Trwa 10. American Film Festival – sprawdź, jakie filmy po prostu trzeba zobaczyć!
mat. prasowe
#czytajdlaprzyjemności

Trwa 10. American Film Festival – sprawdź, jakie filmy po prostu trzeba zobaczyć!

Martin Scorsese, Adam Driver, Anthony Hopkins na AFF we Wrocławiu
Marta Strzelecka
09.11.2019

Fanką American Film Festival we Wrocławiu (9-11 listopada) jest sama Olga Tokarczuk, której – jak krążą słuchy – nawet Nagroda Nobla nie przeszkodzi pojawić się na nim również i w tym roku. Film w towarzystwie noblistki to duże wydarzenie, ale nawet jeśli jej nie spotkacie, na pewno nie wyjedziecie z Wrocławia rozczarowani. Lista filmów na tegorocznym American Film Festival jest naprawdę satysfakcjonująca.

American Film Festival to jeden z największych przeglądów amerykańskiego kina w Europie. Aż do poniedziałku 11 listopada możecie zobaczyć najważniejsze amerykańskie premiery tego roku, nagradzane na festiwalach, niezależne filmy i oczywiście jak co roku – klasykę. W tym roku bohaterem retrospektywy jest Gregory Peck, uosobienie klasy dawnej Ameryki, nagrodzony Oscarem za rolę Atticusa Fincha w "Zabić drozda". W programie festiwalu znalazło się 125 tytułów, wśród nich nowy film Martina Scorsese („Irlandczyk”) i debiut reżyserski Christopha Waltza („Układ idealny”). Na co jeszcze warto kupić bilety?

Jak dobrze się znają: Małgorzata Foremniak i jej córka, Ola Jędruszczak?

FIlmy, które polecamy na Amercan Film Festival

1. „Dwóch papieży" – opowieść o ważnym wydarzeniu w historii Kościoła, o spotkaniu dwóch wielkich papieży: Benedykta gra tu Anthony Hopkins, Franciszka – Jonathan Pryce. Doskonały duet postaci, aktorów, charakterów, poglądów. Reżyserem jest twórca „Miasta Boga" Fernando Meirelles. Film będzie miał też premierę w serwisie Netflix (podobnie jak „Historia małżeńska"), ale zobaczyć go na wielkim ekranie to zupełnie inne doświadczenie. Zdecydowanie warto – zobacz zwiastun:

 

2. „Historia małżeńska” – Scarlett Johansson i Adam Driver jako małżeństwo, które kiedyś było idealne. A teraz przeżywa kryzys, najpoważniejszy z możliwych. Taka para aktorów zapewnia kinową ucztę. A jeśli dodać, że film wyreżyserował Noah Baumbach, twórca „Frances”, wiadomo, że obejrzycie inteligentną historię, z doskonałym scenariuszem – obejrzyj zapowiedź:

 

 

3. „Seberg”„- Kirsten Stewart gra legendarną Jean Seberg, Amerykankę, która zasłynęła rolą Patricii w „Do utraty tchu” Jean-Luca Godarda. Film pokazywany na American Film Festival opowiada o czasie, w którym  Jean Seberg  działała głównie jako aktywistka, wspierała działalność Czarnych Panter, była obserwowana przez FBI. Wspaniały, wnikliwy psychologiczny portret.

Więcej propozycji na Americanfilmfestival.pl.

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG