futbolowy University of Texas w swoim towarzystwie. Ellen DeGeneres zobowiązała się z kolei przekazać ofiarom pandemii milion dolarów, a dodatkowo zaoferowała udział w jednym z odcinków „Ellen DeGeneres Show” w roli współprowadzącego.   Cały dochód z trwającej z akcji zostanie przeznaczony na walkę ze skutkami koronawirusa i pomoc tym, którzy są najbardziej narażeni na skutki pandemii: seniorom, dzieciom, pracownikom opieki medycznej.  Spotkanie z Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, MatthewPerry...

Czytaj dalej
Unorthodox Shira Haas
mat. prasowe

Po roli w serialu „Unorthodox” Shira Haas stała się gwiazdą

W „Unorthodox” widzowie pokochali ją jako Esty, która ucieka z chasydzkiej rodziny, by odnaleźć siebie. To jedna z najlepiej ocenianych ról w historii Netflixa!
Anna Zaleska
23.04.2020

Dwudziestoczteroletnia aktorka, mieszkająca na co dzień w Tel Avivie, pochodzi z rodziny, która ma mieszane węgierskie, czeskie i polskie korzenie. Jej dziadek był więźniem obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Z 86-letnią babcią, bardzo jej bliską, każdego roku obchodzi Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w Izraelu przypadający 21 kwietnia. W tym roku rodzina była razem przez media społecznościowe. Shira pisała na Instagramie: „Dzisiaj jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Moja babcia, miłość mojego życia, która przeżyła Holokaust, jest w kwarantannie, bez rodziny. Zdzwaniamy się wszyscy razem na Zoomie, by nawet w czasach korony, zwłaszcza w tym dniu, babcia nigdy nie była sama. Nigdy nie zapomnimy. Zawsze będziemy pamiętać”. Polskie korzenie Shiry Rodzice Shiry Haas urodzili się w Izraelu, ona również. Gdy miała rok, zamieszkali w Hod HaSharon i tam przyszła aktorka spędziła dzieciństwo. Trudno w tym przypadku napisać beztroskie dzieciństwo, bo w wieku trzech lat zachorowała na raka nerki i przeszła serię ciężkich zabiegów. Była 16-letnią studentką uczęszczającą do szkoły artystycznej Thelma Yellin High School of the Arts – gdzie miała zajęcia z muzyki klasycznej, teatru, tańca, filmu i jazzu – gdy na Facebooku otrzymała wiadomość od słynnego reżysera castingu z zaproszeniem na przesłuchanie. „Nie miałam wtedy agenta, byłam mało zorientowana w tym wszystkim. A on napisał do mnie coś w stylu: Cześć, przepraszam, że w ten sposób, ale szukamy aktorki do filmu, może przyjdziesz na przesłuchania? Widzę, że chodzisz na zajęcia teatralne. Nie jestem zboczeńcem, to moja praca”. Tak dostała swoją pierwszą rolę – w izraelskim dramacie „Królewna”, za którą była nominowana do nagrody OFIR, zwanej potocznie izraelskim Oscarem. W kolejnych ośmiu latach nie...

Czytaj dalej