
Długi weekend z popcornem i na kanapie. Netflix i HBO zapraszają na długie seanse
Długi weekend to okazja nie tylko do aktywnego odpoczynku – masz pełne cztery dni, aby z przyjemnością, bez pośpiechu nadrobić filmowe i serialowe zaległości. Wśród propozycji na długi weekend znajdziecie europejskie i amerykańskie kino. Głośne produkcje ze znanymi nazwiskami i takie, o których mogłyście wcześniej nie słyszeć.
Oto co będziemy oglądać na Netfliksie i HBO w długi, czerwcowy weekend:
„W głębi lasu” od 12 czerwca na Netflixie
„W głębi lasu” to druga po „1983” polska produkcja Netflixa. W ekranizacji, która powstała na podstawie powieści mistrza kryminału Harlena Cobena o tym samym tytule, zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego. W serialu lawirujemy pomiędzy dwoma wymiarami czasowymi. W 1994 roku siostra głównego bohatera, Pawła ginie w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. W 2019 roku śledztwo w tej sprawie rozpoczyna się na nowo. Wówczas policja odnajduje martwe ciało chłopaka, który prawdopodobnie zniknął 25-lat temu wraz z bohaterką. Serial jest mroczny i pełen tajemnic. Zupełnie jak u Cobena.
„Co robimy w ukryciu”, sezon 2 (odc. 10) od 11 czerwca na HBO
To już koniec drugiego sezonu serialu „Co robimy w ukryciu”. Opowieść o czwórce wampirów, którzy mieszkają pod jednym dachem w Nowym Jorku, została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i widownie. Taika Waititi najpierw stworzył film pod tym samym tytułem, a potem przeniósł go na mały ekran. Format sprawdził się na tyle (drugi sezon miał 25 proc. więcej widzów w stosunku do sezonu pierwszego), że już zapowiedziano kontynuację. Jego reżyser to jeden z najbardziej zapracowanych twórców na świecie: w najbliższym czasie stanie za kamerą nowych „Gwiezdnych wojen” i kolejnej części „Thora”.
„Love Life”, odc. 7-10, od 10 czerwca na HBO
10 czerwca obejrzymy ostatnie odcinki serialu „Love Life”. Ciepła komedia romantyczna z udziałem m.in. Anny Kendrick i Zoe Chao przypadnie do gustu nie tylko nastolatkom, ale także ich mamom. Która z nas nie wzruszy się, oglądając na ekranie pierwsze miłości bohaterów (i nie zacznie wspominać własnych)? W czasie 10 odcinków nie raz odnajdziemy w postaciach same siebie. Dużo wzruszeń, śmiechu, ale i kilka gorzkich lekcji. Wszak miłość to nie tylko suma westchnień i zachwytów.
„Nie ma jak w rodzinie”, od 12 czerwca na Netflixie
Rodzina Murphych powraca z czwartym sezonem. Animacja dla dorosłych w stylu „Family Guya”, inspirowana jest dzieciństwem komika stand-upowego Billa Burra. Produkcja przenosi nas do Ameryki z szalonych i kolorowych lat 70. To propozycja dla wszystkich tych, którym marzy się wehikuł czasu. Wybierzcie się w sentymentalną podróż do świata, którego już nie ma. Jeśli lubicie sarkastyczny humor i nieszablonowe, nieco ekscentryczne postaci, „połkniecie” sezon w jeden wieczór.
„CBGB”, od 11 czerwca na HBO
Dramat muzyczny „CBGB” to fascynująca, słodko-gorzka historia powstania nowojorskiego klubu, który w latach 80. XX wieku cieszył się ogromną popularnością. To tam formowały się takie legendarne grupy punkrockowe, jak Ramones, Blondie czy Talking Heads. Muzyka w tym filmie gra główne skrzypce, ale to także świetna propozycja dla wszystkich miłośniczek udanych biografii.
„Jaskółki z Kabulu”, od 13 czerwca na HBO
„Jaskółki z Kabulu” to kolejna animacja dla dorosłych. Tym razem, zamiast się śmiać, wyciągniemy chusteczki. Przenosimy się do 1998 roku i okupowanego przez Talibów Kabulu. Jest gorące lato, a zakochani Mohsen i Zunaira — pomimo wszystkich tragedii wokół nich — nie tracą nadziei. Wciąż chcą wierzyć w lepszą przyszłość, w której będą mogli potrzymać się za ręce i pójść do kawiarni. Produkcje takie, jak „Jaskółki z Kabulu” uczą nas wdzięczności.
„Wuj”, od 14 czerwca na HBO
Duński dramat „Wuj” to historia młodej dziewczyny Kris, (Jette Søndergaard, która cały swój czas poświęca schorowanemu wujowi. Nic dziwnego, że pewnego dnia zacznie jej czegoś brakować. Wszystko zmieni się, gdy pozna weterynarza Joahhnesa (Ole Caspersen) i zakocha się bez pamięci. Wówczas pierwszy raz od dawna poczuje, że pragnie dla siebie innego życia. Piękna, kameralna opowieść, z powolną akcją i wspaniałymi rolami.