Jesienny wieczór z książką? Oto pozycje na każdy nastrój. Jedną z nich szczególnie polecamy!

Coraz dłuższe wieczory to idealny czas, by usiąść z książką w wygodnym fotelu i na godzinę lub kilka zanurzyć się w całkiem innym świecie. Jakim? To zależy od nastroju, bo czasem chcemy pocieszenia i nadziei, innym razem wolimy intrygującą zagadkę, a jeszcze kiedy indziej z rozkoszą zanurzamy się w świecie romantycznej miłości i pikantnego seksu.
Materiał partnera
24.09.2020

Na coraz chłodniejszą jesień gorąco polecamy powieści Wydawnictwa Szara Godzina, specjalizującego się w pełnych emocji, wzruszających powieściach dla kobiet. Znajdziesz tu książkę na każdy nastrój!  

Lektura, która doda otuchy

Najbardziej przypadła nam do gustu powieść Wioletty Piaseckiej „Przyjdzie pora na miłość”. Sięgnij po nią, jeśli potrzebujesz otuchy i motywacji, potrzebujesz wziąć swoje życie za rogi albo po prostu kochasz pasjonujące, dobrze opowiedziane historie. 

Książka zaczyna się tak: „Nie mogła złapać tchu. Miała dość tego domu. I tej sukienki”. Intrygująco, prawda? Moment, gdy mówimy „Dość!”, jest na ogół nie tylko zapowiedzią wielkich zmian, ale i oznaką determinacji, z jaką stawiamy czoła rzeczywistości. Bohaterkom tej powieści zdecydowanie determinacji nie brakuje. Choć ich świat właśnie się zawalił, nie zamierzają się poddawać. Joanna, Magda i Zuzanna to młode kobiety, właściwie jeszcze dziewczyny, które zderzają się z brutalnością dorosłego życia. Każda z nich jest inna i żyje w innej rzeczywistości. Poza wielką, prawdziwą przyjaźnią łączy je to, że muszą zmierzyć się z czymś, co je przerasta: zdradą wieloletniego partnera, straszną chorobą, nienawiścią otoczenia…  Są na dnie, ale na szczęście mają siebie nawzajem. Czy poza przyjaźnią los przyniesie im coś jeszcze? Czy zdołają się podnieść po bolesnym upadku i wygrać walkę o własne szczęście?

Przyjdzie pogoda na miłość
mat. prasowe

„Emocjonalny rollercoaster. Bezcenna przyjaźń, wyczekana miłość, gejzer emocji’” – tak o książce „Przyjdzie pogoda na miłość” Wioletty Piaseckiej napisała Agnieszka Lis, a my dodamy tylko: zanim ją otworzysz, zaparz sobie pachnącą herbatę, bo później nie zdołasz przerwać czytania nawet na chwilę.   Powieść będzie miała premierę 30 września.

„Przyjdzie pogoda na miłość” to pierwsza powieść dla dorosłych autorstwa Wioletty Piaseckiej, która dotąd znana była jako autorka książek dla dzieci, a także scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych. 

Wioletta Piasecka
mat. prasowe

Po jakie książki warto jeszcze sięgnąć tej jesieni?

Lubisz intrygujące zagadki? Spodoba ci się „Na tej samej ziemi” Katarzyny Kieleckiej, druga część książki „Pod tym samym niebem” – opowieść, w której przeszłość splata się z teraźniejszością, a tęsknota z nadzieją. Wszystko to dzieje się za sprawą zagadkowego listu, który prowadzi do skrytej w górach rodzinnej tajemnicy, a także losu, który szykuje bohaterkom przewrotne niespodzianki… Książka jest już dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.  

Na tej samej ziemi
mat. prasowe

Szukasz książki dającej nadzieję i przenoszącej do krainy krystalicznie czystych jezior, ukwieconych polan, rozgwieżdżonego nieba i dzikich koni? Sięgnij po „Szlak Srebrnych Mgieł” Joanny Tekieli –  opowieść o wielkiej miłości, ogromnym bólu, który towarzyszy jej stracie oraz o odwadze, która jest potrzebna, by odbudować życie na zgliszczach. Powieść będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych od 7 października. 

Szlak srebrnych mgieł
mat. prasowe

Masz ochotę na krótką podróż do krainy niewiarygodnego luksusu, romantycznych uniesień i odważnego seksu?  Spodoba ci się „Sekret bodyguarda” Marty Maciejewskiej  – romans erotyczny rozgrywający się w pełnym tajemnic świecie pięknych i bogatych ludzi, którzy marzą o wielkiej miłości i równie wielkiej rozkoszy. Premiera książki jest zaplanowana na 28 września. 

Sekrety bodyguarda
mat. prasowe

Wolisz pozostać bliżej prawdziwego życia i spraw, które są naprawdę ważne? „Epizody z życia mojej mamy” Iwony Żytkowiak to poruszająca opowieść o zwyczajnej – ale jednak nie do końca – codzienności matki, snuta przez jej syna. Miłość i rozczarowanie, nadzieja i znużenie, smutek i radość… Krótko mówiąc, samo życie. W księgarniach od 7 października.  

Epizody z życia mojej mamy
mat. prasowe

Materiał powstał z udziałem wydawnictwa Szara Godzina

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Meryl Streep
Getty Images

Meryl Streep: „Pracuj ciężko, podbijaj świat, ale sama ugotuj zupę – to moje życiowe motto”.

Meryl Streep ma na swoim koncie 21 nominacji do Oscara! Konkurować z nią nie może nawet Jack Nicholson z 12 nominacjami. Kiedy odbierała Oscara za „Żelazną Damę”, powiedziała, że wszystko, co ceni najbardziej, dostała od męża: dzieci, rodzinę, prywatność.
Magdalena Żakowska
10.09.2020

Żyje z dala od Hollywood. Nie musimy ekscytować się plotkami z jej życia, by o niej pamiętać, wystarczą role: od „Kochanicy Francuza” do „Pożegnania z Afryką”, od „Wyboru Zofii” do „Mamma Mia!”. Wszyscy ją kochają i podziwiają. Meryl Streep – co to za fenomen? Ja jestem Pan, Bóg twój, stwórca nieba i ziemi. Stworzyłem ocean i niebo, słońce i gwiazdy. Jedną z tych gwiazd jest Meryl Streep, której pracę podziwiasz od czasu »Łowcy jeleni«. Ale nie wolno ci zapominać, że jej praca (granie w filmach) nie byłaby możliwa bez mojej pracy (stworzenia wszechświata)”. Tak zaczyna się nowy, uaktualniony o pojawienie się na świecie Meryl Streep, dekalog stworzony przez magazyn „New Yorker”. Nawet Pan Bóg zazdrości jej talentu i sławy! I nie można mieć do Boga pretensji, w końcu Meryl Streep to największa aktorka naszych czasów. Nie tylko dlatego, że ma na koncie 21 nominacji do Oscara i trzy zdobyte statuetki, rekordowe 32 nominacje do Złotego Globów i osiem zwycięstw. W ciągu 40 lat filmowej kariery grała u większości najlepszych reżyserów, a partnerowali jej znakomici aktorzy. Ale to, co ją wyróżnia spośród innych gwiazd kina, to jej niezwykły status. W wieku 72 lat wciąż prowadzi aktywne, pełne sukcesów życie zawodowe, ma czwórkę dzieci, a od 40 lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Jest pewna siebie, ale nie zarozumiała, sławna, ale skromna.  Meryl Strep: druga po Grecie Garbo Na firmamencie gwiazd można ją porównać z Catherine Deneuve czy Isabelle Huppert. Ale we Francji wielkie aktorki traktowane są jak skarby narodowe, z szacunkiem i delikatnością. Zarówno Huppert, jak i Deneuve zręcznie poruszają się między dużymi produkcjami i kinem artystycznym, między rolami ważnymi i błahymi, a ich wybory nie są...

Czytaj dalej