Dlaczego już nigdy nie usłyszymy o Meg Ryan? Romans, który zniszczył jej życie
East News

Dlaczego już nigdy nie usłyszymy o Meg Ryan? Romans, który zniszczył jej życie

W życiu Meg Ryan od dawna jest tak, jak w komedii „Kiedy Harry poznał Sally”. Harry: „Ciągle śpisz po swojej stronie łóżka?” Sally: „Tak było. Teraz zajmuję już całe.” Z karierą nie jest lepiej.
Anna Zaleska
18.11.2020

Cały świat ją kochał. Za dziewczęcy urok, naiwność, charakterystyczny uśmiech w kształcie dziubka, potarganą blond fryzurę i scenę, w której jako Sally udowadnia Harry'emu, że kobiety doskonale potrafią udawać orgazm. Urodzona w 1961 roku, rozpoznawalna stała się dzięki roli w filmie „Sławne i bogate”, wystąpiła też w „Top Gunie”, ale prawdziwą sławę przyniosły jej hity lat 80. i 90. Najgłośniejsze „Kiedy Harry poznał Sally” (świetny duet z Billym Crystalem), „Bezsenność w Seatle” i „Masz wiadomość” (oba z Tomem Hanksem).

materiały prasowe

Choć i w dramacie „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”, gdzie zagrała alkoholiczkę, pokazała aktorską klasę. Trudno uwierzyć, że mając taki dorobek, niedługo potem kompletnie zniknęła. Co się właściwie stało?

Książę Karol nawet po rozwodzie chciał mieć ostatnie zdanie

Małżeństwo i narodziny syna

Meg Ryan spotkała Dennisa Quaida na planie filmu „Interkosmos” w 1986 r. i niemal natychmiast stali się parą. Pięć lat później wzięli ślub, spontanicznie, w Walentynki 1991 roku. Nieco ponad rok później powitali na świecie syna Jacka. Dziś to popularny, pełen uroku jak mama, zarazem przystojny jak ojciec aktor. Można go właśnie oglądać w serialu „The Boys” (Amazon), wcześniej zagrał m.in. w „Igrzyskach Śmierci” i w „Vinylu”. Swoich rodziców wspomina jako cudownych ludzi, którzy trzymali go z dala od hollywoodzkiego życia i dbali o to, by miał normalne dzieciństwo. Łącznie z tym, że mama codziennie robiła mu kanapki do szkoły, które nazywali Egg McMom.

Ale małżeństwo się rozpadło. Wskazywano na fakt, że gdy kariera Meg Ryan rozkwitała, Dennisa Quaida mocno przygasła, a mało które hollywoodzkie małżeństwo przechodzi taką próbę z uśmiechem. Kryzys w małżeństwie był już potężny, choć małżonkowie zachowywali to dla siebie. I wtedy Meg Ryan poznała Russella Crowe'a.

Meg Ryan i Russell Crowe – romans, który zniszczył życie aktorce

Spotkali się w 2000 roku na planie filmu „Dowód życia”. Russell Crowe właśnie zagrał w „Gladiatorze”, był wszechświatową gwiazdą, królował też w rankingach najatrakcyjniejszych mężczyzn. Wiele kobiet uległo jego urokowi, łączony był między innymi z Celine Dion, Courteney Love, Ditą Von Teese i Nicole Kidman.

Romans dwóch wielkich gwiazd Meg Ryan i Russella Crowe'a zelektryzował widzów na całym świecie. I oburzył. Meg Ryan miała męża i dziecko. Kobiecie sprawiającej wrażenie tak sympatycznej, uroczej i niewinnej nie chciano wybaczyć małżeńskiej zdrady. Dla opinii publicznej nie miały znaczenia jej zapewnienia, że małżeństwo istniało już tylko na papierze i zamierzała się rozwieść.

Choć związek z Gladiatorem trwał ledwie kilka miesięcy, za to uczucie 37-letnia wówczas Meg Ryan zapłaciła bardzo wysoką cenę. Stała się kobietą wyklętą. W wywiadzie dla W Magazine opowiadała, jak pewnego razu znalazła się w hotelowym lobby w Londynie. Wszystkie rozmowy umilkły, patrzono na nią ze wzgardą. „Uświadomiłam sobie, co to znaczy być Szkarłatną Kobietą (szkarłatną literą oznaczano osoby trudniące się nierządem, przyp.red.). Mam teraz na koncie takie doświadczenie”. Do dziś ma poczucie, że cała ta historia nie została opowiedziana zgodnie z prawdą. Została obsadzona w roli złego charakteru i nic nie mogła na to poradzić. Wkrótce rozstała się z Russellem Crowem, z mężem oficjalnie się rozwiodła i została sama.

W pułapce operacji plastycznych

Dawnej ulubienicy Ameryki nikt nie chciał już zatrudniać w komediach romantycznych, ani w żadnych innych wartych uwagi filmach. Hollywood jej nie chciało. Nie pomagało to, że wchodziła w wiek, kiedy aktorkom coraz trudniej było o pierwszoplanową rolę. „Ta presja nie była oficjalna, ale wiadomo było, że to, jak wyglądasz, stało się najważniejsze”, wspominała rok temu w wywiadzie dla New York Timesa. Źle znosiła starzenie się, jak wiele innych aktorek w jej wieku wpadła w pułapkę operacji plastycznych. Kolejne nieudane zabiegi chirurgii estetycznej stały się pożywką dla tabloidów i portali plotkarskich, które znęcały się nad Meg Ryan w okrutny sposób, publikując zdjęcia zniekształconej twarzy.

Czas osamotnienia pozwolił jej na przemyślenie życia i przewartościowanie. W styczniu 2006 roku adoptowała 14-miesięczną dziewczynkę z Chin, której nadała imię Daisy True. Dziś to już nastolatka. Kibicowała synowi, który jako aktor odnosił coraz większe sukcesy. Czasem grała jakąś nieistotną rolę, która przechodziła niezauważona. W 2015 roku spróbowała swoich sił jako reżyserka, ale jej dramat „Ithaca” został przyjęty bardzo chłodno. Patrząc z perspektywy czasu na swoje życie – uświadomiła sobie, jak wiele czasu poświęciła dla filmu, który okazał się tak niewdzięczny. W wywiadzie dla NYT w 2019 roku podsumowała: „Nie narzekam, bycie sławną ma wiele zalet. Ale ma też fundamentalny wpływ na twój mózg, na twoje ja, na twoją duszę. Moje życiowe doświadczenie jest zbyt ograniczone”.

East News

Musiało minąć sporo czasu, zanim pogodziła się z tym, że jest coraz starsza. Ale im dalej była od Hollywood, tym łatwiej jej to przychodziło. Teraz deklaruje: „Kocham swój wiek. Kocham swoje życie w tej chwili… Kocham osobę, którą się stałam”. Komedie romantyczne, w których zagrała, przeszły próbę czasu i stały się klasyką.

Meg Ryan i mężczyźni

Dennis Quaid ma już czwartą żonę, zawsze blondynkę, coraz młodszą, w najnowszym małżeństwie różnica wieku wynosi już 40 lat. Meg Ryan nigdy więcej nie wyszła za mąż. Po nieszczęsnym romansie miała już tylko jeden poważny związek – z muzykiem rockowym Johnem Mellencampem. Zaczęli się spotykać w 2011 roku, ale tworzyli związek na odległość. Meg Ryan mieszkała w Nowym Jorku, Mellencamp w Indianie. Schodzili się i rozchodzili.

Po jednym z rozstań 65-letni muzyk stwierdził samokrytycznie: „Kochałem Meg Ryan. Ona mnie śmiertelnie nienawidzi. Pewnie dlatego, że jestem dzieciakiem. Strzelam fochy, biadolę, narzekam. Miewam humory”. Ale bywały też dobre okresy. Jeden z nich skończył się nawet zaręczynami, rok później jednak pierścionek zniknął z palca aktorki. I teraz jest jak w „Kiedy Harry poznał Sally”: Harry: „Ciągle śpisz po swojej stronie łóżka?” Sally: „Tak było. Teraz zajmuję już całe.”

 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Sharon Stone
mat. prasowe

Sharon Stone schodzi z wielkiego ekranu do telewizji. Ale w jakim pięknym stylu!

Przeszła udar i rozpad małżeństwa, Hollywood się od niej odwróciło, ale Sharon Stone się nie poddaje. Już teraz możecie oglądać ją w HBO, a wkrótce na Netflixie.
Magdalena Żakowska
23.04.2020

Ma 62 lata i nigdy jeszcze nie pracowała tak intensywnie, jak dziś. Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy krytycy entuzjastycznie przyjęli jej rolę w serialu Stevena Soderbergha „Mozaika” (HBO). To thriller, którego akcja rozgrywa się wokół zabójstwa znanej autorki książek dla dzieci. Pierwotnie „Mozaika” była aplikacją mobilną, za pomocą której widzowie mogli śledzić różne wątki zagadki, oglądać je z różnych perspektyw. Sharon gra tu naznaczoną tragicznym losem i szokującą niewybrednym poczuciem humoru pisarkę Olivię Lake. Steven Soderbergh napisał tę rolę specjalnie dla niej i nie zawiódł się. Jej kolejna rola, w komedii romantycznej „Czego życzy sobie kobieta”, miała być niewielkim epizodem. Ale Stone miała inną koncepcję – namówiła reżyserkę i scenarzystkę Susan Walter, aby przepisała scenariusz i uczyniła z niej główną bohaterkę. Tak też się stało.  Oddział chorych ze strachu  Sharon Stone błyszczy też ostatnio w mocnych epizodach w wybitnych serialach. Dopiero co oglądałyśmy ją w trzecim sezonie „Lepszego życia” Pameli Adlon, a teraz zachwyca w duecie z Johnem Malkovichem w „Nowym papieżu”. Gra tam siebie i jest w tym doskonała. „Madame Stone, byłbym bardzo wdzięczny, gdyby w trakcie naszej konwersacji powstrzymała się pani od przerzucania nogi na nogę” – zaczyna papież. „Jaki prezent mi pani przywiozła?”. Stone jest zaskoczona pytaniem. „Przywiozłam siebie, czy to nie wystarczy?!” – odpowiada, ale ostatecznie zostawia mu na pamiątkę swoje szpilki i udziela chyba jedynej rady, którą papież ostatecznie wcieli w życie. Ich pięciominutowa rozmowa otwierająca piąty odcinek sezonu to aktorskie mistrzostwo świata. Ale największe emocje budzi jej rola w nadchodzącym...

Czytaj dalej
Meryl Streep
Getty Images

Meryl Streep: „Pracuj ciężko, podbijaj świat, ale sama ugotuj zupę – to moje życiowe motto”.

Meryl Streep ma na swoim koncie 21 nominacji do Oscara! Konkurować z nią nie może nawet Jack Nicholson z 12 nominacjami. Kiedy odbierała Oscara za „Żelazną Damę”, powiedziała, że wszystko, co ceni najbardziej, dostała od męża: dzieci, rodzinę, prywatność.
Magdalena Żakowska
10.09.2020

Żyje z dala od Hollywood. Nie musimy ekscytować się plotkami z jej życia, by o niej pamiętać, wystarczą role: od „Kochanicy Francuza” do „Pożegnania z Afryką”, od „Wyboru Zofii” do „Mamma Mia!”. Wszyscy ją kochają i podziwiają. Meryl Streep – co to za fenomen? Ja jestem Pan, Bóg twój, stwórca nieba i ziemi. Stworzyłem ocean i niebo, słońce i gwiazdy. Jedną z tych gwiazd jest Meryl Streep, której pracę podziwiasz od czasu »Łowcy jeleni«. Ale nie wolno ci zapominać, że jej praca (granie w filmach) nie byłaby możliwa bez mojej pracy (stworzenia wszechświata)”. Tak zaczyna się nowy, uaktualniony o pojawienie się na świecie Meryl Streep, dekalog stworzony przez magazyn „New Yorker”. Nawet Pan Bóg zazdrości jej talentu i sławy! I nie można mieć do Boga pretensji, w końcu Meryl Streep to największa aktorka naszych czasów. Nie tylko dlatego, że ma na koncie 21 nominacji do Oscara i trzy zdobyte statuetki, rekordowe 32 nominacje do Złotego Globów i osiem zwycięstw. W ciągu 40 lat filmowej kariery grała u większości najlepszych reżyserów, a partnerowali jej znakomici aktorzy. Ale to, co ją wyróżnia spośród innych gwiazd kina, to jej niezwykły status. W wieku 72 lat wciąż prowadzi aktywne, pełne sukcesów życie zawodowe, ma czwórkę dzieci, a od 40 lat żyje w szczęśliwym małżeństwie. Jest pewna siebie, ale nie zarozumiała, sławna, ale skromna.  Meryl Strep: druga po Grecie Garbo Na firmamencie gwiazd można ją porównać z Catherine Deneuve czy Isabelle Huppert. Ale we Francji wielkie aktorki traktowane są jak skarby narodowe, z szacunkiem i delikatnością. Zarówno Huppert, jak i Deneuve zręcznie poruszają się między dużymi produkcjami i kinem artystycznym, między rolami ważnymi i błahymi, a ich wybory nie są...

Czytaj dalej