Kelly Preston nie wierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia. Póki nie spotkała Johna Travolty
East News

Kelly Preston nie wierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia. Póki nie spotkała Johna Travolty

John Travolta i Kelly Preston przez niemal 30 lat byli ukochaną parą Hollywood. Ale ich uczucie, nieraz wystawiane na próby, nigdy nie przypominało scenariusza filmu romantycznego.
Sylwia Arlak
13.07.2020

Byli ze sobą prawie 30 lat, na dobre i na złe – a w ich związku nie brakowało ani tego pierwszego, ani drugiego. Byli jednym z najdłuższych i najbardziej kochających się małżeństw w Hollywood. Rozłączyła ich dopiero śmierć: Kelly Preston, żona Johna Travolty zmarła w niedzielę 12 lipca po dwuletniej chorobie. Miała 57 lat. Ponad połowę życia spędziła z jednym mężczyzną. 

„Z rozdartym sercem informuję o śmierci mojej pięknej żony, Kelly, która przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Walczyła odważnie, czerpała wsparcie z miłości bliskich. Potrzebuję teraz czasu, by pobyć z moimi dziećmi, które właśnie straciły matkę. Wybaczcie, jeśli przez jakiś czas będziemy nieobecni” – napisał na Instagramie John Travolta.

Książę Karol nawet po rozwodzie chciał mieć ostatnie zdanie

Jak grom z jasnego nieba

John Travolta i Kelly Preston poznali się na planie komedii „Eksperci” w 1989 roku. Dla niego to była miłość od pierwszego wejrzenia, Kelly uwierzyła mu – i zakochała się w nim – dużo później. Chociaż wszyscy znajomi byli przekonani, że między nimi jest chemia, oni sami byli ostrożni. Oboje mieli za sobą nieudane związki i przeżyli tragedie miłosne. 

Po raz pierwszy w życiu Kelly Preston wyszła za mąż w 1985 r. za Kevina Gaga, ale ich burzliwe małżeństwo trwało zaledwie dwa lata. „Byłam z niewłaściwą osobą”  — mówiła w jednym z wywiadów. Potem związała się z George'em Clooneyem, a następnie zaręczyła się z Charliem Sheenem.

Travolta też miał na koncie kilka związków. Najpoważniejszy z nich stworzył z Diane Hyland, którą poznał na planie filmu „Chłopiec w plastikowej bańce” w 1976 roku. Aktorka grała w nim matkę Travolty. Była od niego starsza o 18 lat. Mieli obsesję na swoim punkcie, ale ich szczęście trwało zaledwie rok. Na początku 1977 r. u Hyland zdiagnozowano raka piersi. 22-letni wówczas Travolta spędził z nią ostatnie chwile. 41-latka umarła jego w ramionach.

Kiedy się spotkali po raz pierwszy, Kelly była długowłosą blondynką, miała zaledwie 27 lat. Travolta, o osiem lat od niej starszy, miał już za sobą występ w „Gorączce sobotniej nocy” i „Grease”. Był otoczony fankami,  był bożyszczem młodych chłopców, którzy ubierali się jak Travolta, czesali i tańczyli jak on. Ale  przy Kelly Travolta czuł się onieśmielony jak uczniak – to on zabiegał o nią, a nie odwrotnie. Poprosił ją o rękę w ostatni dzień roku. Znali się zaledwie kilka miesięcy. 

„John jest zdecydowanie najlepszym facetem, z jakim kiedykolwiek byłam. Miałam już dość bad boyów. Chciałam się śmiać. A John i ja śmiejemy się z tych samych rzeczy. Nasi najlepsi przyjaciele twierdzą, że jesteśmy tą samą osobą” — mówiła Kelly Preston. 

Jej rodzina również była zachwycona. Matka aktorki cieszyła się, że ta wybrała w końcu „miłego, kochającego i uczciwego” gościa. „Po prostu dziękuję Bogu. Ona właśnie tego chce i tego potrzebuje” — powiedziała kiedyś.

Ślub Travolty i Preston odbył się w 1991 roku w Paryżu. Skromną, niezapowiadaną ceremonię odprawiał scjentolog (oboje byli wyznawcami tego ruchu). Niedługo później zdecydowali się na kolejną ceremonię, tym razem z większą pompą i na Florydzie. Para chętnie dzieliła się swoim szczęściem. „Planujemy mieć dzieci. Próbujemy już teraz” — mówiła Preston.

Szczęście i rodzinny dramat

Pierwsze dziecko pary Preston-Travolta (chłopiec, któremu nadali imię Jett) przyszło na świat w 1992 roku. W 2000 roku urodziła się córka pary Ella Bleu. Wydawało im się, że mieli wszystko. Do czasu. W 2009 roku, podczas rodzinnych wakacji na Bahamach, doszło do tragicznego wypadku. Ich 16-letni syn uderzył głową o brzeg wanny w trakcie jednego z ataków epilepsji. „John i Jett byli ze sobą bardzo blisko. Zawsze mi mówił, że jest szczęśliwy, dopóki jego dzieci są szczęśliwe. Jest załamany. Nie ma nic gorszego niż pochować własnego dziecko” — wyznał wówczas prawnik rodziny Travoltów, Mike Ossi.

Aktorowi wielokrotnie zarzucano, że to on przyczynił się do śmierci syna. Mówiono, że gdyby nie związek z Kościołem scjentologicznym, zamiast skupiać się na znachorskich metodach, postawiłby na profesjonalne leczenie syna –  do dziś właściwie nie wiadomo, na co chorował Jett: podejrzewano m.in. autyzm albo chorobę Kawasakiego. Po śmierci Jetta Travolta rozważał porzucenie kariery filmowej, chciał się wycofać z życia publicznego.

„Mówi się, że najtrudniejszym doświadczeniem w życiu jest strata rodzica. Teraz mogę powiedzieć, że to nieprawda. Najtrudniejszą rzeczą jest utrata dziecka – ktoś, kogo wychowywałeś i obserwowałeś, jak dorasta. Uczyłeś mówić i chodzić, pokazałeś, jak kochać. Dzięki niemu w moim życiu gościła radość. Był dla mnie wszystkim. Przez 16 lat, gdy byłem jego ojcem, nauczyłem się, czym jest miłość bezwarunkowa [...] Nauczyłem się, aby żyć i kochać tak jakby to był twój ostatni dzień. Wykorzystajcie swoją szansę. Powiedzcie swoim najbliższym, że ich kochacie. Życie warte jest tego, aby je przeżyć” — zwracał się do swoich fanów Travolta. 

Para otrząsnęła się z tragedii, dopiero gdy w 2010 roku na świat przyszło ich trzecie dziecko, syn Benjamin. W jednym z wywiadów Travolta mówił, że w domu znowu zapanowała radość.

Związek wystawiany na próby

Ale małżeństwo słynnych aktorów przez lata było wystawiane na próby. Travolta kilka razy był oskarżany, głównie przez młodych mężczyzn, o molestowanie seksualne. Masażyści z luksusowych SPA opowiadali, że aktor składał im niemoralne propozycje, próbował dotykać. Dwóch mężczyzn pozwało aktora za „napaść i pobicie” w hotelu Beverly Hills w i hotelu w Atlancie. Prawnik aktora udowodnił, że mężczyźni wymyślili tę historię, ale niesmak u części fanów aktora pozostał. Pilot Doug Gotterb twierdził zaś, że on i Travolta mieli romans, gdy ten pracował dla aktora.

Preston wierzyła w niewinność męża. Uważała, że bolesne oskarżenia to nic innego, jak próba zdobycia pieniędzy i uwagi kosztem jej rodziny. Ufała mu bezgranicznie, on zresztą jej również. Rzadko się kłócili (oboje źle znosili sprzeczki) i podobnie oceniali większość sytuacji. Zdarzało się, że kończyli swoje zdania. Ale jak w każdym małżeństwie i oni miewali gorsze chwile.

Preston przyznała, że dobre małżeństwo wymaga czasu i pracy. „Związaliśmy się z odpowiednią osobą, byliśmy wobec siebie uczciwi i co by się nie działo, rozmawialiśmy. Związek nikomu się nie przytrafia. Trzeba nad nim nieustannie pracować. Ale trzeba też umieć wspólnie się bawić. I my to właśnie robimy” — przyznała aktorka w wywiadzie dla tygodnika „Us Weekly”. Jej mąż podkreślał, że ważne, by zawsze mieć czas tylko dla siebie i odpowiednio reagować na potrzeby drugiej osoby. „Tajemnica naszego małżeństwa? Dbamy o siebie i chronimy nasz związek” — tłumaczył aktor. W przeciwieństwie do wielu innych par z Hollywood oni nie zazdrościli sobie sukcesów. Poza filmem „Eksperci” z 1989 roku para wystąpiła razem również w produkcji „Old Dogs” i mafijnym dramacie „Gotti”.  

Dobry i zły glina

Uzupełniali się, jako rodzice. Preston przyznała, że to jej przypadła rola „złego gliny”. Jeśli dzieci miały ochotę na lody o północy, tata biegł do lodówki i natychmiast spełniał ich zachciankę. Mama z groźną miną wkładała lody z powrotem do lodówki. Travolta wiedział, że jego żona wkroczy w odpowiednim czasie, więc nie miał wyrzutów sumienia.

We wrześniu 2019 r. para świętowała 28. rocznicę ślubu. „Szczęśliwa rocznica dla mojej cudownej żony" — napisał aktor na Instagramie, a jego żona nie pozostała mu dłużna. „Do mojego najdroższego Johnny'ego, najwspanialszego mężczyzny, jakiego znam. Dałeś mi nadzieję, kiedy byłam zagubiona, kochałeś mnie cierpliwie i bezwarunkowo. Rozśmieszałeś mocniej niż jakikolwiek inny człowiek. Dzieliliśmy najpiękniejsze i najgorsze chwile [...] Wiem, że z tobą wszystko będzie dobrze, bez względu na to, co się stanie” — pisała zaledwie pół roku temu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many.  My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while.  But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love,  JT

Post udostępniony przez John Travolta (@johntravolta)

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Leonardo DiCaprio
Screen Youtube

Praca marzeń? Leonardo DiCaprio i Robert De Niro oferują rolę w filmie Scorsese!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Każdy z nas ma szansę zagrać w filmie Martina Scorsese obok takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Artyści zbierają w ten sposób pieniądze na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Spróbujecie swoich szans?
Sylwia Arlak
20.04.2020

Na taką okazję czekało wielu ludzi na całym świecie! Nie dość, że wybrany szczęśliwiec zagra w najnowszym filmie Martina Scorsese, to spotka się na planie z takimi gwiazdami jak Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Jakby tego było mało, czeka na niego jeszcze kolacja z ekipą i spacer po czerwonym dywanie podczas światowej premiery „Killers of the Flower Moon”. W pakiecie jest również bilet na samolot, dwie noce w hotelu, a także transport helikopterem do miejsca, w którym odbędą się zdjęcia i premiera produkcji. „ Robert i ja wystąpimy w nowym filmie Martina Scorsese, "Killers of the Flower Moon". Pragniemy wam zaoferować epizodyczną rolę, dzień na planie w towarzystwie naszej trójki oraz zaproszenie na premierę (…) Najbardziej wrażliwe i słabe jednostki potrzebują naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Prosimy was więc o wsparcie i pomoc w #AllinChallenge. Jeśli zastanawialiście, się jak to jest pracować ze wspaniałym Martinem Scorsese, Robertem De Niro i mną, to właśnie jest wasza szansa ” – napisał DiCaprio w poście na Instagramie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   We recently launched #AmericasFoodFund to help make sure every family in need gets access to food at this critical time. Our most vulnerable communities need our support now more than ever. That’s why we’re asking you to help us with the #AllinChallenge. If you’ve ever wondered what it’s like to be able to work with the great @martinscorsese_, Robert De Niro and myself, this is your chance. Robert and I are going to be starring in a new movie called Killers of the Flower Moon, directed by Martin Scorsese. We want to...

Czytaj dalej
Ellen
Screen Youtube

#Zostańwdomu w Hollywood – sprawdzamy co robią światowe gwiazdy w czasie pandemii

Znana z ciętego języka, Ellen Degeneres porównała kwarantannę do więzienia, czym wywołała niemałe kontrowersje wśród swoich fanów. Arnold Schwarzenegger zachęcał do pozostania w domach i pokazał, jak prawidłowo myć ręce, a Gal Gadot śpiewała „Imagine” Lennona. Jak gwiazdy spędzają teraz czas?
Sylwia Arlak
16.04.2020

Pandemia koronawirusa nie ominęła świata filmu i show-biznesu. Ale to nie oznacza, że gwiazdy przestały kontaktować się ze swoimi fanami. Wręcz przeciwnie, w ostatnim czasie osoby z pierwszych stron gazet stały się mocno aktywne. I tak dla przykładu autorka satyrycznego show, Ellen Degeneres wywołała kontrowersje, porównując kwarantannę do więzienia. "Koronawirus, jak więzienie" Prowadząca „The Ellen DeGeneres Show” zdecydowała się nagrywać kolejne odcinki programu w swoim domu, bez udziału publiczności. „Kwarantanna domowa jest jak przebywanie w więzieniu. Głównie dlatego, że noszę te same ubrania od 10 dni i wszyscy wokół są homoseksualni” – powiedziała Ellen w pierwszym odcinku nowej odsłony show. Żart showmenki nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Część fanów zarzuciła jej, że jest oderwana od rzeczywistości i nie musi borykać się z prawdziwymi problemami jak np. utrata pracy. Śpiewać każdy może? Co ciekawe skrytykowana została także aktorka Gal Gadot i inne gwiazdy Hollywood (m.in. Natalie Portman, Sia, Zoe Kravitz i Amy Adams), które wzięły udział w oryginalnym projekcie. Za pośrednictwem Instagrama wspólnie – choć oczywiście każdy siedząc w swoim domu – wykonali piosenkę „Imagine” z repertuaru Johna Lennona. „ Dzień szósty samoizolacji. Te ostatnie dni sprawiły, że popadłam filozoficzny nastrój. Koronawirus wpłynął na cały świat. Na wszystkich, niezależnie od profesji i miejsca pochodzenia. Wszyscy musimy z nim walczyć. W Internecie natknęłam się na nagranie Włocha, który grał na trąbce na balkonie swojego mieszkania dla wszystkich sąsiadów zamkniętych w domach. Wykonał 'Imagine', a w tym nagraniu było coś potężnego i czystego”  – tłumaczyła Gadot. Część...

Czytaj dalej
wiosna-lato 2020 moda Women + Waves x H&M surfing ocean sustainability
mat. prasowe

Łap falę z H&M. Kostiumy kąpielowe nie tylko dla surferek!

Od jakiegoś czasu nie marzymy już o roli dziewczyny surfera, ale same chcemy pływać na desce. Nowa kolekcja H&M to stroje kąpielowe, pianki oraz plażowe akcesoria stworzone we współpracy z kolektywem Woman + Waves.
Zuzanna Szustakiewicz
10.06.2020

Styl bycia i kultura surferów fascynują mnie od dawna. Marzę o tym, by znaleźć się na desce i złapać falę. W tym roku postanowiłam się odważyć i wspólnie z przyjaciółkami planujemy wypad na kilkudniowy kurs surfingu. Chcemy poczuć się wolne i silne, jesteśmy przekonane, że właśnie taką moc ma w sobie pływanie na desce. I wierzcie mi lub nie, ale jednym z ważniejszych aspektów i intensywnie omawianych kwestii związanych z naszą dziewczyńską wyprawą na surfing jest outfit. Dziękuję za tę kolekcję, bo teraz już wiem, w czym zacznę realizować swoje surferskie marzenia. Surfing tylko dla dziewczyn! W wieku 16 lat Rachel Murphy poszła na kurs przygotowujący do pracy ratownika. Przez tydzień mieszkała w zdezelowanej przyczepie na plaży w malutkim surferskim miasteczku w Kornwalii. Tak odkryła swoje powołanie. Od tej pory wszystko, co robi w życiu, związane jest z wodą i pływaniem. Rachel przez wiele lat jeździła po świecie i surfowała. Przy okazji zauważyła, jak mało dziewczyn pojawia się w line-upie (czyli czeka w kolejce do fali) i wpadła na pomysł, by w rodzinnej Kornwalii zorganizować surferską społeczności tylko dla dziewczyn. Chodziło o to, by się wspierać i uczyć bez ograniczeń wynikających z wieku czy poziomu umiejętności. I tak w 2017 roku powstało Woman + Waves, które dzisiaj organizuje lekcje, kursy i wyjazdy dla kobiet. „Gdy widzę jak wiele kobiet, dzięki Woman + Waves, zmieniło swoje życie na lepsze, czy to jeśli chodzi o pewność siebie, styl życia czy zdrowie psychiczne to jestem bardzo dumna i szczęśliwa” mówi Rachel. Z miłości do oceanu! Oprócz nauki pływania kolektyw Woman + Waves organizuje akcje czyszczenia plaż i stara się edukować i inspirować innych do dbania o to, by ocean był czysty i bezpieczny. „Czuję, że jako surferzy jesteśmy głosem...

Czytaj dalej
Swatch x You Jan Bajtlik wiosna-lato 2020 zegarek
mat. prasowe

Zrób sobie zegarek z grafiką Jana Bajtlika!

W ramach Swatch Art Week możesz skorzystać z dwóch grafik polskiego artysty, który na co dzień projektuje dla Hermès i stworzyć swój bajecznie kolorowy zegarek.
Zuzanna Szustakiewicz
09.06.2020

Jego portfolio mogłoby mu pozazdrościć wielu starszych kolegów. Jak na swój młody wiek Jan Bajtlik zrobił już bardzo dużo. Jego grafiki znajdziemy na najbardziej znanych jedwabnych szalach Hermès oraz na dziecięcej karcie dań w londyńskim Tate Modern. Teraz można je mieć także na swoim nadgarstku, czyli na zegarku.   Jan Bajtlik dla Art Week Swatch   Każdego miesiąca marka Swatch prezentuje efekty swojej współpracy z artystami, którzy specjalnie dla projektu Swatch X You tworzą wyjątkowe motywy w swoim unikalnym stylu. Jan Bajtlik stworzył dla marki Swatch dwa projekty: „Typo” i „Blue”. Pierwszy to zabawa z literami wyobrażonymi jako części mechanizmu zegarka. Ten labirynt kolorowych kształtów zawiera wszystkie litery alfabetu , możesz więc wybrać ulubioną literę, która będzie gwiazdą na tarczy zegarka.   Pomysł na drugi motyw: „Blue” wywodzi się z serii wielkoformatowych obrazów „Jardin Particulier”. Odkrywając naturę na nowo, Jan bawi się percepcją — charakterystyczne dla niego uproszczone sylwetki roślin przycięte do kształtu zegarka tworzą niezwykłe abstrakcyjne wzory. Każdy z projektów w ramach Art Week dostępny jest tylko przez tydzień , więc nie przegap szansy na stworzenie swojego zegarka. Z grafik Jana Bajtlika skorzystasz tylko do piątku 12 czerwca. Wejdź na stronę https://shop.swatch.com i szukaj Swatch x You w zakładce Kolekcje lub od razu przejdź do zakładki Personalizacja. Cena zegarka to 510 zł   Jan Bajtlik multiartysta   Ja na twórczość Jana Bajtlika natknęłam się dzięki moim dzieciom. Bo zanim w 2016 roku ten zdolny chłopak zaczął projektować dla francuskiego domu mody Hermès, zawitał na półkę z książkami moich dzieci jako autor ukochanego Auta i...

Czytaj dalej