John Kennedy Jr. i Carolyn Bessette: była jedyną kobietą, o którą musiał się starać
East News

John Kennedy Jr. i Carolyn Bessette: była jedyną kobietą, o którą musiał się starać

Od sekretnej ceremonii ślubnej do katastrofy lotniczej w 1999 roku. O związku Johna Kennedy’ego Jr. i Carolyn Bessette wciąż krążą legendy.
Sylwia Arlak
29.03.2021

Pomimo ogromnego zainteresowania opinii publicznej John Kennedy Jr. i Carolyn Bessette zdołali utrzymać swój ślub w tajemnicy. 21 września 1996 roku powiedzieli sobie „tak” w kościele na wyspie Cumberland Island u wybrzeży Georgii. Panna młoda miała na sobie prostą białą suknię od Narciso Rodrigueza (która przyniosła projektantowi wielką sławę), a pan młody nie mógł oderwać od niej wzroku.

Książę Karol nawet po rozwodzie chciał mieć ostatnie zdanie

John Kennedy Jr. od razu wiedział, że Carolyn Bessette to ta jedyna

Przez niemal dwie dekady w mediach można było znaleźć tylko jeden ślad z uroczystości: zdjęcie Johna Kennedy'ego, na którym całuje dłoń rozpromienionej małżonki. Dopiero po latach światło dzienne ujrzał film nagrany przez jednego z gości weselnych. „Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Carolyn zmieniła moje życie” – mówi w nim John Kennedy Jr.

Jako syn byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego i Jackie Kennedy John Kennedy Jr dorastał w blasku reflektorów. Media rozpisywały się o jego kolejnych romansach z gwiazdami, m.in. z Sarah Jessicą Parker, Madonną i Daryl Hannah. Blondwłosa Carolyn Bessette od razu wpadła mu w oko.

Czytaj też: Ta miłość wyniosła Judy Garland na sam szczyt i ściągnęła na dno

Bała się, że małżeństwo całkowicie zmieni jej życie

Nie jest jasne, jak się poznali. Jedni donoszą, że wpadli na siebie, biegając w 1990 roku po Central Parku. Inni, że byli na jednej imprezie w 1994 roku. Przyjaciel pary, Gustavo Paredes, w rozmowie z magazynem „People” mówił z kolei, że poznali się w showroomie Calvina Kleine’a, gdzie Carolyn Bessette pracowała jako specjalistka od reklamy. John Kennedy Jr. miał kilkukrotnie zaprosić ją na randkę, ale za każdym razem konsekwentnie odmawiała. „Nie sądził, że mówiła poważnie. Nie mógł uwierzyć, że mu odmówiła. Nigdy wcześniej mu się to nie zdarzyło” – wspominał Gustavo Paredes. Młody Kennedy wciąż szukał wymówek, żeby wrócić do salonu i w końcu dopiął swego.

Gdy zostali parą, Carolyn Bessette stała się jedną z najbardziej znanych kobiet w Ameryce. W 1995 roku John Kennedy oświadczył się swojej wybrance. Podarował jej pierścionek z szafirem i brylantem (wzorowany na biżuterii, którą niegdyś nosiła jego matka), ale Carolyn Bessette znowu miała wątpliwości. Martwiła się, że małżeństwo całkowicie zmieni jej życie.

Nie czuła się swobodnie w towarzystwie klanu Kennedych i z trudem znosiła zainteresowanie prasy. Czuła się osaczona, odmawiała udzielania wywiadów. Nie potrafiła zrozumieć, dlaczego dziennikarze nazywają ją „lodową księżniczką”, „niewystarczająco dobrą” dla kogoś z rodu Kennedy’ego. Miłość jednak zwyciężyła. Po trzech tygodniach przyjęła oświadczyny.

Czytaj też: Grace Kelly i książę Rainier: bajkowy ślub i tragiczny koniec

Krótkie małżeństwo przerwał tragiczny wypadek

Uchodzili za parę idealną, ale w kuluarach mówiło się, że choć są w sobie bardzo zakochani, często między nimi iskrzy. „John potrzebował kogoś, kto czasem mu się sprzeciwi, a Carolyn właśnie taka była. Kochał ją, a ona jego. Doprowadzali się wzajemnie do szaleństwa” – pisała w „Vanity Fair” Carole Radziwill, dziennikarka i żona Johna Anthony’ego Radziwilla (syna księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła i Caroline Lee Bouvier, siostry Jacqueline Kennedy Onassis). Coraz częściej i coraz głośniej mówiło się o konfliktach pary, a nawet o rozwodzie. Plotkowano, że nie byli zgodni co do posiadania dzieci.

Ich historię miłosną przerwał tragiczny wypadek z 16 lipca 1999 roku. Małżeństwo (i siostra Carolyn Bessette, Lauren Bessette) zginęło w katastrofie lotniczej. John Kennedy Jr., który sterował maszyną, najprawdopodobniej w ostatniej chwili stracił orientację. Samolot uderzył w wodę Oceanu Atlantyckiego z ogromną prędkością. John Kennedy Jr. miał 39 lat, Carolyn Bassette – 33. „John i Carolyn to były prawdziwe bratnie dusze” – napisały rodziny Kennedy’ego i Bessette we wspólnym oświadczeniu.

Kolejna śmierć w rodzinie Kennedych poruszyła Amerykanów. Znowu zaczęło się mówić o klątwie, jaka ma ciążyć nad klanem. Seria niewyjaśnionych zabójstw, tragicznych wypadków i zdarzeń zaczęła się w 1941 roku. Rosemary Kennedy (córka Josepha Patricka Kennedy’ego i Rose Kennedy) przeszła zabieg lobotomii, po którym doznała trwałego upośledzenia umysłowego. Niektórzy wierzą, że klątwa wciąż działa. W ubiegłym roku wnuczka Roberta Keneddy’ego, Maeve McKean, i jego prawnuk utonęli w Zatoce Chesapeake.

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
East News

Jackie Kennedy miała urodę, inteligencję i wdzięk. Zabrakło jej tylko szczęścia

Życie Jackie Kennedy toczyło się w cieniu najpotężniejszego mężczyzny na świecie – nawet po jego śmierci.
Sylwia Arlak
12.08.2020

Przedostatni tydzień listopada 1963 roku, godzina 12:29. W Teksasie zebrał się już tłum mieszkańców, wszyscy chcieli zobaczyć ukochaną parę Ameryki. Jadąca na przednim siedzeniu odkrytej limuzyny Nellie Connally, żona gubernatora Teksasu, odwraca się do siedzącego z tyłu Johna Fitzgeralda Kennedy'ego i mówi: „Panie prezydencie, nie zaprzeczy pan, że Dallas pana kocha!”. Minutę później pada pierwszy strzał. Prezydent chwyta się za gardło, a oszołomiona żona Jacqueline Kennedy obejmuje go. Zamachowiec oddaje kolejny strzał. Prezydent traci przytomność i osuwa się na siedzenie. Nie żyje. Jacqueline nie zdejmuje zakrwawionej chanelki aż do powrotu do Białego Domu, następnego dnia rano. „Niech wszyscy widzą, co zrobili Johnowi” – mówi. Narodziny Jackie Kennedy Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis urodziła się 28 lipca 1929 roku w Southampton w stanie Nowy Jork. Jej matka miała irlandzkie korzenie, a ojciec John Vernon Bouvier III pochodził z wpływowego, starego roku francuskiego. Jej rodzice rozwiedli się w 1936, po tym, jak Bouvier, nałogowy hazardzista, roztrwonił cały majątek. Ale matka Jackie umiała zadbać o siebie i córki (Jackie miała jeszcze o cztery lata młodszą siostrę, Lee, późniejszą żonę polskiego księcia Stanislava Radziwiłła). Już sześć lat później wyszła za mąż za Hugha Auchinclossa, który zapewnił paniom jeszcze większe luksusy. Jackie była bystrym, ciekawskim i psotnym dzieckiem. „Kochane dziecko, najładniejsza dziewczynka, bardzo mądra, dusza artystyczna, dusza diabła” — opisywał ją lata później jeden z nauczycieli. Chodziła na balet i lekcje francuskiego. Podobnie jak jej matka, uwielbiała jeździć konno, w wieku 11 lat wygrała nawet ogólnokrajowe zawody jeździeckie juniorów. Miała dostęp do najlepszych...

Czytaj dalej
East News

Kelly Preston nie wierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia. Póki nie spotkała Johna Travolty

John Travolta i Kelly Preston przez niemal 30 lat byli ukochaną parą Hollywood. Ale ich uczucie, nieraz wystawiane na próby, nigdy nie przypominało scenariusza filmu romantycznego.
Sylwia Arlak
13.07.2020

Byli ze sobą prawie 30 lat, na dobre i na złe – a w ich związku nie brakowało ani tego pierwszego, ani drugiego. Byli jednym z najdłuższych i najbardziej kochających się małżeństw w Hollywood. Rozłączyła ich dopiero śmierć: Kelly Preston, żona Johna Travolty zmarła w niedzielę 12 lipca po dwuletniej chorobie. Miała 57 lat. Ponad połowę życia spędziła z jednym mężczyzną.  „Z rozdartym sercem informuję o śmierci mojej pięknej żony, Kelly, która przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Walczyła odważnie, czerpała wsparcie z miłości bliskich. Potrzebuję teraz czasu, by pobyć z moimi dziećmi, które właśnie straciły matkę. Wybaczcie, jeśli przez jakiś czas będziemy nieobecni” – napisał na Instagramie John Travolta. Jak grom z jasnego nieba John Travolta i Kelly Preston poznali się na planie komedii „Eksperci” w 1989 roku. Dla niego to była miłość od pierwszego wejrzenia, Kelly uwierzyła mu – i zakochała się w nim – dużo później. Chociaż wszyscy znajomi byli przekonani, że między nimi jest chemia, oni sami byli ostrożni. Oboje mieli za sobą nieudane związki i przeżyli tragedie miłosne.  Po raz pierwszy w życiu Kelly Preston wyszła za mąż w 1985 r. za Kevina Gaga, ale ich burzliwe małżeństwo trwało zaledwie dwa lata. „Byłam z niewłaściwą osobą”  — mówiła w jednym z wywiadów. Potem związała się z George'em Clooneyem, a następnie zaręczyła się z Charliem Sheenem. Travolta też miał na koncie kilka związków. Najpoważniejszy z nich stworzył z Diane Hyland, którą poznał na planie filmu „Chłopiec w plastikowej bańce” w 1976 roku. Aktorka grała w nim matkę Travolty. Była od niego starsza o 18 lat. Mieli obsesję na swoim...

Czytaj dalej
East News

Grace Kelly i książę Rainier: bajkowy ślub i tragiczny koniec

Grace Kelly dla księcia Rainiera zrezygnowała z kariery w Hollywood i zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa. Wniosła do małżeństwa dwa miliony dolarów, tolerowała zdrady męża i awantury. A potem nastąpił tragiczny finał.
Sylwia Arlak
12.11.2020

Nawet jako uznana gwiazda filmowa nie spodziewała się takiego zainteresowania. W dwudniowej uroczystości weselnej Grace Kelly i księcia Rainiera III Grimaldiego w katedrze św. Mikołaja w Monako uczestniczyło ponad 3000 gości. Transmisję z „jednego z najpiękniejszych ślubów, jakie widział świat” (jak rozpisywały się o nim media) obejrzało ponad 30 milionów ludzi na całym świecie. Suknia księżniczki miała wysoki dekolt, kilka halek i starodawną koronkę składającą się z setek malutkich pereł. Trzydzieści szwaczek szyło ją przez sześć tygodni. Podobno na tej ślubnej kreacji wzorowana była suknia Kate Middleton. „Mama opowiadała, że to było przytłaczające wydarzenie. Mówiła, że określenie »podekscytowana « czy »uszczęśliwiona « nie oddawało w pełni jej uczuć” — mówił wiele lat później syn słynnej pary, książę Albert. On przepadł, ona go zbywała Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Grace po raz pierwszy spotkała księcia Rainiera, nie była nim zainteresowana jako mężczyzną. Stwierdziła jedynie, że jest „niezwykle uroczy”. On przepadł momentalnie. 26-latkę uznawano za jedną z najbardziej oszałamiających kobiet w Ameryce. Rolami w takich filmach, jak „Dziewczyna z prowincji” (za którą otrzymała Oscara), „Mogambo” (ta rola również przyniosła jej nominację), „Okno na podwórze”, czy „M jak morderstwo”, udowodniła, że ma do pokazania znacznie więcej niż ładną buzię. Jej zagorzałym fanem był m.in. Alfred Hitchcock, z którym nakręciła trzy filmy. Nie mniej niż o jej rolach, rozpisywano się o kolejnych romansach. Spotykała się m.in. ze (starszym od niej o 28 lat) Clarkiem Gable i Rayem Millandem (o którym mówiono, że jest miłością jej życia). Z...

Czytaj dalej
Judy Garland i Sid Luft
Getty Image

Ta miłość wyniosła Judy Garland na sam szczyt i ściągnęła na dno

Skandale, aborcje, pigułki, przemoc i krótkie chwile szczęścia Judy Garland.
Magdalena Żakowska
03.01.2020

To jedna z najsmutniejszych historii miłosnych Hollywood. Zaczyna się aborcją, a kończy skandalem. Dużo w  niej przemocy, promili i pigułek. Trudno uwierzyć, że małżeństwo z Sidem Luftem przyniosło Judy Garland kilka najszczęśliwszych lat życia i zrobiło z niej artystkę. Nie połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia ani do grobowej deski. W ciągu 13 lat małżeństwa Judy Garland i Sid Luft zdradzali się, odchodzili od siebie i wracali. On, hazardzista i pijak, roztrwonił cały jej majątek. Ona, uzależniona od leków i  narkotyków, kilkanaście razy próbowała odebrać sobie życie, z czego dwukrotnie poderżnęła sobie gardło, a raz zapadła w śpiączkę z powodu przedawkowania leków nasennych. Podczas procesu rozwodowego ona zeznała, że ją bił, a on, że większość ich małżeństwa przespała na prochach. Ale już następnego dnia po rozwodzie wybaczyli sobie wszystko. Do końca życia pozostali najbliższymi przyjaciółmi, a wspólnie spędzone lata zgodnie zaliczali do najszczęśliwszych. Jeśli spojrzeć na życie Judy Garland z perspektywy czasu, trudno nie przyznać im racji. Jej największe sukcesy – broadwayowskie koncerty, za które otrzymała nagrodę Tony, film „Narodziny gwiazdy”, za który zdobyła nominację do Oscara, legendarny występ w Carnegie Hall – nie udałyby się bez udziału Sida Lufta. To dzięki niemu stała się gwiazdą porównywaną z Frankiem Sinatrą. Ale żeby zrozumieć, dlaczego tak trudny związek był jednocześnie najbardziej udanym w życiu Judy Garland, trzeba wiedzieć, przez co przeszła wcześniej. Czytaj też: Sophia Loren: dorastała w biedzie, siedziała w areszcie i oburzyła władze Watykanu O całym życiu Judy Garland zdecydowała jej matka Chociaż była jedną z najjaśniejszych gwiazd swoich czasów, jej życie bardziej przypominało...

Czytaj dalej