Madonna i Guy Ritchie: „W małżeństwie nie mogłam być sobą”
ASSOCIATED PRESS/East News

Madonna i Guy Ritchie: „W małżeństwie nie mogłam być sobą”

Ona zarzucała mu, że nie może rozwijać się przy nim jako artystka. On uważał, że zależy jej tylko na karierze.
Sylwia Arlak
31.12.2020

Najpierw było głośne małżeństwo, a potem jeszcze głośniejszy rozwód. Guy Ritchie wspominał, że niemal przypłacił je depresją. Chciał zwykłego, normalnego życia, ale z królową pop było to niemożliwe. „Fani oddawali cześć przy ołtarzu Madonny. A ja chciałem jedynie, żebyśmy byli małżeństwem. Nie tylko ze względu na dzieci” — mówił w jednym z wywiadów i dodawał: „Ona ma obsesję na punkcie własnego wizerunku publicznego”. Miał dość presji związanej z byciem połową najsłynniejszego małżeństwa na świecie. „Nawet teraz cały świat ma do mnie pretensje. Nie mogę włączyć telewizji. Ktoś zawsze ma coś złego do powiedzenia” — tłumaczył.

Rozwód źle wpłynął także na Madonnę. Zapytana przez Davida Lettermana, czy kiedykolwiek wyjdzie jeszcze za mąż, odpowiedziała: „Wolałabym, żeby przejechał mnie pociąg”. Małżeństwo ją rozczarowało. „Kiedy zaczynasz, wszystko jest wspaniałe i urocze, a osoba, którą poślubiłeś, jest bez skazy. Ty też jesteś bez skazy. Mija czas, dzielisz z nim życie, masz dzieci i pojawiają się pęknięcia. Już nie jest tak romantycznie, jak kiedyś” — przyznała. Pod koniec związku z Ritchiem myślała już tylko o jednym. „Ile jestem gotowa dla niego poświęcić?”.

Byłego męża określiła jako „opóźnionego emocjonalnie”. W 2009 roku, rok po rozwodzie, on przyznał, że wciąż ją kocha. „Ale ona też jest opóźniona” — dodał. Przyznał, że choć nie żałuje, że spędził z nią tyle lat, w pewnym momencie ich życie stało się „nieznośną operą mydlaną”.

Czytaj też: Madonna: królowa, skandalistka, rekordzistka! Czego o niej nie wiecie?

Książę Karol nawet po rozwodzie chciał mieć ostatnie zdanie

Pochodzili z dwóch różnych światów

Madonna i Guy Ritchie poznali się w 1999 roku. Siedzieli obok siebie na przyjęciu w londyńskim domu Stinga i jego żony Trudie Styler. Znaleźli się tam nieprzypadkowo. Styler bawiła się tego wieczoru w swatkę. Uważała, że para jest dla siebie stworzona. Oboje byli u szczytu kariery i choć pochodzili z dwóch różnych światów, szybko się zakochali. Madonna porzuciła ukochane Stany i zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Para zaręczyła się, a 11 sierpnia 2000 roku doczekali się syna Rocco (Madonna miała już córkę Lourdes ze związku z instruktorem fitness Carlosem Leonem).

Ich wystawne wesele (kosztowało ok. 1,5 miliona funtów) w zamku w Szkocji komentował cały świat. Na ślubie pojawiła się m.in. Gwyneth Paltrow, jako druhna honorowa, i Stella McCartney, która zaprojektowała gotycką suknię panny młodej. Byli Sting z żoną, George Clooney, Rupert Everett i Brad Pitt. Po oficjalnych zaślubinach przyszedł czas na buddyjskie błogosławieństwo. Jeden z mnichów złożył hołd Buddzie, a para młoda wymieniła buddyjskie przyrzeczenia.

EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Byli razem w domu i na planie. Wspólnie zrealizowali krótkometrażowy film „Star” (2001 rok) i komedię romantyczną „Rejs w nieznane” (2002 rok). Krążyły plotki, że stres związany z kręceniem produkcji, a później z miażdżącymi recenzjami krytyków, oddalił ich od siebie. Ritchie nakręcił też kontrowersyjny teledysk do piosenki Madonny „What It Feels Like for a Girl”, w którym piosenkarka ginie w wypadku samochodowym. Pomimo problemów w 2004 roku odnowili przysięgę małżeńską w swojej posiadłości w Wiltshire. Dwa lata później adoptowali malawijskiego chłopca, Davida Bandę, i córkę Mercy.

To Madonna podjęła decyzję o adopcji. Przekonała Guya, że to dobra decyzja, a on nawet nie próbował protestować. Nagle mieli trójkę dzieci i wyglądało na to, że on nie ma nic do powiedzenia na ten temat. „Kto rządzi w twoim domu?” — zapytał kiedyś Ritchiego jeden z dziennikarzy. „Muszę ci powiedzieć, że jesteśmy, jak każde inne małżeństwo” — odpowiedział. „Więc ona rządzi?” — drążył dziennikarz, a jego rozmówca potwierdził: „Tak”.

Czytaj też: Keanu Reeves: facet z Hollywood o złotym sercu

Ona czuła się jak w pułapce, on, że jest niewidzialny

J. Randy Taraborrelli w książce „Madonna. Biografia intymna” cytuje jednego z kolegów Guya. Twierdził on, że związek słynnej pary był „jedną sceną kastracji po drugiej”. Ritchie miał mieć dość obsesji żony na punkcie ścisłej diety, jogi i religii kabały. Wielokrotnie prosił Madonnę, by przystopowała z karierą. Ale ona nie potrafiła pogodzić roli żony i matki z rolą wielkiej gwiazdy. „Byłem z nimi pewnej nocy w Londynie, kiedy toczyli ożywioną dyskusję na temat wychowania dzieci i tego, jak pogodzić rodzinę z kwestiami zawodowymi Madonny. Guy był tak zdenerwowany, że przypadkowo nalał kawę do śmietanki, zamiast na odwrót” — wspomina w książce jeden z przyjaciół. Madonna podbijała kolejne listy przebojów, tymczasem Ritchie od dawna nie nakręcił żadnego hitu, co też nie poprawiało mu nastroju.

Problemem był też wizerunek sceniczny Madonny. Ritchie zaczął jej sugerować, żeby „zachowywała się stosownie do swojego wieku”. Uważał, że jej seksowne pozy i stroje, które więcej odkrywały, niż zakrywały, nie przystoją kobiecie zbliżającej się do pięćdziesiątki. Kiedy rozmawiała z nim o konkretnych tekstach piosenek, stwierdził, że jej pomysły są „przestarzałe”.

„Myślę, że kiedy bierzesz ślub, musisz być gotowy na wiele kompromisów i to jest w porządku. Tak właśnie wyglądają związki. Ale ja czułam wewnętrzny konflikt. Chciałam wyrazić siebie jako artystka, ale musiałam uważać na to, żeby mój mąż nie poczuł się niekomfortowo. Były chwile, kiedy czułam się jak w pułapce. Nie pozwolono mi być sobą. To nie znaczy, że małżeństwo to coś złego. Ale jeśli jesteś artystką, musisz znaleźć kogoś, kto zaakceptuje to, kim jesteś” — przyznała Madonna, dodając: „Mój były mąż zwykł mawiać: »Ale dlaczego musisz zrobić to jeszcze raz? Dlaczego musisz nagrać kolejną płytę? Dlaczego musisz jechać w trasę? Dlaczego musisz kręcić następny film«, a ja pytałam w odpowiedzi: »Dlaczego muszę się tłumaczyć?«”.

Boleśnie wspomina swoje 47. urodziny. Spędzała je razem z mężem w swojej angielskiej rezydencji. Po tym, jak spadła z konia, złamała osiem kości i na długo była przykuta do łóżka. „Ritchie ogóle nie poświęcał jej uwagi. Podszedł do sprawy jak typowy Brytyjczyk. Był bardzo miły, ale kiedy zaczynała za bardzo narzekać, powtarzał tylko: »Skarbie jesteś przecież twardym ptaszkiem. Za chwilę znowu będziesz jeździć konno«” — opowiadał jeden ze znajomych pary.

Czytaj też: Amal i George Clooney: Gdyby Hollywood było królestwem, oni siedzieliby na tronie

Dobry seks i zabawa

Plotkowano, że Madonna spotyka się z gwiazdą baseballu Alexem Rodriguezem i że jej małżeństwo z Ritchiem wisi na włosku. „Mój mąż i ja nie planujemy rozwodu. Znam Alexa Rodrigueza przez mojego menedżera, który prowadzi interesy nas obojga. Nie mam romansu z nim romansu. Przez lata nauczyłam się nie brać poważnie plotek na swój temat, ale cały czas dziwi mnie fakt, że czytelnicy kolorowych czasopism i artykułów internetowych nie potrafią odróżnić pogłosek od wiarygodnych informacji” — mówiła w 2008 roku.

Niedługo później, po ośmiu latach małżeństwa, słynna para postanowiła się rozstać. Po rozwodzie Madonna oficjalnie spotykała się z Rodriguezem. „To smutne, ale mimo zaangażowania Guya jego małżeństwo z Madonną było z góry skazane na porażkę. Ich miłość powoli zabijała różnica charakterów i wzajemne oskarżenia” — podkreślała matka Ritchiego, Lady Amber Leighton.

Rozwód przyniósł reżyserowi od 50 do 60 milionów funtów, co obejmowało wartość ich londyńskiego pubu Punchbowl oraz rezydencji w Londynie i Wiltshire. Toczyli długą batalię o to, kto powinien sprawować opiekę nad ich synem Rocco. Ostatecznie doszli do porozumienia i chłopiec zamieszkał z Guyem w Anglii. „Nikt nigdy nie spodziewał się, że mogą przejść od kochanków do wrogów, a potem z powrotem stać się niesamowicie bliskimi przyjaciółmi” — opowiadał wspólny znajomy pary. Dogadali się dla dobra dzieci. „12-letnia Lourdes kazała im przestać się kłócić. Madonna zadzwoniła do Guya, spotkali się w Londynie i spędzili wiele godzin na rozmowie. Nie było krzyków ani wzajemnych pretensji” — relacjonuje informator.

Od czasu rozwodu oboje mieli kolejnych partnerów. W 2015 Guy Ritchie poślubił Jacqui Ainsley, z którą ma trójkę dzieci. Dwukrotnie zamężną Madonnę (w 1989 roku rozstała się ze swoim pierwszym mężem, Seanem Pennem), interesowały szybkie i krótkie związki z dużo młodszymi od siebie partnerami. „Po zerwaniu Madonna podjęła decyzję. Nie chciała już mieć w swoim życiu silnego i równego partnera. Zamiast tego szukała dobrej zabawy na koniec stresującego dnia, dobrego seksu i śmiechu. Chciała towarzysza, który by od niej za dużo nie wymagał. Musiał być młody i gorący” — czytamy w książce „Madonna. Biografia intymna”.

 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Madonna
East News

Madonna, nieśmiertelna królowa popu, kończy 62 lata!

Od 40 lat zachwyca i prowokuje. Całowała Chrystusa, masturbowała się na scenie, udzielała gejowskich ślubów. Czy dziś Madonna potrafi jeszcze szokować? I czy nadal musi?
Magdalena Żakowska
16.08.2020

Michael Jackson, Prince, Madonna. Wielką Trójca popu lat 90. Dwaj pierwsi nie żyją, przedawkowali psychotropy, które przez lata pomagały im żyć na świeczniku. Została już tylko ona, Królowa Popu. Chociaż na scenie szokowała, prywatnie  zaskakiwała normalnością. Nigdy nie piła i nie brała narkotyków, zakochiwała się w mężczyznach na zabój, była wierna, marzyła o rodzinie.  16 sierpnia Madonna obchodziła 62 urodziny.  Chodź, pokażę ci majtki Która z was nie tańczyła nigdy do „La Isla Bonity”, nie nuciła „Like A Prayer”, nie wyła na pełen głos „Don't Cry For Me, Argentina”? Wszyscy kochamy jej piosenki, chociaż nie wszyscy akceptują jej image. Madonna od blisko pół wieku prowokuje i przesuwa granicę tego, co dopuszczalne w popkulturze. Od zawsze punktem odniesienia jej tekstów, teledysków i koncertów jest wiara, religia, kościół katolicki. Pochodzi z katolickiej włosko-francuskiej rodziny, uczęszczała do katolickich szkół, wierzyła w Pana Boga i Jezusa Chrystusa, ale nigdy nie chciało jej się wierzyć, że Pan Bóg nie akceptuje faktu, że można cieszyć się ze swojej seksualności i uszczęśliwiać świat swoim ciałem. Chociaż była świetną uczennicą, co chwila zawieszano ją w nauce, bo lubiła pokazywać kolegom bieliznę. W wieku 14 lat wystąpiła w szkolnym konkursie talentów, pokryta tylko odblaskową farbą. Rodzice, nauczyciele i uczniowie zgodnie uznali występ za skandaliczny. Przez cały semestr wszyscy mówili tylko o tym. To był jej pierwszy sukces. „Nie byłam typową zbuntowaną nastolatką. Nie goliłam się pod pachami i nie malowałam, jak wszystkie dziewczyny w mojej szkole. Chciałam być inna niż wszyscy ” – mówiła później. Watykański bojkot Po szkole średniej...

Czytaj dalej
Mat.prasowe

Madonna: królowa, skandalistka, rekordzistka! Czego o niej nie wiecie?

Madonna, a właściwie Louise Veronika Ciccone. Bez niej nie ma opowieści o muzyce popi show-biznesie.
Sylwia Arlak
18.09.2020

Ruszyły właśnie prace nad filmową biografią Madonny o początkach jej sławy, pierwszych sukcesach i porażkach. Jednym z producentów filmów będzie Michael De Luca („Pięćdziesiąt twarzy Greya”). To świetna okazja, aby przypomnieć mniej znane fakty o artystce: 1. Zaczynała od zera Madonna dorobiła się imponującej fortuny. Ale kiedy porzuciła studia w 1977 roku i przeniosła się do Nowego Jorku (gdzie chciała rozpocząć karierę), miała tylko 35 dolarów w kieszeni. 2. Pierwszy sukces osiągnęła dopiero po trzech latach W 1980 roku Madonna i jej ówczesny chłopak założyli mały zespół. Po trzech latach skromnego życia w Nowym Jorku i wielu niepowodzeniach jej pierwszy singiel w końcu ujrzał światło dzienne. 3. Trafiła do Księgi Rekordów Guinessa Według Księgi Rekordów Guinessa z 2007 roku Madonna jest najlepiej zarabiającą piosenkarką w historii muzyki pop (ponad 400 milionów dolarów). Sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie. „Sticky & Sweet Tour” (promująca album „Hard Candy” znalazła się z kolei w księdze w kategorii „najbardziej dochodowej kobiecej trasy koncertowej wszech czasów”. Madonna pobiła swój własny rekord — „The Confessions Tour” z 2007 roku. Czytaj więcej:  Kate Winslet żałuje pracy z Polańskim i Allenem. „Muszę wziąć za to odpowiedzialność” 4. Ma na koncie same hity Madonna mogłaby uczyć młode gwiazdy, jaki jest przepis na muzyczne hity. Odkąd zaczęła wydawać płyty każdego roku (z wyjątkiem 1988, 2004 i 2007) zawsze jeden z jej singli regularnie znajdował się szczycie brytyjskich list przebojów. 5. Od zawsze wzbudzała kontrowersje Teledysk do piosenki „Like a Prayer” nie spodobał się wielu fanom Madonny....

Czytaj dalej
Robert Downey Jr. i Susan Downey
East News

Robert Downey Jr. był na dnie, gdy poznał Susan. Ta miłość uratowała mu życie

Był rewelacyjny jako Sherlock Holmes, Dr Dolittle i oczywiście Iron Man. Ale tych roli by nie było, gdyby nie Susan, żona aktora. Robert Downey Jr. wie, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza swojej żonie. I okazuje jej to na każdym kroku.
Magdalena Żakowska
12.07.2020

Susan wyciągnęła Roberta Downeya Jra z dna uzależnienia, uzdrowiła i zorganizowała jego wielki powrót. Chyba największy powrót w historii Hollywood.  Robert Downey Jr. przez lata miał opinię niereformowalnego pijaka i narkomana. W więzieniu spędził rok. Dopiero Susan postawiła go do pionu. Aktor trzykrotnie próbował umówić się z nią na randkę. Bezskutecznie. Kiedy się w końcu zgodziła, miała jeden warunek: Robert musi być trzeźwy. Reżyser Guy Ritchie uważa ich za najpiękniejszą parę Hollywood. „Są jak dwie strony tej samej monety. Kochają się mimo przeciwieństw”. Chyba wszyscy zgodzimy się, że logo wytwórni filmowej znaczy coś więcej niż tylko logo. Trudno wyobrazić sobie MGM bez ryczącego lwa, DreamWorks Stevena Spielberga bez chłopca siedzącego na księżycu i łowiącego beztrosko ryby albo studio Pixar bez lampy skaczącej po „i”. Kiedy Robert Downey Jr. i jego żona Susan otwierali 10 lat temu własną wytwórnię, nie zastanawiali się długo. Ich logo to znak drogowy przedstawiający pacjenta zakładu psychiatrycznego w kaftanie i goniącą go pielęgniarkę. Trudno o lepszy symbol łączącej ich relacji.  Robert Downey Jr i Susan Downey – ta miłość była im pisana Poznali się na planie thrillera „Gothika” w 2003 roku. Robert Downey Jr. grał tam u boku Halle Berry. To była kolejna niewiele znacząca rola w jego dorobku. W Hollywood już wtedy wyprzedzała go reputacja człowieka i aktora, na którym nie można polegać. Dla Susan „Gothika” była jednak czymś więcej, pierwszym filmem, który samodzielnie produkowała dla wytwórni Silver Production, wielkim krokiem w karierze. Ostatnia rzecz, o której wtedy myślała, to związek ze słynącym z romansów przebrzmiałym gwiazdorem.  „Po raz pierwszy spotkaliśmy się w...

Czytaj dalej
Keely Shaye Smith i Pierce Brosnan
East News

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: „Moja żona to siła, bez której bym nie przetrwał”

W 1991 roku Pierce Brosnan stracił żonę. Trzy lata później poznał Keely Shaye Smith. „Wiem, co to znaczy być wdowcem i wiem, co to znaczy znaleźć nową miłość” – mówił aktor.
Sylwia Arlak
14.12.2020

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith poznali się na imprezie branżowej w Cabo San Lucas w Meksyku, trzy lata po tym, jak aktor pochował swoją pierwszą żonę, Cassandrę Harris. Dziennikarka przeprowadzała wywiad z aktorem Tedem Dansonem. Brosnan nie czuł się jeszcze gotowy na nową relację, ale kiedy natknął się na Smith, poczuł, że chce ją lepiej poznać. „Miał figlarny błysk w oczach. Był urzekający. Wysoki, ciemny i przystojny. Taki zestaw spodobałby się każdej kobiecie” – opowiadała Smith. Najpierw stracił żonę, potem córkę Kilka dni później poszli na pierwszą randkę. Patrzyli w gwiazdy, trzymali się za ręce i rozmawiali do trzeciej nad ranem. Od tamtej pory spotykali się regularnie. „Keely pomogła mi uporać się z żałobą po stracie Cassie. Zawsze była dla mnie miła i współczująca. Zachęcała, żebym dzielił się z nią tym, co czuję” – mówił aktor w jednym z wywiadów, a w innym wspominał: „Kiedy patrzysz, jak ktoś, kogo kochasz, z każdym dniem gaśnie coraz bardziej przez podstępną chorobę, już zawsze będziesz nosił w sobie smutek. Nie jestem optymistą. Mam w sobie wiele melancholii”. Z aktorką Cassandrą Harris, która zmarła na raka jajnika, spędził jedenaście lat. „Cassie uczyniła mnie mężczyzną, którym jestem, aktorem, którym jestem, ojcem, którym jestem” – mówił magazynowi „People” w 1992 roku. Razem wychowywali syna Seana, a także dzieci Cassandry z poprzedniego małżeństwa, które adoptował: Charlotte i Christophera. W 2013 roku Charlotte zmarła na tę samą chorobę, co matka. „Trzymałem  silną, piękną dłoń mojej pierwszej żony Cassie, gdy choroba za wcześnie odebrała jej życie. […] Trzymałem za rękę moją zabawną, cudowną córkę, zanim i ona ode mnie...

Czytaj dalej