Brodka, Kayah, The Dumplings: w tym tygodniu tańczymy (w domu) na ich koncertach
mat. prasowe Kayax

Brodka, Kayah, The Dumplings: w tym tygodniu tańczymy (w domu) na ich koncertach

W tym tygodniu tańczymy na przekór kwarantannie i koronadepresji. I pomagamy! Dzięki koncertom live organizowanym w ramach cyklu: „Kwarantanna na na” możemy wesprzeć seniorów znajdujących się pod opieką Szlachetnej Paczki.
Sylwia Arlak
23.04.2020

Połącz przyjemne z pożytecznym i weź udział w wydarzeniu „Kwarantanna na na” – zainicjowanej przez Facebooka i zorganizowanej we współpracy z wydawnictwem Kayax serii koncertów live z domów artystów. 

Mamy szansę posłuchać naszych ulubionych artystów i wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

„Po co się spotykamy? Żeby pobyć razem. Żeby posłuchać ulubionego wykonawcy. Żeby na chwilę zapomnieć. Żeby nie czuć się samotnie. Żeby poczuć, że nie tylko my utknęliśmy w naszym mieszkaniu. Ale przede wszystkim po to, aby wraz ze Szlachetną Paczką wesprzeć tych, którzy potrzebują teraz naszej pomocy” – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Koncerty odbywają się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:0 na stronie Facebook App. Już w piątek, 24 kwietnia wystąpi Brodka. Na Instagramie zapowiedziała, że wystąpią z nią jej… dwa koty: Sawa i Boniek – z taką „kocią muzyką” w tle nie występowała chyba jeszcze nigdy! 

W ostatnim tygodniu akcji w poniedziałek usłyszymy Kayah, a w środę Karolinę Czarnecką. Na 1 maja zaplanowany jest koncert The Dumplings, który powróci specjalnie na tę okazję.

Line-up na ostatni tydzień kwietnia:

  • Brodka - piątek, 24 kwietnia 18:00

  • Kayah - poniedziałek, 27 kwietnia 18:00

  • Karolina Czarnecka - środa, 29 kwietnia 18:00

  • The Dumplings - piątek, 1 maja 18:00

Jeśli przegapiliście poprzednie wykonania, mamy dla was dobrą wiadomość. Wszystkie dotychczasowe koncerty dostępne są na stronie Facebook App

Co ważne, każda trnasmisja jest opatrzona przyciskiem: PRZEKAŻ DATEK. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy przekazać środki na rzecz Szlachetnej Paczki, której celem jest m.in. zapewnienie podczas pandemii seniorom kontaktu telefonicznego z psychologami i wolontariuszami.

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Książki na dobry nastrój
Adobe Stock

5 książek, które sprawią, że się uśmiechniesz…

…i do których będziesz chętnie wracać, by poprawić sobie nastrój. Wybierasz humor francuski, brytyjski czy czeski? Klasykę czy coś bardziej współczesnego?
Anna Zaleska
21.04.2020

1. Allison Pearson, „Nie wiem, jak ona to robi” (wyd. Albatros) „Bridget Jones, której marzenia się spełniły” – tak pisano o tej powieści, gdy ukazała się w 2002 roku, stając się bestsellerem i punktem odniesienia dla milionów kobiet, które nie mają już czasu liczyć kalorii, bo usiłują pogodzić pracę na wysokim stanowisku z rolą matki i żony. W czasach gdy do naszych dwóch etatów często dochodzi jeszcze trzeci – nauczyciela (co oficjalnie nazywa się zdalnym nauczaniem), gdy chwilami mamy ochotę „usiąść i płakać”, Allison Pearson sprawi, że usiądziesz i będziesz się śmiała. Z matki, która o świcie deformuje kupione w sklepie babeczki, by wyglądały jak domowe (bo na przedszkolny kiermasz gotowe produkty przynoszą tylko Kobiety, Które Chodzą na Skróty). Z dobrotliwego męża, nie rozumiejącego, że świat to jedna wielka dżungla i zawsze jest ktoś, kto chce ci w firmie podebrać najlepszego klienta. Z krytycznej teściowej („Za bardzo szastacie pieniędzmi. Za moich czasów dziecko nie posiadało się ze szczęścia, jeśli dostało pomarańczę”). I mnóstwa innych postaci, które wydadzą się jakby znajome. Allison Pearson ma też niezwykłą zdolność formułowania spostrzeżeń, pod którymi miałoby się ochotę podpisać obiema rękami. Na przykład: dlaczego mężczyźni potrafią się cieszyć chwilą, podczas gdy my myślimy już, co będzie za dwa tygodnie we wtorek? No właśnie – dlaczego?     2. Marcel Pagnol, „Chwała mojego ojca. Zamek mojej matki” (wyd. Esprit)   Klasyka francuskiego humoru – książka pełna ciepła, empatii i nieszkodliwej ironii. Marcel Pagnol (1895-1974), francuski pisarz i reżyser, wspomina swoje dzieciństwo spędzane w małym miasteczku w Prowansji. Jego tata...

Czytaj dalej
Leonardo DiCaprio
Screen Youtube

Praca marzeń? Leonardo DiCaprio i Robert De Niro oferują rolę w filmie Scorsese!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Każdy z nas ma szansę zagrać w filmie Martina Scorsese obok takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Artyści zbierają w ten sposób pieniądze na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Spróbujecie swoich szans?
Sylwia Arlak
20.04.2020

Na taką okazję czekało wielu ludzi na całym świecie! Nie dość, że wybrany szczęśliwiec zagra w najnowszym filmie Martina Scorsese, to spotka się na planie z takimi gwiazdami jak Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Jakby tego było mało, czeka na niego jeszcze kolacja z ekipą i spacer po czerwonym dywanie podczas światowej premiery „Killers of the Flower Moon”. W pakiecie jest również bilet na samolot, dwie noce w hotelu, a także transport helikopterem do miejsca, w którym odbędą się zdjęcia i premiera produkcji. „ Robert i ja wystąpimy w nowym filmie Martina Scorsese, "Killers of the Flower Moon". Pragniemy wam zaoferować epizodyczną rolę, dzień na planie w towarzystwie naszej trójki oraz zaproszenie na premierę (…) Najbardziej wrażliwe i słabe jednostki potrzebują naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Prosimy was więc o wsparcie i pomoc w #AllinChallenge. Jeśli zastanawialiście, się jak to jest pracować ze wspaniałym Martinem Scorsese, Robertem De Niro i mną, to właśnie jest wasza szansa ” – napisał DiCaprio w poście na Instagramie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   We recently launched #AmericasFoodFund to help make sure every family in need gets access to food at this critical time. Our most vulnerable communities need our support now more than ever. That’s why we’re asking you to help us with the #AllinChallenge. If you’ve ever wondered what it’s like to be able to work with the great @martinscorsese_, Robert De Niro and myself, this is your chance. Robert and I are going to be starring in a new movie called Killers of the Flower Moon, directed by Martin Scorsese. We want to...

Czytaj dalej