„Lepiej próbować niż żałować”. Anja Rubik o swoim nastawieniu do życia
Instagram @anja_rubik

„Lepiej próbować niż żałować”. Anja Rubik o swoim nastawieniu do życia

Anja Rubik nie przepada za ludźmi, kocha feministów z poczuciem humoru i kiedyś marzyła, by zostać detektywem. Co jeszcze nam zdradziła? Zobacz!
Sylwia Niemczyk
28.11.2018
Anja Rubik nie nosi szpilek na co dzień, ceni facetów feministów z poczuciem humoru i kiedyś marzyła, by zostać detektywem (dziś się tego wstydzi). Jej idolem są kobiety, woli Larę Craft od Annie Hall. Co jeszcze zdradziła w kwestionariuszu "Urody Życia"?
 
Jak dobrze się znają: Małgorzata Foremniak i jej córka, Ola Jędruszczak?

Ludzi najbardziej lubię za...

Szczerość, kreatywność i poczucie humoru.

 

Chciałabym, ale już chyba nigdy się nie nauczę...

Grać na fortepianie.
 

Kot czy pies?

Zdecydowanie pies.
 

Moja najgorsza wada?

Potrzeba ulepszania wszystkich i wszystkiego.
 

Mój idol tu i teraz?

Kobiety na całym świecie. To niesamowite, jak w ostatnich latach wzmocniły się więzi między kobietami. Jeszcze jest dużo do zrobienia w sferze praw i równości kobiet, ale wyraźnie widać, jak zmiany na lepsze dynamicznie postępują.
 

Kocha się raz?

Każda miłość jest inna.

 

Bruneci czy blondyni?

Byle z poczuciem humoru!

 

Kłamię tylko wtedy, gdy...

Nie chcę kogoś urazić.
 

Jak urządziłabym świat, gdybym była stwórcą?

Bez człowieka.
 

Co bym zmieniła od razu, gdybym została polityczką?

Wprowadziłabym solidną edukację seksualną do szkół.
 

Dzieci kocha się bardziej niż partnerów?

Nie wiem, nie mam dzieci.
 

Szpilki czy sneakersy?

Sneakersy na dzień, szpilki na wieczór.
 

Gdybym była singlem, to...

Niezależnie od tego, czy jestem w związku, czy jestem singlem, najważniejsza jest dla mnie przestrzeń osobista.

 

Dawne marzenie, które bym dziś obśmiała?

Chciałam zostać detektywem.
 

Romanse w związku?

Nie wiem, nie byłam w takiej sytuacji, ale wyobrażam sobie, że jest z tym za dużo zachodu i stresu.
 

Annie Hall z filmu Woody’ego Allena czy Lara Croft?

Lara Croft. Lubię przygody i wyzwania.
 

Partnerstwo w związku uda się, gdy...

On jest feministą.
 

Żałuję, że kiedy byłam młodsza...

Traktowałam świat tak poważnie.
 

Dojrzałość kojarzy mi się z...

Nie wierzę w dojrzałość w żadnym wieku i nie lubię tego słowa.
 

Moje nastawienie do życia dzisiaj jest...

Lepiej czegoś spróbować niż żałować, że się w ogóle nie spróbowało.
 
Kwestionariusz z odpowiedziami Anji Rubik został opublikowany w Urodzie Życia 8/2018.
 

Kochasz czytać?
Czekamy na Ciebie!

Dołącz do grupy na FB
 

Uroda Życia - czytaj dla przyjemności

Czekamy na Ciebie na FB
 

Ludzie, psychologia,
pasja - inspirujemy!

Obserwuj nas na IG
Tomasz Kot w Cannes
Agnieszki Olczyk-Kot

Tomasz Kot szczerze o sobie: „Moja największa wada? Nie rozumiem pytania!”

Znany aktor w ogniu pytań.
Karolina Stępniewska
21.10.2018

Tomasz Kot debiutował mocno: rolą Ryszarda Riedla w filmie „Skazany na bluesa” (2005). Potem była wielokrotnie nagradzana rola Zbigniewa Religi w filmie „Bogowie” (2014). Potem zagrał główną rolę w wyróżnionej w Cannes za reżyserię „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Krytyk „The Economist” napisał, że „Kot byłby dziś Jamesem Bondem, gdyby urodził się w Wielkiej Brytanii”. Kwestionariusz Tomasza Kota: „Uroda Życia”: Ludzi najbardziej lubię za… Za to, że każdy jest inny. Siedem miliardów ludzi i nie ma możliwości, żeby znaleźć dwóch identycznych. Chciałbym, ale już chyba nigdy się nie nauczę... Nigdy nie będę młodszy, ale na naukę zawsze można znaleźć czas. Co jest dla mnie najcenniejsze? Najbliżsi. Miasto czy wieś? Mieszkam w mieście, ale chciałbym na wsi. Kot czy pies? Zdecydowanie pies – nazywa się Finka i jest rasy „cziłamstaf”. Moja najgorsza wada? Chyba nie do końca zrozumiałem pytanie... Kiedy dopada mnie lęk… To mu się przyglądam, czasem ze zdziwieniem. Film lub serial, który niezmiennie doprowadza mnie do łez? Film, który niezmiennie budzi moje żywe emocje, to „Billy Elliot”. Mój bohater literacki?   Ostatnio Harry Hole, główny bohater serii kryminalnej Jo Nesbø. Mój idol tu i teraz? Są ludzie, których bardzo szanuję i darzę respektem, ale traktowanie kogoś jak idola jest mi obce. Kocha się raz? Byłoby dobrze!   Samochód czy rower? Jeżdżę samochodem. Kłamię tylko wtedy, gdy… ...pracuję. W pewnym sensie... Jak urządziłbym świat, gdybym był stwórcą? Nie wiem, jak tak naprawdę teraz jest urządzony,...

Czytaj dalej
Katarzyna Bonda
fot. Magdalena Łuniewska/Buku Team

„Kocha się raz? To wyczerpałam limit 19 żyć!” – Katarzyna Bonda w naszym kwestionariuszu Prousta

Katarzyna Bonda wspólnie z Bogdanem Lachem, profilerem śledczym wydała właśnie książkę, „Motyw ukryty”. W naszym kwestionariuszu odpowiada na najbardziej osobiste pytania!
redakcja „Uroda Życia”
12.06.2020

Katarzyna Bond jest zjawiskiem wśród polskich pisarek i absolutnie najpopularniejszą autorką polskich kryminałów. Każda z jej książek to bestseller, począwszy od debiutu, czyli powieści „Sprawy Niny Frank”, która ukazała się ponad 10 lat temu. Sama pisarka mówi, że najlepsze historie wymyśla podczas spacerów z psem. Jeszcze w tym roku w TVN i na platformie Player ma zostać pokazany serial zrealizowany na podstawie serii jej powieści z bohaterką Saszą Załuską, profilerką i psycholożką śledczą. N iedawno głośno było o związku Katarzyny Bondy z autorem bestsellerów, także kryminałów Remigiuszem Mrozem. Ale para rozstała się. Inspirowana tym uczuciem miała być ostatnia powieść Katarzyny Bondy  „Miłość leczy rany” (wydawnictwo „Muza", 2019). „Nie wiem, czy to Remi otworzył mnie na pisanie tej książki, czy odwrotnie historia miłosna, jaką wymyśliłam na potrzeby tej powieści, otworzyła mnie na niego”, mówiła Katarzyna Bonda w rozmowie z „Urodą życia”. Co mówi w naszym kwestionariuszu? Ludzi najbardziej lubię za… Katarzyna Bonda: Ich niedoskonałości. Chciałabym, ale już chyba nigdy się nie nauczę... Być miła dla wszystkich. Co jest dla mnie najcenniejsze? Rodzina. Ale milionem dolarów w gotówce też nie pogardzę. Pokochałabym siebie za… Brak poczucia humoru. Oraz zdolności kulinarne, rzecz jasna. Genialnie też prasuję. No i jestem gospodarna! Miasto czy wieś? Miasto. Kot czy pies? Pies. Moja najgorsza wada? Pracoholizm. Kiedy dopada mnie lęk… Siadam do pracy. Film lub serial, który niezmiennie doprowadza mnie do łez? „True Detective”. Mój bohater literacki? Hrabia Monte Christo....

Czytaj dalej