Książkowe prezenty last minute poleca Ewa Cieślik z lubimyczytać.pl – 10 propozycji!
Adobe stock
#czytajdlaprzyjemności

Książkowe prezenty last minute poleca Ewa Cieślik z lubimyczytać.pl – 10 propozycji!

Najlepsze książki pod choinkę – jeszcze zdążysz kupić!
Ewa Cieślik, Lubimyczytac.pl
23.12.2019

Nie zdążyłaś jeszcze kupić wszystkich prezentów? Książka na prezent pod choinkę zawsze się sprawdza – zobacz, jakie propozycje przedstawia Ewa Cieślik z serwisu książkowego Lubimyczytać.pl:

Agnieszka Krawczyk, „Najmilszy prezent”

Autorka poczytnych serii „Przylądek wichrów” i „Czary codzienności” wraca z nową powieścią. Tym razem zabiera czytelników i czytelniczki na ulicę Wierzbową. Poznajemy mieszkające tam rodziny – ich troski, problemy i skryte marzenia. Czy starsza pani z okolicy pomoże je ziścić? Jakie niespodziewane prezenty mogą podarować nam ci, który pozornie nic nie posiadają? Pełna emocji i ciepła lektura na święta.


„Moje życie w drodze”, Gloria Steinem

Glorii Steinem – lepiej zapamiętaj to nazwisko, bo niedługo znów będzie o niej głośno! 85-letnia dziś Gloria to prawdziwa ikona feminizmu, charyzmatyczna wojowniczka i dziennikarka, której nie jest wszystko jedno. W swojej autobiografii podsumowuje prowadzoną od końca lat 60. działalność na rzecz praw kobiet. W filmie, który będzie miał premierę w przyszłym roku, wcielą się w nią Alicia Vikander i Julianne Moore.

Sebastian Fitzek, „Prezent”

Wyobraź sobie bohatera współczesnego thrillera – przeważnie to łebski policjant, który na sprawach kryminalnych zjadł zęby. Tymczasem Sebastian Fitzek w najnowszej powieści z dreszczykiem na pierwszym planie stawia… wtórnego analfabetę. Stojąc na skrzyżowaniu, dostrzega on zrozpaczoną dziewczynkę w aucie, przyciskającą do tylnej szyby zapisaną kartkę. Czy napisała na niej wołanie o pomoc?

Magdalena Witkiewicz, „Uwierz w Mikołaja”

Jak uwierzyć w Mikołaja, jeśli jesteśmy już dorośli, a los nie traktuje nas najlepiej? Magdalena Witkiewicz, choć stworzyła ciepłą powieść przepojoną magią świąt, nie stroni również od poważniejszych tematów: samotności czy starości. Wzruszenia gwarantowane!
 

Barbara Banaś, „Polski new look”

To książka dla wszystkich, którzy kochają piękny design. Tytułowy „new look” to styl polskiej ceramiki lat 50. i 60., który inspirował choćby Christiana Diora. Dzięki bogatemu zbiorowi ponad 200 zdjęć i wieloma rozmowami z projektantami, ta publikacja to must-have dla osób, które polskie wzornictwo kojarzą wyłącznie z Cepelią.

Caspar Henderson, „Nowa mapa cudów. Podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych”

Czym są cuda? To, co kiedyś było niepojęte, choćby tęcza czy pierwsze uderzenia serca dziecka, dziś może nam objaśnić nauka. Caspar Henderson opisuje zachwycające zjawiska i fenomeny dotyczące takich dziedzin, jak historia naturalna, sztuka i religia, a także neuronauka i nanotechnologia – bo przecież wiele cudów dopiero przed nami.

Łukasz Klinke, Arkadiusz Bartosiak, „Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!”

Andrzej Seweryn, legenda polskiego teatru, jest uznany za jednego z największych polskich aktorów dramatycznych. „Ja prowadzę” to wywiad-rzeka, w którym artysta zdradza nie tylko tajemnice aktorstwa, lecz także szczero i bezkompromisowo opowiada o swym życiu prywatnym, polityce… a nawet sporcie.

Anthony McCarten, „Dwóch papieży”

Co sprezentować komuś, kto uwielbia seriale? Książkę, która została przeniesiona na ekran! Scenarzysta obsypanego Oscarami „Bohemian Rhapsody” napisał książkę o Watykanie, w którym tradycja walczy z postępem. W rolach głównych serialu na podstawie powieści wystąpili Anthony Hopkins i Jonathan Pryce. Produkcję można obejrzeć na platformie Netflix.

 

Maria Apoleika, „Psie sucharki”

Bez wahania można stwierdzić, że tę książkę pokochają wszyscy miłośnicy psów! Napisała i zilustrowała ją Mara Apoleika, prowadząca fanpage na Facebooku, który liczy ponad 300 tys. fanów. Jej rysunki rozbawią do łez i jak żadne inne dobitnie ukażą, o czym marzą nasze pupile. Podpowiedź: o kiełbasce. I drapaniu po brzuszku. I o kolejnych kiełbaskach…

Delia Owens, „Gdzie śpiewają raki”

Tę powieść poleca sama Reese Witherspoon! Historia osadzona jest w niewielkim miasteczku Północnej Karoliny. Na niedalekich bagnach mieszka Kya, żyjąca samotnie wśród natury dzikiej jak ona sama. Gdy niedaleko zostaną znalezione zwłoki, podejrzenia padną właśnie na nią. Choć w tle jest morderstwo, „Gdzie śpiewają raki” to raczej niebanalna powieść o samotności, dojrzewaniu i potędze przyrody.

 

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG