Wielka akcja magazynu

Tak wiele wartościowych rzeczy robią dzisiaj kobiety z myślą o innych kobietach. Niektóre spotkałyśmy, ale wiemy, że jest ich więcej.

Odkryjmy je razem!


Szukając intrygujących i mądrych treści do magazynu „Uroda Życia”, spotykamy wiele nieodkrytych wspaniałych umysłów i osobowości. Tak wiele wartościowych rzeczy robią dzisiaj kobiety z myślą o innych kobietach. To zbudowało w nas przekonanie, że jest ich jeszcze więcej. Powiedzcie nam o nich! Prezentując ich dokonania i pomysły, chcemy inspirować czytelniczki do działania i przejmowania inicjatywy w swoim życiu i w swoim otoczeniu. Budujmy kobiecy krąg, pokazujmy, że dobrze się rozumiemy, wymieniajmy się doświadczeniami! Musimy uwierzyć, że mamy moc, wpływ, że potrafimy zmieniać świat w przyjazne miejsce.

Założenia akcji


Akcja „Kobiety Kobietom” ma na celu zaprezentowanie i nagrodzenie kobiet, które swoją działalnością, zarówno w środowiskach lokalnych, jak i na terenie całego kraju, działają na rzecz innych kobiet, poprawiając ich jakość życia.

Kapituła powołana przez redakcję „Urody Życia” spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze jedną laureatkę.

Projekt wspólnie z jego bohaterkami prezentowany będzie na łamach magazynu „Uroda Życia” przez 7 miesięcy.

Finał planowany jest na połowę 2018 roku. Zwieńczeniem akcji będzie uroczysty kongres „Kobiety Kobietom”, podczas którego ogłosimy finalistkę akcji. Szczególne miejsce podczas kongresu zajmą inspirujące i rozwojowe spotkania otwarte, prowadzone m.in. przez laureatki plebiscytu oraz członkinie kapituły.

Nagrodą jest 10 000 zł na dalszy rozwój działalności.

Kogo poszukujemy?


Do udziału w naszej akcji pragniemy zaprosić wszystkie kobiety, które odniosły sukces w działalności społecznej bądź filantropijnej. Powołały do życia inicjatywy, miejsca czy organizacje, w których inne kobiety znajdują pomoc, wsparcie, zrozumienie.

Kobiety, które w swojej pracy – czy to zawodowej, czy społecznej – wspierają zdrowie innych kobiet. Mogą to być zarówno naukowcy, jak i osoby, które zajmują się szeroko rozumianą profilaktyką, promocją zdrowego stylu życia.

Właścicielki, współwłaścicielki czy prezeski firm, które w swoich miejscach pracy w sposób szczególny myślą o kobietach, ich potrzebach czy możliwościach rozwoju.

Kobiety, które są dla nas wzorem czy autorytetem w danej dziedzinie. Swoją postawą tworzą „pozytywną modę” na zdrowy styl życia, rozwój osobisty, otwierają nas na świat czy zachęcają do wyboru własnej życiowej ścieżki.

Kapituła


Anna Maruszeczko

Redaktor naczelna „Urody Życia”, dziennikarka multimedialna, od lat związana z telewizją TVN oraz Fundacją TVN „nie jesteś sam”.

Joanna Heidtman

Mentorka przedsiębiorczych kobiet. Psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych, wykłada w SWPS i WSE, jest współwłaścicielką firmy doradczej HEIDTMAN & PIASECKI.

Kayah

Wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, założycielka wytwórni płytowej Kayax, w której skupia top najlepiej śpiewających kobiet: Katarzynę Nosowską, Monikę Brodkę, Paulinę Przybysz, Urszulę Dudziak i wiele innych.

Joanna Luberadzka-Gruca

Dyrektor Fundacji Przyjaciółka, absolwentka socjologii oraz Szkoły Sprawiedliwości Naprawczej i Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.


Marzena Rogalska

Dziennikarka z ogromnym dorobkiem telewizyjno- -radiowym, obecnie współpracuje z TVP2, Radiem Złote Przeboje oraz z „Urodą Życia”. Osobowość inspirująca dla wielu środowisk kobiecych.

Magdalena Różczka

Aktorka filmowa i teatralna. Od lat wspiera interwencyjny ośrodek preadopcyjny w Otwocku, popularyzuje ideę rodzin zastępczych i działania proekologiczne. Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Maria Sadowska

Reżyserka filmowa, scenarzystka, twórczyni nagradzanej „Sztuki kochania” o Michalinie Wisłockiej. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, trenerka w programie „The Voice of Poland”. Od lat wspiera walkę o prawa kobiet.

Katarzyna Szymielewicz

Prawniczka, działaczka na rzecz wolności i ochrony praw człowieka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon. Animatorka dyskusji społecznej na temat zagrożeń wynikających z nadzorczego, opresyjnego wykorzystywania nowych technologii i informacji o ludziach.


Zgłoszenia do plebiscytu


Jeśli w twoim otoczeniu znajdują się kobiety,
które zasługują na to, aby powiedzieć o nich światu, albo chcesz zgłosić się sama, wyślij zgłoszenie:

kobietykobietom@edipresse.pl

Wszystkie nadesłane zgłoszenia zostaną natomiast zaprezentowane na stronie www.urodazycia.pl/kobietykobietom/ w maju 2018 roku.
Wtedy będziecie mogli głosować.

Spośród 5 kobiet, które otrzymają największą liczbę głosów internautów, kapituła plebiscytu powołana przez redakcję „Urody Życia” wybierze jedną laureatkę.


Termin nadsyłania zgłoszeń: 28 lutego 2018
Finał akcji: Czerwiec 2018

Regulamin akcji dostępny do pobrania oraz na:
www.regulaminy.edipresse.pl