Księżna Diana i Dodi Al-Fayed: kochankowie aż do śmierci
East News

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed: kochankowie aż do śmierci

Gdy się poznali, księżna Diana miała złamane serce. Dodi Al-Fayed szukał akceptacji i potwierdzenia własnej wartości. Połączył ich romans, ale czy w tej relacji była także miłość?
Kamila Geodecka
20.11.2020

Dodi Al-Fayed był ostatnim kochankiem księżnej Diany. Razem zginęli w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997, gdy szalony tłum fotoreporterów pędził za nimi w pogoni za kolejnym sensacyjnym zdjęciem. Kochankowie uciekali przed nimi z jednego z paryskich hoteli, w którym jedli wspólnie kolację. Pogoń dziennikarzy nie była dla nich niczym nowym. Paparazzi chcieli uczestniczyć w niemal każdej wspólnej chwili Diany i jej nowego partnera.

Mimo wszystko ten romans owiany jest wieloma tajemnicami, których nawet najwytrwalsi fotoreporterzy i dziennikarze śledczy nie będą już w stanie rozwiązać.

Książę Karol nawet po rozwodzie chciał mieć ostatnie zdanie

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed – początek romansu

Księżna Walii po raz pierwszy spotkała się z Dodim Al-Fayedem w 1986 roku na meczu polo. Wtedy jednak wciąż była żoną księcia Karola, ponadto właśnie zaczęła romansować  z oficerem Jamesem Hewittem. Na kolejne spotkanie przyszli kochankowie musieli czekać 6 lat – aż  do  jednej z premier filmowych w Londynie. Już wtedy miało coś zaiskrzyć między nimi, choć Al-Fayed był zaręczony.

Prawdopodobnie księżna Diana i Dodi Al-Fayed nigdy nie zostaliby kochankami, gdyby nie ojciec mężczyzny, który latem 1997 zaprosił Dianę na jego jacht i zaproponował towarzystwo młodego Dodiego. Miał powiedzieć księżnej, że ona i jej syn są dla siebie stworzeni. Związek Diany z chirurgiem Hasnatem Khanem zakończył się, była już także po oficjalnym rozwodzie z księciem Karolem. W tym trudnym dla niej czasie postanowiła przyjąć propozycję. Razem ze swoimi synami – księciem Harrym i Williamem –  wybrała się w podróż na południe Francji, gdzie spędziła wspaniały czas.

Doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że to ona ma kontrolę. Gdy Dodi przypadkowo upuścił na pokładzie owoce, Diana podniosła je i zaczęła nimi w niego rzucać. Rozpoczęła się gonitwa po jachcie wyglądająca jak zabawa dzieci, które poczuły wolność.

Czytaj także: Księżna Diana i James Hewitt. „Kochałam go, ale bardzo mnie zawiódł” – mówiła Diana o swoim kochanku

Romans i zabawa z mediami

W połowie sierpnia Diana po raz kolejny pojawiła się na jachcie – tym razem bez dzieci. Relacja z miliarderem miała rozkwitnąć, ale nie chodziło wyłącznie o uczucia. Jej nowa znajomość miała przynieść pewien skutek – wzbudzić zazdrość w byłym kochanku oraz prawdopodobnie największej miłości księżnej,  Hasnacie Khanie.

Niedługo po beztroskich chwilach spędzonych na jachcie wszystkie media zaczęły plotkować o nowym kochanku Diany. Po raz kolejny księżna wzbudziła sensację. Na pierwszych stronach gazet pojawiły się wspólne zdjęcia Diany oraz Dodiego Al-Fayeda, którzy w objęciach spędzali razem czas. Cel został osiągnięty, były partner zobaczył księżną bawiącą się z innym mężczyzną.

Ostatni związek księżnej Diany nie trwał długo, ale z pewnością był intensywny. Księżna igrała ze światem mediów, plotek i zdjęć. Niekiedy wodziła dziennikarzy za nos, obiecując im sensacje, innym razem przed nimi uciekała. Niektórzy mówili, że związek księżnej z miliarderem był tylko przelotnym wakacyjnym romansem, inni wierzyli w uczucie, które ich połączyło. Z pewnością jednak ta zakończona tragedią relacja miała coś dać zarówno księżnej, jak i Dodiemu Al-Fayedowi.

Miliarder z problemami i księżna po przejściach

Dodi Al-Fayed był przede wszystkim niedowartościowany oraz stłumiony przez swojego ojca – egipskiego miliardera. Podobno już od najmłodszych lat odczuwał presję z jego strony. Starał się być jak najgrzeczniejszym dzieckiem, łapczywie pragnąc pochwał od ojca. Ten podobno chciał dla syna jak najlepiej, finansował wszystkie jego zachcianki oraz obdarowywał go drogimi prezentami. Za jego plecami miał jednak mówić, że jego syn jest nieudacznikiem.

Tak trudna relacja z ojcem odbiła się na mężczyźnie, który nigdy nie czuł się dowartościowany. Być może właśnie dlatego młody Al-Fayed miał w swoim życiu tak wiele partnerek. Zazwyczaj były to kobiety piękne, popularne oraz z sukcesem na koncie. Mężczyzna zatrudnił nawet specjalistkę od wizerunku, która miała dbać o to, by każde spotkanie młodego miliardera z kolejną kochanką było odpowiednio sfotografowane. Dodi Al-Fayed został okrzyknięty lowelasem. W rzeczywistości miał jednak problemy z nawiązaniem jakiejkolwiek głębszej relacji.

Gdy Diana go poznała, była już rozwiedziona z księciem Karolem. Podobno to z Al-Feyadem celebrowała rocznicę rozwodu butelką szampana. W małżeństwie nigdy nie mogła znaleźć zrozumienia, miłości czy czułości. Młoda księżna zawsze musiała zabiegać o jakiekolwiek uczucie, a w zamian dostawała zwykle zawód, ból i zdradę.

Złamanym sercem skończyła się także jej relacja z kardiochirurgiem Hasnatem Khanem. Diana kochała go i być może po raz pierwszy czułą się w związku bezpieczna. Chciała nawet za niego wyjść oraz stworzyć normalną rodzinę. Niestety, gdy jest się księżną Dianą, bardzo trudno o normalność w życiu. Tego lekarz nie mógł znieść. Chciał żyć z dala od zgiełku i blasków fleszy. Para rozstała się. Diana przeżyła kolejny w życiu zawód.

Księżna Diana i  Dodi Al-Fayed – romans, miłość, przyjaźń

Zarówno Diana, jak i młody milioner poszukiwali akceptacji oraz uznania. Dodi Al-Fayed chciał za wszelką cenę udowodnić ojcu, że będzie kimś, więc wykorzystywał kolejne kobiety do zdobycia rozgłosu. Księżna Diana po tak trudnych doświadczeniach życiowych potrzebowała akceptacji i oparcia w kimś, kto ją zrozumie. Została sama z dziećmi, w samym środku skandali i plotek. Szukała także zemsty na byłym partnerze. Być może właśnie to połączyło ją z Dodim?

Spekulacji dotyczących ostatniego związku królowej ludzkich serc jest naprawdę wiele. Niektórzy mówią, że para była dla siebie głównie przyjaciółmi, którzy nawzajem się rozumieli i potrafili wspólnie świetnie się bawić. Inni sugerują, że był to jedynie przelotny wakacyjny romans, który skończyłby się wraz z nadejściem jesieni. Swoją wersję ma także Frank Gelli, zaprzyjaźniony ksiądz Diany, który powiedział, że księżna przyszła do niego i pytała o możliwość ślubu z Al-Fayedem, który był muzułmaninem.

Czytaj także: Księżna Diana i Hasnat Khan: „Pan cudowny” był miłością jej życia 

Księżna Diana i  Dodi Al-Fayed – wspólna śmierć

Pewni możemy być jedynie końca ich relacji. 31 sierpnia 1997 roku para jadła kolację w paryskim hotelu Ritz. Nagle przed restauracją zebrał się tłum reporterów spragniony kolejnych zdjęć księżnej Diany. Podobno ochroniarze, którzy pilnowali w tamtym dniu pary, nie byli przygotowani na takie zadanie. Kochankowie chcieli niezauważenie wymknąć się tylnym wyjściem, ale ochroniarze chcieli najpierw skonsultować to z ojcem Al-Fayeda.

Mężczyzna odrzekł, że tata wyraził już zgodę. Jak się później okazało, ojciec Dodiego nie rozmawiał z synem. W jednym z wywiadów powiedział także, że kazał zakochanej parze zostać w hotelu. Kochankowie jednak wyszli. Czy był to pierwszy raz, kiedy Dodi Al-Fayed sprzeciwił się swojemu ojcu? Być może.

O tym, co wydarzyło się później, dowiedział się cały świat. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, a wraz z nią Dodi Al-Fayed oraz ich kierowca. Ścigany przez fotoreporterów samochód uderzył w filar w trakcie przejazdu tunelem Pont de l'Alma w Paryżu.

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Księżna Diana i Hasnat Khan
East News

Księżna Diana i Hasnat Khan: „Pan cudowny” był miłością jej życia 

35-letnia księżna Diana chciała żyć z dala od światła reflektorów. Łudziła się, że z Hasnatem Khanem stworzy prawdziwy, normalny dom.
Sylwia Arlak
19.11.2020

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Księżna Diana poznała doktora Hasnata Khana w 1995 roku w szpitalu Royal Brompton w Londynie. Odwiedzała tam męża swojej terapeutki, który wracał do zdrowia po operacji serca. Zachwycała się postawną sylwetką lekarza i jego troskliwym spojrzeniem. „Odnalazłam spokój” — powiedziała jednemu ze swoich znajomych, kiedy zaczęła się spotykać z Hasnatem. „Dał mi wszystko, czego potrzebuję” — cytuje dalej jej słowa „Vanity Fair”. Miała nawet dla niego przezwisko: Natty. Kilka miesięcy później nazwała go „Panem cudownym”, a jej przyjaciele mówili, że był miłością jej życia. Ich romans trwał dwa lata.  Wielka miłość i zabawa z mediami  Po pierwszym spotkaniu księżniczka wracała do szpitala „prawie codziennie przez trzy tygodnie, tylko po to, żeby znów go zobaczyć” (czytamy w „The Guardian”). Z księciem Karolem rozstała się w 1992 roku, jeszcze zanim poznała Hasnata. Czekając na rozwód, mieszkała w Pałacu Kensington. Choć dorobek 36-letniego kardiochirurga był imponujący, Khan nie był typem mężczyzny, jakiego można byłoby spodziewać się po jednej z najsłynniejszych kobiet na świecie. Kamerdyner Diany, Paul Burell, mówił o tym w specjalnym programie ABC NEWS poświęconym ostatnim miesiącom życia księżnej: „To nieprawdopodobne, że ktoś taki został kochankiem księżnej. Nie jest wysportowany, nie jest przystojny ani nie jest bogaty. Więc co on takiego w sobie ma?”. Na to pytanie odpowiedział jeden z przyjaciół Diany w „Vanity Fair”: „To mężczyzna, który jest całkowicie bezinteresowny. Diana powiedziała mi, że nigdy nie spotkała kogoś takiego jak on”.  Księżna od początku dawała Khanowi do zrozumienia, że traktuje ich...

Czytaj dalej
Księżna Diana i James Hewitt
Rex Features/East News

Księżna Diana i James Hewitt. „Kochałam go, ale bardzo mnie zawiódł” – mówiła Diana o swoim kochanku

„Stare skrzypiące podłogi w sypialni opowiadały historię głośniej niż jakiekolwiek wyznanie”, mówił o romansie Diany i Jamesa Hewitta były ochroniarz księżnej.
Kamila Geodecka
18.11.2020

„W naszym małżeństwie zawsze były trzy osoby” – powiedziała księżna Diana w jednym z najsławniejszych wywiadów w historii BBC. Jej wyznań słuchały 23 miliony osób. Choć miała wtedy na myśli Camillę Parker Bowles, sama również wdawała się w romanse. Księżna Walii mówiła o swojej chorobie psychicznej, o bulimii, o próbach samobójczych. Po jej szczerych słowach wypowiedzianych w mediach rodzina królewska już nigdy nie była taka sama. Diana opowiadała też o swoich kochankach, pierwszy raz otwarcie przyznając się do romansów, o których media spekulowały już od lat. Wspomniała m.in. o Jamesie Hewitcie, u którego boku spędziła kilka lat. „Uwielbiałam go. Kochałam go. Ale bardzo mnie zawiódł” – wyznała brytyjskiemu dziennikarzowi. Księżna Diana i James Hewitt – początek znajomości Gdy się poznali, Diana od pięciu lat była żoną księcia Karola. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej wspólnie pokazywała się z mężem w telewizji i występowała w programie „In Public – In Private: The Prince and Princess of Wales”. Diana i Karol opowiadali o swojej miłości i życiu przepełnionym szczęściem. Pojawiali się razem na wszystkich oficjalnych wydarzeniach i uśmiechnięci pozowali przed fotoreporterami. Zawsze wtedy, gdy wymagał tego protokół, sprawiali wrażenie pary idealnej. W rzeczywistości książę Karol w rozmowach z przyjaciółmi wyznał, że ich małżeństwo jest skończone. Z Dianą nie łączyła go żadna intymność już od 1985 roku. Sam w 1986 roku wznowił swój romans z Camillą Parker Bowles i wyjechał z nią do Balmoral w Szkocji, zostawiając Dianę samą z dziećmi na 37 dni. James Hewitt służył wtedy w brytyjskiej armii. Gdy poznał księżną Dianę, miał 32 lata i pracował w The Household Cavalry,...

Czytaj dalej
Kristen Stewart zagra księżną Dianę
East news

Kristen Stewart zagra księżną Dianę! Widzowie krytykują: „Królową ludzkich serc zagra lodowa księżniczka?”

Kristen Stewart, aktorka znana z sagi „Zmierzch”, wcieli się w rolę tragicznie zmarłej księżnej Walii w nowym filmie „Spencer”.
Dorota Falkowska
18.06.2020

Kristen Stewart zagra księżną Dianę w nowym filmie biograficznym „Spencer” – jednak ten wybór nie spotkał się z zachwytem widzów. „To okropny pomysł – mówi dziennikarka, Tory Schulman w telewizji „Daily Blast Live”. – Nie dlatego, że Kristen jest złą aktorką: bo jest świetną aktorką, ale pamiętajmy, że księżna Diana nie bez przyczyny była nazywana „królową ludzkich serc”. Była ciepłą osobą, umiała z ludźmi wchodzić w relacje, tymczasem to jest ostatnia rzecz, jaką możemy powiedzieć o Kristen Stewart. Ludzie postrzegają ją jako tajemniczą, skrytą, tymczasem księżna Diana była dla nich jak otwarta księga. To tak jakby wybrać Jacka Nicholsona do roli świętego Mikołaja” – podsumowuje dziennikarka.  Reżyserem filmu „Spencer” jest Pablo Larraín, którego inny film biograficzny „Jackie” o Jacqueline Onassis Kennedy, z Natalie Portman w roli głównej, dostał trzy nominacje do Oscara. Scenariusz napisze Steven Knight („Locke”, „Peaky Blinders”). Start zdjęć zapowiedziany jest na początek 2021 r. Akcja nowej biografii o księżnej Dianie trwa zaledwie kilka dni – twórcy chcą pokazać, jak wyglądały ostatnie święta Bożego Narodzenia, jakie księżna Diana spędziła w królewskiej posiadłości w Norfolk. Właśnie wtedy Diana zrozumiała, że jej małżeństwo z księciem Karolem dobiegło końca i podjęła decyzję o rozwodzie. – Wszyscy dobrze znamy historię Diany i nie musimy wchodzić w nią po raz kolejny. Dlatego w „Spencer”  chcę pokazać jej intymny prychologiczny portret – powiedział reżyser Pablo Larrain. Dla Kristen Stewart rola księżnej Diany to kolejna rola biograficzna. W ubiegłym roku w filmie...

Czytaj dalej
The Crown Netflix
Księżna Diana (Emma Corrin). Fot. materiały prasowe

Księżna Diana, Margaret Thatcher i królowa Elżbieta. 4. sezon „The Crown” to starcie gigantek

Polityczny pojedynek Margaret Thatcher i królowej Elżbiety oraz nieszczęśliwe małżeństwo księżnej Diany z księciem Karolem – długo czekałyśmy na czwarty sezon „The Crown”. I było warto!
Magdalena Żakowska
14.11.2020

Trzeci sezon „The Crown” rozczarował chyba wszystkich. Serial przechodził coś w rodzaju kryzysu wieku średniego – oglądaliśmy pogrążoną w impasie Wielką Brytanię oczami bohaterów, którzy sami borykali się z emocjonalnym wyczerpaniem. Była fantastyczna kreacja Olivii Colman w roli królowej Elżbiety, ale brakowało tego, za co tak kochamy „The Crown” – wglądu w kulisy życia kolejnych legend XX-wiecznej historii Wielkiej Brytanii. Pod tym względem czwarty sezon jest najlepszy ze wszystkich. Już w pierwszym odcinku Margaret Thatcher (Gillian Anderson) zostaje pierwszą kobietą premier Wielkiej Brytanii , a książę Karol (Josh O'Connor) spotyka 16-letnią Dianę Spencer (Emma Corrin). A potem jest już jak w filmach Hitchcocka! Diana i Thatcher, czyli dwa w jednym Co prawda w rzeczywistości książę Karol i Diana spotkali się po raz pierwszy w 1977 roku, a Thatcher została premierem dopiero dwa lata później, ale twórcy serialu zdecydowali się na ten fałsz w słusznym celu. Chcieli, żebyśmy od początku oglądali te dwa najważniejsze wątki sezonu równolegle. Oto dwie postępujące katastrofy: krótkie zaloty i szybkie zaręczyny Karola i Diany przygotowały grunt pod burzliwe małżeństwo, które przebiega w cieniu twardych rządów Thatcher. Co prawda dziedzictwo pani premier poznajemy głównie w jej relacji z królową Elżbietą, ale postać Thatcher jest na tyle ważna, że w kilku odcinkach opuszczamy komnaty pałacowe, aby przyjrzeć się temu, co bezduszne plany oszczędnościowe Thatcher i jej kosztowna wojna z Argentyną o Falklandy wyrządziły krajowi. W efekcie powstał porywający sezon, w którym dostajemy dwa w jednym – wgląd w największy skandal na dworze królewskim i kulisy rządów chyba najbardziej kontrowersyjnego premiera tego kraju w minionym...

Czytaj dalej