II EDYCJA AKCJI MAGAZYNU

Tak wiele wartościowych rzeczy robią dzisiaj kobiety z myślą o innych kobietach. Niektóre z nich już udało się nam spotkać, ale wiemy, że jest ich o wiele więcej.

Poznajmy je razem!


Szukając intrygujących i mądrych treści do magazynu „Uroda Życia”, spotykamy wiele nieodkrytych wspaniałych umysłów i osobowości. Tak wiele wartościowych rzeczy robią dzisiaj kobiety z myślą o innych kobietach. To zbudowało w nas przekonanie, że jest ich jeszcze więcej. Powiedzcie nam o nich! Prezentując ich dokonania i pomysły, chcemy inspirować czytelniczki do działania i przejmowania inicjatywy w swoim życiu i w swoim otoczeniu. Budujmy kobiecy krąg, pokazujmy, że dobrze się rozumiemy, wymieniajmy się doświadczeniami! Musimy uwierzyć, że mamy moc, wpływ, że potrafimy zmieniać świat w przyjazne miejsce.
redaktor naczelna

Założenia akcji


Akcja Kobiety Kobietom ma na celu zaprezentowanie i nagrodzenie kobiet, które zarówno w środowisku lokalnym, jak i na szerszą skalę działają na rzecz innych kobiet.

Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się kobiety, które zasługują na to, aby opowiedzieć o nich światu, albo chcesz zgłosić się sama, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Zgłoszeń do akcji można dokonywać do 31 marca 2019 r.

Wybrane bohaterki będziemy przedstawiać na łamach naszego magazynu „Uroda Życia”, rozpoczynając od nr 1/2019 do nr 8/2019.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja (przedstawiciele redakcji i wydawnictwa) wybierze 30 kobiet, których sylwetki zaprezentuje na stronie http://urodazycia.pl/kobietykobietom/ w lipcu 2019.
Spośród 5 kobiet, które otrzymają największą liczbę głosów internautów, Kapituła Plebiscytu wybierze jedną laureatkę.

Laureatka akcji Kobiety Kobietom zostanie ogłoszona w numerze listopadowym miesięcznika „URODA ŻYCIA”, w sprzedaży w październiku 2019 r.

nagroda

Regulamin akcji dostępny do pobrania.

Kogo poszukujemy?


Do udziału w naszej akcji pragniemy zaprosić wszystkie kobiety, które realizują się w działalności społecznej bądź filantropijnej. Powołały do życia inicjatywy, miejsca czy organizacje, w których inne kobiety znajdują pomoc, wsparcie, zrozumienie.

Kobiety, które w swojej pracy – czy to zawodowej, czy społecznej – wspierają zdrowie innych kobiet. Mogą to być zarówno naukowcy, lekarze, jak i osoby, które zajmują się szeroko rozumianą profilaktyką czy promocją zdrowego stylu życia.

Właścicielki, współwłaścicielki czy prezeski firm, które w swoich miejscach pracy w sposób szczególny myślą o kobietach, ich potrzebach i możliwościach rozwoju.

Kobiety, które są dla nas wzorem czy autorytetem w danej dziedzinie. Swoją postawą kreują modę na zdrowy styl życia, rozwój osobisty, otwierają nas na świat czy zachęcają do wyboru własnej życiowej ścieżki.

Kapituła


Sylwia Niemczyk

Redaktor naczelna „Urody Życia”. Od 15 lat dziennikarka prasowa i onlinowa, którą najbardziej w życiu ciekawią ludzkie historie.

Joanna Heidtman

Mentorka przedsiębiorczych kobiet. Psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych, wykłada w SWPS i WSE, jest współwłaścicielką firmy doradczej HEIDTMAN & PIASECKI.

Kayah

Wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, założycielka wytwórni płytowej Kayax, w której skupia top najlepiej śpiewających kobiet: Katarzynę Nosowską, Monikę Brodkę, Paulinę Przybysz, Urszulę Dudziak i wiele innych.

Joanna Luberadzka-Gruca

Dyrektor Fundacji Przyjaciółka, absolwentka socjologii oraz Szkoły Sprawiedliwości Naprawczej i Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.


Marzena Rogalska

Dziennikarka z ogromnym dorobkiem telewizyjno- -radiowym, obecnie współpracuje z TVP2, Radiem Złote Przeboje oraz z „Urodą Życia”. Osobowość inspirująca dla wielu środowisk kobiecych.

Magdalena Różczka

Aktorka filmowa i teatralna. Od lat wspiera interwencyjny ośrodek preadopcyjny w Otwocku, popularyzuje ideę rodzin zastępczych i działania proekologiczne. Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Maria Sadowska

Reżyserka filmowa, scenarzystka, twórczyni nagradzanej „Sztuki kochania” o Michalinie Wisłockiej. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, trenerka w programie „The Voice of Poland”. Od lat wspiera walkę o prawa kobiet.

Katarzyna Szymielewicz

Prawniczka, działaczka na rzecz wolności i ochrony praw człowieka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon. Animatorka dyskusji społecznej na temat zagrożeń wynikających z nadzorczego, opresyjnego wykorzystywania nowych technologii i informacji o ludziach.


Bohaterki II edycji akcji „Kobiety Kobietom”


Aleksandra Hirszfeld
Doktorka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. W ramach społecznego projektu „Entuzjastki” współrealizuje ponad 100 filmów edukacyjnych o Polkach, które poprzez swoją postawę albo działalność zmieniają świat na lepsze.
dowiedz się więcej o bohaterce
Agata Teutsch
Aktywistka, założycielka kobiecej Fundacji Autonomia, trenerka metody samoobrony WenDo, edukatorka antydyskryminacyjna i równościowa, trenerka z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od 2018 r. organizuje Dziewczyńskie Centra Mocy – unikalną inicjatywę na rzecz wzmacniania dziewczynek w Polsce.
dowiedz się więcej o bohaterce
Aneta Rokicka
Założycielka Fundacji Wyobraź Sobie. Jako dziecko doświadczyła przemocy domowej, teraz innym pomaga uniknąć podobnych doświadczeń. Organizuje m.in. warsztaty dla całych rodzin oraz dla matek i ojców oddzielnie, zajęcia dla nastolatków i dzieci. Prowadzi program wspierania kobiet doświadczających przemocy.
dowiedz się więcej o bohaterce
Anna Hencka-Zyser
Założycielka fundacji Spa for Cancer działającej na rzecz kobiet z chorobą nowotworową. W ramach działalności organizuje dla kobiet w wielu miejscach Polski bezpłatne masaże, zabiegi kosmetyczne i pobyty w spa, dzięki którym chore mogą się zrelaksować i odpocząć od myśli o chorobie.
dowiedz się więcej o bohaterce
Anna Sławińska
Quilterka, koordynatorka akcji „Serce od serca”, która ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. W ramach tego projektu wolontariuszki szyją poduszki w kształcie serca, które pomagają chronić ranę po mastektomii.
dowiedz się więcej o bohaterce
Eugenia Herzyk
Psychoterapeutka specjalizująca się w problematyce uzależnienia od miłości i założycielka Fundacji Kobiece Serca. Jest autorką książek „Nałogowa miłość” i „DDD – Dorosłe Dziewczynki z rodzin Dysfunkcyjnych”. Prowadzi psychoterapie indywidualne, grupy terapeutyczne i rozwojowe oraz warsztaty.
dowiedz się więcej o bohaterce
Pretti Agrawal
Ginekolożka i specjalistka medycyny integracyjnej. Jest autorką poradników dla kobiet, m.in. „Odkrywam macierzyństwo”. Jako jedna z pierwszych specjalistek i lekarzy w Polsce promowała aktywne porody, podczas których kobieta mogła np. sama decydować o tym, jaką pozycję przyjmie podczas rodzenia.
dowiedz się więcej o bohaterce
Marina Hulia
Pedagożka, pisarka i nauczycielka języka rosyjskiego. Pomaga uchodźcom z Czeczenii, koczującym na dworcu w Brześciu, zanim otrzymają status uchodźcy w Polsce. Opiekuje się mieszkankami Domu Seniora w podwarszawskiej Radości.
dowiedz się więcej o bohaterce
Kaja Funez
Była modelka, obecnie psycholożka i psychoterapeutka, specjalizująca się w leczeniu uzależnień i zaburzeń odżywiania. Przeszła anoreksję i depresję, więc w swojej pracy łączy zdobytą wiedzę naukową z własnymi doświadczeniami.
dowiedz się więcej o bohaterce
Olga Ślepowrońska, Zofia Stopa, Agnieszka Zawadzka z grupy Darcie Pierza
Przyjaciółki w ramach projektu Darcie Pierza inicjują w ośrodkach dla uchodźców w Polsce i na świecie (Jordania, Niemcy, Białoruś) warsztaty z tworzenia szmacianych lalek. Powstałe prace są następnie sprzedawane, a cały uzyskany dochód trafia do autorek (uchodźczyń).
dowiedz się więcej o bohaterce
Emilia Góźdź
Autorka weekendowych warsztatów rozwojowo-relaksacyjnych dla kobiet. Prowadzi Kobiece Kręgi Leśne i Leśną Wioskę – przestrzeń dla mam z dziećmi, które nie chcą odpoczywać w sposób tradycyjny, ale wykorzystać ten czas na lepsze poznanie siebie, pogłębienie kontaktu z naturą i swoimi dziećmi.
dowiedz się więcej o bohaterce
Elżbieta Hübner
Autorka bloga dla kobiet 50+ pod tytułem „Fajna baba nie rdzewieje”. Przekonuje, że po pięćdziesiątce dla kobiet rozpoczyna się złoty czas. Inspiruje do działania, zachęca do pokonywania lęków i brania spraw w swoje ręce, jeśli pragnie się czegoś dla siebie.
dowiedz się więcej o bohaterce
Katarzyna Stachowicz
Aktywistka, działaczka na rzecz kobiet z chorobą nowotworową. Walczyła o prawo polskich kobiet do profilaktycznej mastektomii w przypadku genetycznie uwarunkowanego raka piersi.
dowiedz się więcej o bohaterce
Marta Betlewska-Szewczak
Koordynatorka grupy Tęczowy Kocyk zajmującej się opieką nad kobietami po poronieniu i tworzeniem rożków i szatek dla dzieci przedwcześnie urodzonych. Dostarcza je nieodpłatnie do szpitali oraz hospicjów i zakładów pogrzebowych.
dowiedz się więcej o bohaterce
Katarzyna Pyś-Fabiańczyk
Prezeska Stowarzyszenia Liderek w Biznesie „Ladies First”. Współorganizatorka wielkiej akcji tańca przeciwko przemocy wobec kobiet i molestowaniu seksualnemu – Nazywam się Miliard. Zaangażowana w działalność charytatywną m.in. na rzecz nieletnich matek i ich dzieci.
dowiedz się więcej o bohaterce
Beata Filipp
Polonistka, pomysłodawczyni projektu edukacyjnego „Obecność” w IX LO w Gdyni, który od lat czynnie propaguje ideę równości płci w pracy. Organizuje debaty o równości płci i happeningi w przestrzeni szkolnej. Współtworzy Studio Miniatur Szkolnych „Ruchome schody”, które służy upowszechnianiu wśród uczniów i uczennic wiedzy o wybitnych kobietach.
dowiedz się więcej o bohaterce
Beata Jurasz
Psychopedagożka kreatywności, coach, autorka książki dla kobiet „Uwolnij ptaka”. Prowadzi autorskie show interaktywno-motywacyjne dla kobiet. Od 20 lat realizuje projekty dla kobiet: samotnych matek, kobiet chorych onkologicznie albo z niepełnosprawnością. Jako najmłodsza w Polsce koordynowała Uniwersytet Trzeciego Wieku, skupiając prawie 200 kobiet w kwiecie wieku.
dowiedz się więcej o bohaterce
Dorota Ryżanowska-Krzyżak
Psycholożka, terapeutka w trakcie procesu certyfikacji, doula. Pracuje z kobietami w ciąży oraz matkami z depresją poporodową, cierpiącymi na nerwice, zaburzenia odżywiania i tymi, które doświadczają kryzysów w opiece nad dziećmi.
dowiedz się więcej o bohaterce
Ewelina Taraszkiewicz
Pomysłodawczyni i założycielka Fundacji Mamo Pomogę Ci. W jej ramach bezpłatnie oferuje pomoc prawną i wsparcie psychologiczne dla mam, które chciałyby, ale nie wiedzą jak albo boją się podjąć kroki prawne i których nie stać na wynajęcie adwokata czy radcy prawnego.
dowiedz się więcej o bohaterce
Anna Diller
Pomysłodawczyni i organizatorka Rozwijalni Kobiet: comiesięcznych spotkań, które mają sprawić, aby kobiety stały się bardziej przedsiębiorcze i niezależne. Jednorazowo uczestniczy w nich około 50 kobiet.
dowiedz się więcej o bohaterce
Ewa Jędrzejczyk
Poznanianka, organizatorka cyklu kobiecych spotkań pod nazwą „Kobieta warta Poznania”. Często powtarza, że w kobietach jest siła, i wierzy, że jeśli zechcemy, to możemy osiągnąć wszystko – czasem trzeba tylko dobrego słowa i małej inspiracji.
dowiedz się więcej o bohaterce
Joanna Socha
Pomysłodawczyni projektu W Insight (w-insight.com), anglojęzycznej platformy prezentującej kobiece liderki z różnych branż, nie tylko z Polski, ale całego świata. Celem działania Joanny Sochy jest stworzenie społeczności kobiet, które będą nawzajem się wspierać i inspirować.
dowiedz się więcej o bohaterce
Angelina Piechowska
Psycholożka i mówczyni motywacyjna. Autorka książki „Porozmawiajmy o Tobie”. Prowadzi grupy wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jest współzałożycielką festiwalu charytatywnego „Szczęście na głowie”. Pracuje z osobami bezdomnymi i z ofiarami współczesnego niewolnictwa.
dowiedz się więcej o bohaterce
Karolina Wilk
Autorka kursów online dla kobiet, m.in. 12-tygodniowego programu online „A gdybyś uwierzyła, że masz moc”. Prowadzi konsultacje indywidualne „Wilk Mocy” dla kobiet chcących odnaleźć w sobie odwagę do realizacji pragnień, potrzeb i umiejętności.
dowiedz się więcej o bohaterce